Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szakember segítsége nélkül...

Szakember segítsége nélkül kigyógyulhat anyukám az alkoholizmusból?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan hány éve iszik/isznak. Majdnem 2 hete volt egy nagy balhé családon belül.

Nővérem anyura bízta a kislányt (10), és a volt férje találkozott anyuval, látta hogy részeg és kicsapta a balhét. (Volt sógoromnak adok igazat)

Tesóm úgy döntött, eltiltja a kiscsajt anyuéktól, és ő is megszakított velük minden kapcsolatot.

Sírva könyörögtem anyunak, hogy változtasson. Nem tudja megmondani miért iszik (tudom, hogy lelki problémák, de ha nem beszél róla nem oldódik meg semmi).

Sírva fakadt ő is, azt mondta miattam és a kislány miatt abbahagyja az ivást.

Elvileg 10 napja nem ivott egy kortyot sem.


Szakember segítségét nem fogadja el, nekem az is nagy dolog hogy ennyi év után beismerte a függőségét.


Anyagilag rosszul állunk/állnak, a lakás és a kert mocskos és kupis.


Régebben is beszéltünk már velük az alkoholizmustól, akkor tagadták, hogy függők lennének.

Az elmúlt 10 napban láttam változást, pl volt itthon főtt kaja, levitte a szemetet, kitakarított, bevásárolt stb.

Egymással is kedvesebbek, és mamával is türelmesebb anyu.


Apu is iszik, bár ő tudja hol a határ, és ha iszik nem megy se boltba, se vendégségbe. Lefekszik, kialussza magát és "nem tud róla senki".

Anyu meg simán elmegy sétálni, boltba, tehát lejáratja magát és minket.


Az nem megoldás, ha hátat fordítok nekik és elköltözök. Azzal a valós probléma nem oldódik meg!


Köszönöm a hasonló cipőben járóktól a segítséget.


2016. szept. 13. 19:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Nyugdíjasok mindketten. Apu 59, anyu 63
2016. szept. 13. 19:39
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ritka, hogy az elhatározás elég. Szakember kellene neki mindenképpen.
2016. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka eset amikor segítség nélkül végleg leszokik valaki az alkoholizmusról. Főleg ha nem akarja tudomásul venni, hogy alkoholista.

Lehet a nővéred döntése, hogy nem hajlandó találkozni több, vagy az unoka elvesztése elég erős indok lesz, hogy leszokjon. De ne várj csodát. Az én anyám is agresszív alkoholista volt, és ő az unokák kedvéért sem volt hajlandó leszokni a piáról. Őt még az sem érdekelte, hogy nem látta sem a gyerekeit, sem az unokáit 15 éve. Apám mesélte, hogy halála előtt 3 évvel az orvos közölte vele, hogy vagy abbahagyja az ivást vagy belehal. Halála előtt 3 évvel apám szerint nem ivott többé. Sajnos mi gyerekek, és az unokák ezt már nem tudtuk értékelni.

2016. szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni de ez segítség nélkül nem fog menni. Nálunk is ez volt\van ugyan ezen felállás. Anyám szerint mindenki hibás abban hogy oszik csak ő nem ideig óráig megállja de Ennyi. Kétszer volt elvonón kb 2 évig nem ivott. Most már nem hajlandó elmenni. Én amint lehetett elköltöztem ami pénzük volt elitták, télen nem volt fűtés, minden nap főzhettem rájuk a fizetésem arra ment el hogy legyen mit enni, meg a tartozásukat rendezzem. Meguntam nem akartam abban tönkremenni. Próbál pénzt kérni nem adok kaphat ennivalót de mást nem. Mikor Megszületett a kisfiam akkor is adjak pénzt mert neki már hónap közepén nem volt pénze mert elitta a számlákat nem fizette kitudja mióta és neki kikapcsolják az áramot. Megmondtam hogy nem az én gyerekem nem ebben fog felnőni.

Rendes segítséggel megoldható de ha nem fogadja el az nem lesz hosszú távú.

2016. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én sajnos saját tapasztalatból tudom mondani, hogy még a legsúlyosabb alkoholizmusbol is ki lehet gyógyulni szakember segítsége nélkül, csak persze erős elhatározás kell hozzá.
2016. szept. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyedül nem fog menni neki..pár napig/hétig talán, de aztán ugyanaz lesz mint elötte, max sutyiban fog inni
2016. szept. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak a szakember nem tud segíteni kevés hozzá,anyukádnak is akarnia kell és tenni érte
2016. szept. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy utolsó dolog, amit a többiek kihagytak, de fontos. Az alkoholizmusból sosem lehet 100%-osan kigyógyúlni. Sajnos ez nem olyan, mint a nikotin függőség, hogy egyszer vége lesz. Ha valaki elhatározza, hogy az alkohol ellen harcolni fog annak egy életet kell rászánni. Ez az első dolog amit a toxikológusok mondani szoktak a pácienseknek.
2016. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!