Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek változtassak nevet?

Szerintetek változtassak nevet?

Figyelt kérdés

Pár hónap és betöltöm a 18-at, viszont apával már évek óta nem tartom a kapcsolatot(zűrös gyerekkorom volt miatta, sokat szenvedtünk, nem részletezem), viszont a testvérével és a gyerekeivel(tehát nagybácsi és unokatestvérek) jóban vagyok, úgyszint apai ágon a nagymamámmal. Lassan 11 éve pedig van egy nevelőapukám, mostanában kicsit gyakrabban összekapunk, de amíg kicsi voltam nagyon jó volt a kapcsolatunk(most is az, csak néha rám jönnek ilyen dacosabb napok), az ő apukáját tekintettem a tatámnak(az apai ágon lévőt alig ismertem), szeretem a családját, és jó érzés lenne, ha felvehetném az ő vezetéknevét, nevelőapu is biztos örülne neki(ő a hivatalos gyám anya után, vagy lehet nem ez a neve, nem tudom, a lényeg, hogyha anyával történne valami akkor hozzá kerülnék automatikusan). Viszont ha felveszem, attól félek, hogy megharagudnának nagyon nagybácsikámék is... Szóval fogalmam sincs mit tegyek, kötőjeleset nem szeretnék, vagyis mindkettőt használni, vagy hagyni a mostanit, vagy változtatni.

Ha valaki tudna nekem segíteni dűlőre jutni, nagyon hálás lennék!

17/L



2016. szept. 16. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Erre a kis időre? Jó esetben rövidesen férjhez mész, vedd majd fel az ő nevét. ;)
2016. szept. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

"hogyha anyával történne valami akkor hozzá kerülnék automatikusan"


Emiatt felesleges aggódnod, mert mire vége a névváltoztatási procedúrának, addigra nagykorú leszel, és nem kell gyám, ha csak nincs olyan betegséged, ami miatt lehetetlenné teszi számodra az önálló életet.

2016. szept. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem nem, szerintem félreértettetek. 18 éves koromban szeretném megváltoztatni a nevemet, hiszen akkor már nem kell apa aláírása, mivel nagykorú leszek. Bocsánat ha érthetetlenül fogalmazok.
2016. szept. 16. 15:38
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha elmúlsz 18, akkor senkihez nem kerülsz, se automatikusan, se sehogy :) Akkor jogilag felnőtt vagy.
2016. szept. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Nagybácsi, unokatesók nem hinném, hogy megharagudnának, gondolom tisztában vannak vele, milyen a kapcsolatod az édesapáddal. Nevelőapud is örülne neki szerintem :) Hajrá!
2016. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt a "ha anyával történne valami"-t csak azért írtam, mert próbáltam éreztetni, hogy vannak papírok amik szerint már "összetartozunk". Tehát szimplán csak a névváltoztatás a kérdés...
2016. szept. 16. 15:48
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Jogilag felnőtt lesz, de szellemileg nem. Jól meggondoltad?
2016. szept. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vigyázz tesó, lepontoz mindenki a francba. Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. szept. 16. 15:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha rühelled a mostani nevedet, akkor azt mondom, hogy hajrá. De csak azért, hogy kedveskedj a nevelőapádnak és megkockáztasd, hogy összekapsz a maradék rokonoddal, akkor nem érdemes.
2016. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Unokatesóm szülei elváltak, utálta az apját, mikor nagykorú lett felvette a mostohaapja nevét. Utána valahogyan mégis helyrejött a kapcsolata az apjával, nem ennek hatására, de megorrolt a mostohaapjára, visszavette az apai nevet. Utána megnősült és kötőjelesen felvette a felesége nevét, nemrég váltak el, a feleség családnevét most levetette. Nem hülyeség?

Attól, hogy jó a kapcsolatod a nevelőapáddal, azt számtalan módon kifejezheted. Fölöslegesnek tartom a névcserét.

2016. szept. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!