Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok az emberek, akik azokon...

Azok az emberek, akik azokon a területeken élnek amiket a trianoni békeszerződéssel elcsatoltak az országtól (Felvidék, Erdély, Vajdaság, stb) miért nem képesek elfogadni a dolgot?

Figyelt kérdés

Van egy román ismerősöm, 13 éves lány. Furcsálltam, hogy ő nagy magyarnak vallja magát, azért is, mert majdnem 100 éve volt a trianoni szerződés. Az anyai dédnagymamám az USA-ból költözött ide a hatvanas években, a nagymamám még Brooklyn-ban született, de a szüleim, sőt én is magyarnak gondolom magamat. A határon kívüli, magukat magyarnak valló emberek még régebb óta a másik országban élnek, miért nem képesek ezt elfogadni? Nem azzal van a bajom, hogy a 70 éves nénik meg bácsikák azt mondják hogy magyarok, mert beléjük a szüleik azt sulykolták hogy "igen fiam te magyar vagy csak kint rekedtünk" stbstb, de most miért kell egy 13 éves lány agyát is ezzel mosni?


Majdnem 100 év távlatából igazán el lehetne már fogadni a helyzetet szerintem. A legtöbb vitát az ilyen magukat magyarnak gondoló emberek szítják pl a fórumokon.


2014. máj. 10. 23:43
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
92%
A kérdésedtől az agyrák kerülget. Most Te ezt a kérdést tényleg teljesen komolyan gondolod? Tényleg nem tudsz különbséget tenni nemzetiség/nemzeti öntudat és állampolgárság között? Szerinted pl. ebben az országban 10 millió magyar él? Hát, nagyon nem.
2014. máj. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Igen, én komolyan gondoltam ezt a kérdést. Most akkor, ennyi erővel az USA senkinek nem az otthona, mert mindenki 1492 után telepedett be oda az őslakosokon kívül?
2014. máj. 10. 23:51
 3/56 anonim ***** válasza:
90%
Te hogy éreznéd magad, ha úgy bánnának veled, mint ahogy az elcsatolt területeken lévő magyarokkal bánnak?
2014. máj. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Hát én biztosan nem döngetném a mellkasom hogy "márpedig akkor is magyar vagyok" hanem próbálnék beilleszkedni az ottani kultúrába.
2014. máj. 10. 23:54
 5/56 anonim ***** válasza:
90%
Hát te s<gghülye vagy. Hányadék.
2014. máj. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
Igazad van, tényleg sgghülye lehetek 2 felsőfokúval, kitűnő tanulóként :)
2014. máj. 10. 23:56
 7/56 anonim ***** válasza:
83%
Pökhendi patkány, embertelen vagy. Ne ugass bele, hogy ki-minek vallja magát.
2014. máj. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
89%

"Most akkor, ennyi erővel az USA senkinek nem az otthona, mert mindenki 1492 után telepedett be oda az őslakosokon kívül?"


- Te érted is, amit leírsz?

Egy erdélyi magyar magáénak érezheti Romániát attól függetlenül, hogy magyarnak vallja magát. Mit nem értesz ezen?

Szerinted akkor ha Némeországba költözöm, német vagyok, ha elköltözöm Angliába, akkor meg angol?


Az iskolai eredmények meg sajnos ezek szerint nem mondanak sokat arról, mennyire értesz meg komoly kérdéseket.

2014. máj. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
93%
szevasz, gyökér. én vajdasági vagyok. mélyen sajnálom, hogy valami nagy baj van a fejedben és a lelkedben. őszintén kívánom, hogy jőjjön meg az eszed, mert nagyon csúnya és keserves életed lesz, ha ilyen maradsz mint amilyen vagy.
2014. máj. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
100%
Egy fiktív példa: képzeld el, ha holnaptól orosz fennhatóság alá kerülne a hely, ahol élsz. Egy szép, egészke országban éltél azelőtt, de most tulajdonképpen el vagy szakítva onnan, egy határ választ el a régitől. Orosz állampolgár lettél annak ellenére, hogy magyarnak vallod magad. Kötelezően oroszul kell tanulnod, bár Te világ életedben ott éltél és nem volt rá szűkséged. A hivatalban és minden egyéb hivatalos ügyed ezen a nyelven kell intézned és attól a naptól kezdve kisebbségnek számítasz. Miután megszületne a gyereked, esetleg unokád, akiben valamiféle kötődés alakulna ki a régi iránt - mert a mait valahogy nem érzi természetesnek -, szerinted nem volna jogos az a sérelme, hogy bár szülőföldje a hely, mégsem nevezheti a hazájának?
2014. máj. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!