Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, idegeskedtettek mikor...

Szülők, idegeskedtettek mikor a gyerek először ment bulizni éjszaka?

Figyelt kérdés

A nagyfiam 18 éves, nagyon jó tanuló most kezdte az egyetemet.

A csoporttarsai 19-22 évesek és ma este velük megy bulizni, diszkóba.

Ez lesz az első olyan hogy nem jön haza időre, mondjuk 10re. Addig marad, míg szeretne és nem is kell haza telefonálni (csak ha valami baj lenne) Külön megkért, hogy én se "hivogassam" ahogy szoktam :)

Elmondta, hogy kikkel (megadta a telefonszám a barátjának) és hova mennek, ha változás lenne, értesít az új helyszínről SMS-ben.

Az alkoholt nem nagyon bírja, már egy doboz sör is megárt neki.

Én mégis nagyon izgulok és az is biztos, hogy nem alszok míg meg nem jön...

Ti hogy voltatok ezzel?


2016. szept. 16. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekként válaszolok ha nem baj:-) Én is 18 és fél voltam mikor először mentem igazi buliba. Mikor elmentem anyáékon nem látszott semmi. Viszont, mikor hazaértem, legnagyobb meglepetésemre, a jól alvó szüleimet a konyhában találtam, előttük pár üres kávéscsésze. Állításuk szerint csak nem tudtak aludni:-D Szóval igen, féltettek, amit meg is értek. Hiszen hiába vagyok én őszinte, meg felelősségteljes, annyi borzalmat olvasni arról hogy drogot tesznek az italba meg társaik,de szerencsére sosem volt semmi baj. ismerték a társaságomat, többüket totyogó koruk óta, így bennük is megbíztak. De nekem jó érzés volt, hogy féltenek.
2016. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Jesszusom, anyuka! A kisfia 18 éves felnőtt férfi. Ne tessék már ennyire aggódni. A tinik többsége 15-16 évesen már így bulizik, ahogy ezt fent leírtad, ne parázz már ennyire nevetségesen.

20L

2016. szept. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Én anyuka vagyok. Igen, szerintem az elején minden szülő izgul. De én addig sem hívogattam óránként a "gyereket", így nem volt nehéz az első buli alkalmával sem hívni. Néhányszor nem tudtam elaludni, amíg haza nem jött. Aztán megszoktam. Amikor 18 éves lett a fiam, akkor már aludtam, mint a bunda minden éjjel. Jelzem, lányom is van, de ott is csak 2-3 alkalommal problémáztam úgy, hogy a "gyerek" ne vegye észre.

Mind a kettő megbízható, jó tanuló volt, és soha nem jöttek haza részegen. Azóta már az egyetemet is elvégezték és megtalálták a helyüket az életben (a bulik ellenére vagy éppen azért) :)

2016. szept. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
0%
haat nem biztos bele kot majd valakibe de az is lehet hogy csak rosz csajt probal majd felszedni. ki tudja a lenyeg azhogy legjobb esetben is csak egy egy paar pofont kap majd de lehet hogy korhazig verik majd. de az is lehet hogy agyon verik. dee ez meg csak a jobbik eset , az is lehet hogy elrabolja a maffia es eladjak a szerveit. :))
2016. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

"Jesszusom, anyuka! A kisfia 18 éves felnőtt férfi"

Jogilag. Gyakorlatilag meg még egy hivatalos ügyet nem intézett, egy hétvégi nagybevásárlást nem lehetne rábízni, egy borsólevest nem képes összedobni, a vécédeszkát életében nem törölgette le... sok pénzt mernék rá tenni, hogy ez a felnőtt férfi magától nem sok mindent vesz észre egyelőre.


Kérdező: persze, hogy aggódunk. Csak ezt ne éreztessük, felesleges. Azt verd a fejébe, hogy BÁRMI történik vele nem baj, ne szégyelljen segítséget kérni, nem fogjátok leszúrni semmi miatt (részegség, drog). Csak szóljon, ha baj van, számíthasson rátok.

2016. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
82%
csaak vicc volt ahogy hallom inkab az a fajta aki nem is fogja elvezni a bulit mert anyira ra stresszeled :/
2016. szept. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

A fiad már felnőtt, már az is hatalmas túlzás, hogy sms-ezgettek, az meg pláne hogy a barátainak megadta a számod...

Persze, hogy aggódsz, de ez már inkább túlzás....

2016. szept. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem aludtam, amíg haza nem ért :)

Mondjuk akkor nem volt még mobil, tehát nem volt ilyen lehetőség, hogy telefonál, ha valami baj van, és én sem tudtam hívni. Fiatalabb is volt. Nálunk mondjuk meg volt határozva, hogy legkésőbb hajnali 4-re érjen haza.

2016. szept. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor úgy mentem el bulizni, hogy aznap éjjel jövök, akkor anyu nem aludt addig, amíg haza nem értek.

De volt rengetegszer olyan, hogy ott aludtam a haveroméknál. Az ő szülei egyáltalán nem paráztak.

2016. szept. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
Lepontozhatsz nyugodtan, de ez akkor se változtat a tényen hogy nem hagyid élni a fiad :-D
2016. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!