Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus akarok lenni, de...

Vegetáriánus akarok lenni, de a szüleim nem értenek velem egyet. Szeretném elkerülni a vitákat, de ha egyszer nem értik meg?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 14:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Lehet mert csak divatból akarsz az lenni, a szüleid pedig azt akarják, hogy egészségesen élj és táplálkozz!
2011. okt. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Az a gond, hogy ha nem eszel húst, a fehérjebeviteledet (amit ők a húsból oldanak meg) máshogy kell pótolnod. Ez a szüleidnek plusz pénz és plusz munka lehet.

Keress egy olyan megoldást, ami mindenki számára kielégítő, akkor biztosan nem lesz kifogásuk a dolog ellen.

2011. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Vita nélkül nem megy. A fiam szerzett egy ,,jó" filmet, miért érdemes vegának lenni. De a film elég szörnyű. Az állatok leöléséről szól. Én nem bírtam végignézni. Azóta ő is vega. Esetleg ezt a filmet kéne a szülőknek megnézni, és lehet h. minimum megértenek, de lehet, hogy utána ők is vegák lesznek.
2011. okt. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%

Miért szeretnél vega lenni?

Én azért lettem az, mert nem bírom a húst, nekem nagyon megterheli a gyomromat. Viszont abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy ha vega vagy, akkor még jobban oda kell figyelned a táplálkozásra, hogy mindenből jusson a szervezetednek.

A férjem is ki akarta próbálni, ezt a nem eszek hús dolgot. Neki nem ment, 2nap után lebetegedett. Persze a tyúkhúslevestől rendbe jött :)

2011. okt. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Amíg nincs saját kereseted, addig sajnos nem tudod megoldani, ha nem értik meg. :( Pláne ha még gyerek vagy, nem is biztos, hogy szerencsés dolog, szükséged van a fehérjére.
2011. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
42%

Miért akarsz vegetáriánus lenni?

Az ember alapvetően mindenevő, a fogazata is ezt bizonyítja. A szervezetnek szüksége van a fehérjére, amit legfőképp a húsokból vehet magához. Persze növényekkel is meg lehet oldani, de időigényes, drága és egyoldalú.

Elhiszem, hogy borzalmasan bánnak az állatokkal, de ezen nem húsmegvonással kellene harcolni...

2011. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

Azért szeretnél vega lenni, mert utálod a húst, vagy egyszerűen csak egy hóbort nálad?

Sajnos, a szüleiddel értek egyet. Kell a hús. Abban van a legtöbb fehérje. És az kell az emberi szervezetnek. Sok vegás emberkét ismerek. Az évek alatt annyira megromlott a foguk, hogy öröm volt rájuk nézni. A fogínysorvadásról ne is beszéljek.


Én sem vagyok egy húsevő, de azért azt a minimális mennyiségű adagot letolom valahogy. Egyedül a csirkemellet eszem meg, azt is csak úgy, ha nem én készítem el. Egyszerűen undorodom a nyer hús látványától, és ha én készítem el, úgy biztos nem fogok enni belőle, még ha finom is.


24/N

2011. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Én vega vagyok, de semmi vita nem volt. Nem beszéltem meg velük, egyszerűen a húst nem ettem meg a kajákból. Volt, hogy 2 hétig csak szendvicset ettem, mert mindig hús volt, de akkor sem szóltam egy szót sem. Anyám aztán végre elkezdett rám is gondolni, azóta gyakrabban csinál olyat, amiben nincs, vagy csak kevés hús van (azt kiválogatom belőle), és ennyi. Nem kell egyetérteniük veled, egyszerűen ne edd meg, ha nem akarod, csak akkor néha ne csodálkozz, ha nincs mit enned. :) Ez vele jár, mert nem hiszem hogy külön fognak főzni neked. (Egyébként vágóhidas videót már én is néztem, de Mo-n azért még picivel jobban kezelik az állatokat, mint az ilyen elrettentő videók mutatják, bár így is szörnyű...) [divatvegákról még nem is hallottam, aki csak divatból csinálná, úgysem bírja megállni, hogy ne egyen húst!]
2011. okt. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%
Ha egészségesen akarsz élni vagy ha az állatvilágot akarod megkímélni az nem muszály azért vega legyél.Nem muszály sok vagy mindenféle húst megenned elég ha eszel egy kis csirke vagy halt enned mert az egészséges.A hús az kell az embernek.Eleinte én is azt hittem hogy az jó de megváltozott a véleményem. Nem vagyok valami nagy húsevő de 1 héten legalább egyszer eszek húst.
2011. okt. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Hailey13 ***** válasza:
59%

de egyébként nem értem. attól hogy valaki vegetáriánus lesz k*rvára nem fognak kevesebb állatot leölni. szomorú, de ez egyszerű tény. esetleg ha a világ fele hirtelen 'megvilágosulna', akkor elgondolkoznának hogy kell-e.

személy szerint húst hússal eszek, egyszerűen imádom, de soha nem bántanék egy állatot, és nagyon is védem őket és kiállok a jogaikért. egyszerűen az embernek ez a tápláléka, és kész. más dolog ha nem bírja valaki megemészteni a húst. igazából azzal sincs bajom ha tényleg az állatok miatt nem eszik húst valaki, de semmit nem ér el vele. de biztos megvan tőle a lelki békéje. az idegesít csak, ha valaki nagyon feltűnően vegetáriánus, hangoztatja hogy ő mennyire különleges, meg szegény kicsi cuki állatkák, aztán pl felvesz egy állatbőrből készült táskát.

de természetesen mindenkinek a saját döntése.

2011. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!