Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szulok ti vennetek a 14 eves...

Szulok ti vennetek a 14 eves gyereketeknek Iphone telefont?

Figyelt kérdés
Azt mondtam neki, ha melletesz x osszeget, én kipotolom, de fontosnak tartom, hogy o fizessen bele nagyobb részt, vagy ha nincs pénze, ne legyen ilyenre igénye, mindezt nevelo célzattal. Kivancsi vagyok mas szulok, hogy gondolkodnak.

2016. szept. 14. 20:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Attol fugg, hogy megy a tanulas es mire hasznalna.
2016. szept. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Majd a saját fizetéséből vesz olyan telefont, amilyet jónak lát. 2 év múlva már diákmunkázhat, pár tucat iphone biztosan kijön még addig. 14 évesen a vagánykodáson kívül semmi szüksége rá.
2016. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
24%
még normális telefont se vennék neki ebben az árkategóriában...
2016. szept. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Eszter76 ***** válasza:
73%

Nem. Fölöslegesnek tartom. A gyerekeimnek van telefonja - mert egyedül közlekednek, szükségük van rá - de elsősorban arra használják, hogy hazaszóljanak, ha szükséges. Iskolába nem való drága telefon.

DE - HA már megígérted, hogy kipótolod, ha x összeget belead... akkor azt nem szabad megmásítani. A gyerek nyilván spórolni fog, elmegy diákmunkára stb. óriási csalódás lenne, ha ezek után nem kapná meg úgy, hogy már ígéretet kapott rá!

2016. szept. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

Én 16 évesen kaptam, de nem én kértem ilyet, hanem kellett egy új már, és iPhone 4S-t vettek nekem. A mai napig telefon, imádom. Nekem sose volt igényem több százezres telefonra, de volt példa drágább dolgokra, amikbe viszont a szüleim nem engedték, hogy beleadjak a karácsonyi pénzemből.

Nem tartom rossz ötletnek belevonni a gyereket, hogy lássa, mennyi pénz is az. Én is csak azóta fogom fel, mióta dolgozok, előtte nem nagyon tanították meg a pénz értékét, amit viszont nagyon fontosnak tartok.

2016. szept. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
43%
14 évesen nem mert még diákmunkára, így a zsebpénzéből fog gyűjteni, ami viszont szintén a szülőktől van.
2016. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%
Így akartam: nem mehet még
2016. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
18%
Iphont semmilyen körülmények között. Se az én se a saját pénzéből meg amugy se venne iphont nem hülyét nevelek én vagy hasonlok. Ha telefont akar venni olyat vesz ami jó és megéri az árát. És nem fogja ilyen szarokra eldobni a pénzét. Megkérdezted tőle milyen iphont? miért pont iphont? volt már telefonja? ért hozzá? vagy csak mert hypolják az ujgazdag nyomik azért kell? beszélgess el vele a munkáról hogy te pl mennyit dolgozol egy olyan telefon áráért, h mennyire becsapás és lehuzás egy ilyen telefon és hogy ne mennyen ennyire az árra mert ráfázik és 1001 dolog van amire költheti a pénzét iphone helyett.
2016. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
38%
Dehogy vennék.
2016. szept. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%
Nem vennék.
2016. szept. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!