Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel, főleg apámmal...

A szüleimmel, főleg apámmal teljesen ellentétes politikai nézeteim vannak. Hogy mondjam ezt el? Lehetnek ebből konfliktusok?

Figyelt kérdés
Apám elég kemény szélsőjobboldali.Kárpátiára meg koncertekre jár,állandóan 2.világháborús meg Hitlerrs dokumentumfilmeket néz,telhesen oda van a náci Németországért,Hitlert,Szálasit élteti.Én is ilyen nevelést,kaptam,ebben nőttem fel,kiskoromban rengeteg Kárpátiakoncerten voltam,az ismerősi körünkből is mindenki ilyen "nagymagyar".Az a baj,hogy engem is így könyveltek el.Már meghívást is kaptam a Jobbik Ifjúsági Tagozatába.Na most én nem akarom,hogy engem is ilyen szélsőséges hungaristának nézzenek.Régen kiskoromban én is ebben hittem,mert ezt láttam.De végül egy teljesen más eszme lett a szimpatikus.Ne menjünk bele a politikába,de a lényeg,hogy amig itt apám élteti Szálasit,addig én titkon az Internacionálét hallgatom.Szóval értitek mire akarok kijukadni.Ha apám ezt megtudná,nem tudom mi lenne.Titkoljam el ezt elötte?Nem vagyok pártolója a véreskezű diktatúrának meg a sztálinizmusnak,mielött ezzel vádoltok.18/F

2016. aug. 30. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
ne titkold, de ne is ordibáld el
2016. aug. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Szard le. Gondolom egyszer majd úgyis különköltözöl, vagy összeköltözöl a barátnőddel, és mindez csak rossz emlék lesz csupán. :)
2016. aug. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Ne politizálj otthon, és akkor nem lesz semmi gond.
2016. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondtam nekik. Az én szüleim fideszesek úgy kb. a rendszerváltás óta. Az elején én is az voltam egy darabig, 2004-2010 között a Fideszre szavaztam nagyjából mindenhol. Aztán 2010 után egyre jobban kiábrándultam belőlük. Én magamtól mindenesetre nem szoktam szóba hozni a témát odahaza, de ha megkérdezik, hogy mi a véleményem, vagy kire fogok szavazni, akkor megmondom. Aztán általában otthagyom őket, amíg más témára váltanak, mert úgyse lehet meggyőzni egyiküket sem. Legalábbis az elején még elkezdtem sorolni, ha megkérdezték, hogy miért, mit csinál rosszul a Fidesz? De miután kétszer-háromszor elmondtam, és negyedszer is ugyanúgy kérdezték, rájöttem, hogy teljesen felesleges. A többi kérdésre vagy megjegyzésre meg nem is érdemes reagálni egyáltalán. Mert a Gyurcsány idejében jobb volt? Azt szeretném, hogy visszajöjjenek a kommunisták? Az akármelyik másik pártnál is ugyanúgy lopnak, nem? Szerencsére azért viszonylag ritkán téma a politika odahaza. Talán a legelső alkalommal volt egy kicsit komolyabb konfliktus és sértődés belőle, amikor közöltem, hogy másra fogok szavazni. De nem romlott meg a viszony, azóta pedig már ők is megszokták, és nem különösebben foglalkoznak vele, inkább csak megszokásból hajtogatják a fentieket.
2016. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Lehetnek belőle konfliktusok természetesen, ha valamelyikőtök vagy mindkettőtök nekiáll a másik előtt hangsúlyozni a nézeteit, esetleg szándékosan generálni a vitát.

Nálunk az egész család (apám, anyám, testvéreim) inkább jobboldali beállítottságú, én nem, pedig én is ilyen nevelést kaptam. Kicsit mindenkinek más a véleménye, tehát nem az van, hogy az egész família mindig mindenre bólogat, amit valamelyikük mond, de az biztos, hogy az enyém különbözik a leginkább a többiekétől.

Szépen lassan alakult ki a saját világnézetem, a folyamat akkor kezdődött, amikor elkezdtem a magam életét élni. Nem hangsúlyozom folyton a véleményemet, de azért egy idő után a családomnak is feltűnt, hogy változott az életfelfogásom. Egyetlen hangosabb vitám volt az apámmal egy népszavazás kapcsán, de túlvagyunk azon is.

Azok, akik ismerik a családomat, nyilván hajlamosak engem is elkönyvelni pont olyan beállítottságúnak, mint a többieket. Akinek viszont módja és hajlandósága van picit jobban megismerni, az úgyis kap egy pontosabb képet.

Egyébként az én apám is hajlamos nagy faksznit keríteni aköré, hogy a hozzátartozói ugyanolyan életfelfogással rendelkezzenek, mint ő. És persze kiakad, ha rájön, hogy nem így van. De nem félek tőle. A vitát sosem erőltetem, inkább a közös pontokat keresem és csak a nagyobb bullshitekre reagálok tiltakozva. Lassan kénytelen lesz hozzászokni, hogy sokmindenben nem értünk egyet, de attól még nem dől össze a világ.

2016. aug. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Az apám azért nem beszél velem, mert nem vagyok Fideszes,és különben is a gyurcsótány.... meg liberális métely vagyok, zsidóbérenc....(MKKP-s vagyok)

Az emberek megbolondultak. 42/N

2016. aug. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyse tudod meggyozni, akkor meg nincs ertelme veszekedni. Egyszeruen le kell razni, hogy teged nem erdekel a politika, inkabb a sulival, egyetemmel vagy a munkaddal foglalkozol.
2016. aug. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!