Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Együtt lakom a szüleimmel, de...

Együtt lakom a szüleimmel, de olyan mintha idegenek lennének, csak velek van ez így?

Figyelt kérdés

Apámmal 21 év alatt úgy 5 mondatot beszéltem, hogyha valamit hozzászólok úgy csinál mint aki nem hallja, neki nincsenek és sose voltak barátai mert egyedül szeret lenni, fél az emberektől, ez miatt olyan mintha teljesen idegen lenne

Anyámmal úgy 15 mondatot beszéltem életemben, hogyha hozzászólok mindig azt mondja nem ér rá, fáradt, majd máskor


Durva ezt leírni, de ezek miatt semmilyen érzelmi kötödésem nincs velük, semmit nem tudunk egymásról még pl. annyit se, hogy mi a kedvenc kaja. Miért ilyenek ?


2016. szept. 13. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
költözz el
2016. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Ezen mindkettőtöknek dolgoznia kellett volna. Ugyanolyan, mint egy házasság.
2016. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem tudom

nálam is ez a helyzet, bár én már 35 vagyok

2016. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Velem is hasonló a helyzet, kiírtam egy kérdést.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2016. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ok egymassal beszelgetnek? En elkoltoznek. Jobb egyedul mint olyanokkal akikkel nem vagy joban.
2016. szept. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam is ilyesmi volt, amíg otthon laktam. Jó, azt nem vártam volna el, hogy tiniként minden egyes hangulatingadozásomat vegyék meg hogy ezen a napon ez a kedvenc dalom, a másodikon meg az... de sosem figyeltek rám. Pedig én törekedtem arra, hogy beszélgessek velük, elmondtam, mi tetszik, mi nem. Ill. apáék beszélgettek az asztalnál a politikáról, akkor voltam 12 éves. Kérdeztem vmit, "te ezt úgysem érted meg, kicsi vagy hozzá", 14 évesen meg vmilyen politikai dologról nem tudtam, erre sz a reakció apámtól, hogy "ilyen idősen ciki nem tudni". wtf?

Mondjuk ők egymással is így vannak... és csúnya ilyet mondani, de sztem beijedtek a harmincas éveikben, hogy gyerek kéne, nincs senkijük, és egymás megismerése és szerelem nélkül összeházasodtak. Egymásról sem tudják, mi a másik kedvenc csokija, zenéje, étele.


És a legjobb az, hogyha akarnék velük beszélni, akár más dologról, akár magamról, nem figyelnek oda.Már 25x elmondtam nekik, ki a kedvenc színészem.. 26. alkalommal mesélek róla. Kérdés: hát az meg ki?

De olyan is volt, hogy többször mondtam nekik, hogy le szeretném majd cserélni a fényképezőgépemet, mert egyre homályosabb képeket készít és egyre szaródik amúgy is. Üveges szemű bólogatás. December eleje, kérdezi anyám, mit vegyen karácsonyra, mondom, ha van rá keret, akkor szeretnék egy új fényképezőt. Kérdés: Miért, a régi már nem jó?

De tinikoromban is, sokszor mondtam, hogy ez meg az a tantárgy nehéz nekem, szenvedek vele. Le se tojták. Vért izzadtam, hogy fizikából ne 3as legyek, hanem 4es. Később, tiniéveim után jóval rákérdeztem, hogy ezt miért kellett. Válasz: Ja? Az neked nehéz volt? vagy Azt hittük, csak nyafogsz. vagy Hát okos vagy, gondoltuk, megoldod magadtól 4esre. És meg is történt. Mi itt a baj?

Most ezek után csodálkozik bárki, hogy a szüleim nem ismernek engem, és nem tudnak rólam semmit?

2016. szept. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem egy jó szülő-gyerek kapcsolathoz 2 olyan ember kell, akik egyrészt összeillenek, másrészt segítik is egymást, annak rendje és módja szerint.


Ha nem jó beszélgetőpartnerei egymásnak, nem változtat mindkét fél magán, csak a másik útjában állnak, akkor azt hagyni kell szerintem. Nem találhatja meg mindenki az elvárásait, neki megfelelő embereket a családjában, ezért nem is hibás senki. Haladni kell előre magunktól, akikkel nem tudunk, azokkal felesleges.

2016. szept. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!