Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem akarják engedni,...

Szüleim nem akarják engedni, hogy vegetáriánus legyek?

Figyelt kérdés
Már régóta nem szeretek húst enni, sajnálom az állatokat, nem szerintem nincs jó íze a húsnak, így szeretném mellőzni a húst az életemből. Szüleim kényszerítenek arra, hogy egyek húst, hogy tudnám megértetni velük, hogy én nem szeretem és vegetáriánus vagyok?
2016. szept. 23. 12:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Hogy tudnak kényszeríteni? Én egy ponton nem ettem meg a húst és kész. Oké, hogy anyám megértő volt, de azért viszonylag kevesen fognak le és tömik le a torkodon a húst. Persze nehéz, ha ellenállnak, el tudom képzelni. Annyit tehetsz, hogy elmondod az érveidet s főleg határozottan kitartasz a vegaság mellett. Hátha meghatja őket az elszántságod. Ha nem, az nehéz lesz, remélem, főzhetsz magadnak s vannak rendes alapanyagok otthon, nálunk ez sosem volt gond, mindig tele voltunk zöldséggel, tojással, gabonákkal, olajos magvakkal...

De benne van a pakliban, hogy évek alatt sem értik meg és mindig piszkálni fognak. Részvétem, ha ez a helyzet, sajna ekkor nincs tippem s szerintem másnak sem, az emberek nem kis része iszonyúan vaskalapos tudnak lenni, ha a táplálkozásról van szó. De egy rendes szülő nem bántja a gyerekét, ha az egy ilyen szolid változtatást végez. Mindössze húst és állati zsírt nem eszel, nem hagysz ki semmi fontosat, ha rendesen eszel...

2016. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%
Ha ok foznek neked akkor azt eszed amit kapsz...
2016. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Kiskorom óta nem akartam húst enni. Anyámék addig ültek ott, míg megettem. Néha a pofazacskómba dugtam el (4 évesen!), csak hogy ne kelljen lenyelni. Persze nem állatszeretetből, hanem mert nem ízlett.

Egy idő után hagyták, hogy azt egyek amit akarok, mert az én elhatározásom volt az erősebb. Végül nem lettem teljesen vega, de most is csak kevés húst eszek.

Ma már tudják, hogy nekem nincs se zsíros pörkölt se kocsonya és mégis, ha megyek hozzájuk mindig van mit ennem.

Nézzél recepteket amiket könnyű elkészíteni. Anyukámnak pl. az volt a problémája, hogy a munka-lakás-telek-gyerek-néha féltestvér és rokonlátogatások forgatagában nekem külön főzzön. Aztán rájött, hogy megeszem a zöldség és gyümölcslevest, a főzeléket "üresen" és a tésztát. Így mindig olyat főzött amiből vagy nekem is tudott adni, vagy könnyen csinált olyan ételt amit én is ehettem. Pl. tésztát a többieknek hússal, nekem tejfölösen.

Derítsd ki, hogy mi az igazi indok amiért nem engedik. Ha kell főzz magadnak, ha kell ígérd meg, hogy néha elmész orvosi vizsgálatra, hogy bebizonyítsd egészséges vagy. Tehát próbálj valamilyen kompromisszumra törekedni és ne csak a saját érveidet mondani.

2016. szept. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
Logikátlanul csinálva beteg lehetsz. Olvass utána milyen egy egészségesen vegetáriánus étrend és ezt logikusan és egyenesen vezesd fel nekik. Azt én sem hagynám, hogy csak úgy kihagyd a húst. Senkinek sem hiányzik egy idegileg sérült, izomgyenge, beteg gyerek. Olvass, tanulj és utána változtass! Ésszel! A tested mindenevő, akkor is, ha a fejed szelektálna.
2016. szept. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Előző, minden szükséges tápanyagot könnyedén be lehet vinni hús nélkül, egy sima vega étrendet pedig kb. olyan nehéz elrontani, mint egy húsosat... Ha mondjuk nyersvegán akarna lenni, akkor már kéne tudás, de így? :D Komplett fehérjék, mindenféle tápanyag, eszik változatosan és kész.
2016. szept. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%
a növények is élőlények azokat nem sajnálod???
2016. szept. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
37%
mégegy kis divatvega...
2016. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%
csak azt tudnám h ha a növények is visítanának meg bociszemük lenne akkor mit ennének a vegák?követ?
2016. szept. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%

Az ilyen buta válaszolók húsából szívesen ennék.

"a növények is élőlények" világ hülyéje.

2016. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem mindegy nektek, mit akar enni? Itt nem ez a probléma.


Én is majdhogynem vega szinten vagyok, mert egy kezemen meg tudom számolni hány féle húst eszek meg, egyszerűen mert nem szeretem. Na és?

2016. szept. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!