Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim eddig is igénytelenek voltak, de most már tarthatatlan a helyzet?

Figyelt kérdés

Nagyon későn születtünk a tesómmal, így ők most elég idősek, ráadásul falun nőttek fel. A házunkra legalább 30 éve nem költöttünk semmit, minden lerogy, tönkrement, kivülről is lepotyog a festés. Az udvarunk valami borzalmas, egy széknyi hely sincs az ajtóig, mert telerakták gépekkel, edényekkel, használt vassal, fával. Belül is nincs, ami tönkre nem ment volna. Anya ráadásul nem takarít semmit, én próbálok minél többet megcsinálni, de például a mosogatóban sem folyik el a víz, így nagyon nehéz. A szobájukban áll a mocsok, legalább 10 éve nem volt porszívózva. Értem én, hogy nekem lehetne, de oda nem mehetek be takarítani, illetve nem vagyok vízvezetékszerelő és a használt vasat se vihetem kézben eladni. Magukra sem adnak semmit, apa nagyon büdös szokott lenni.

Nem vicc ez, nem tudok csinálni semmit. Amióta az eszemet tudom mégcsak egy barátnőmet se hívhattam el, mert olyan a helyzet és egyedül nem megy.


2016. szept. 17. 08:05
1 2
 1/19 anonim válasza:
78%

Az a helyzet, hogy mindenképp beszélned kell velükk erről, még ha meg is sértődnek. Addig te sem tudsz mit csinálni, még be nem látják a helyzetet.

És ha még kiskorú vagy, és tényleg olyan súlyos, mint mondod, el is vehetnek a szüleidtől.

2016. szept. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%

Fizess be nekik 3 nap wellnesre es addig amig ok pihennek a tesodal kozossen alaposan osszeramoltok es takaritotok ill tisztasagi festest rendeztek.

Hetkozben csak elmennek neha akkor is takarithatsz.

Mi is igy csinaltuk mikor idos nagyszulonel laktunk titokban takaritottunk amig o nem volt otthon.

2016. szept. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Tapasztalatból mondom, ennyi idősen már sehogy se tudsz hatni rájuk. Csak kibírni tudod és mielőbb elköltözni.
2016. szept. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem akarlak elkeseríteni, de nem fog változni a helyzet. Tűrj, tanulj, építsd tudatosan a kis életed, és amint lehet költözz el. Ugysnígy nőttem fel, csak még alkoholista is volt mindkettő. Mindig szégyenkeznem kellett miattuk, kiközösített, csúfolt kisgyerek voltam. Az egész életemre rányomta a bélyegét, kisebbségi komplexusos, társfüggő és labilis személyiség lettem, mert nem volt senki aki segítsen, támogasson. Te ne juss erre a sorsra. Zárd ki magadból ezt az egészet. Nem tudsz odavinni barátnőket. Hát nem viszel. Találkozz velük máshol. Apukád büdös. Az ő szégyene, ne vedd magadra. Koszos-rumlis a lakás: majd a sajátod nem lesz ilyen. Amit tudsz magad körül csináld meg és ennyi. Engedd el ezt a dolgot és kezdj el tudatosan dolgozni a jövődön. Én sajnos most, 35 évesen, közel 20 év lemaradással kezdtem ebbe bele, és verem a fejem a falba, hogy anno gyerekként miért nem volt annyi eszem hogy a saját kezembe vegyem az életemet. Okulj a példámból. Kitartást és sok erőt kívánok neked.
2016. szept. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Egy közös nagy takarítást beütemezhettek közösen. Beszélni lehet velük és kiderül hogy benne lenne-e a család. Xm
2016. szept. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Andizsuzsi ***** válasza:
97%

Ha te még olyan fiatal vagy, hogy nem tudsz tenni azért, hogy javuljon a helyzet, akkor a szüleid nem lehetnek olyan nagyon öregek.

Amikor lomtalanítás van, amit tudsz, kihordasz. A mosogató alatt szedd le és pucold ki a szifont, lehet, hogy megoldja a problémát.

A szüleid hozzáállásán nem tudsz változtatni. Neked kell elviselhetőbbé tenni a helyzetet.

2016. szept. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Anyósomnál hasonlóan tarthatatlan a helyzet. A férjem hamar lelépett, de a két kisebb testvére sajnos már ebben a rumliban nőtt fel, könnyen lehet, hogy ugyanolyan igénytelenek lesznek, mint az anyjuk.
2016. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
33%
Lepontoztak hogy ajanlom takarits pedig mas megoldas nincs.
2016. szept. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
26%
koltozz el alberletbe
2016. szept. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én takarítok amennyit tudok, de katasztrofális a helyzet és egyre rosszabb lesz. Középiskolába járok, szóval nincs pénzem wellnessre küldeni őket (el se mennének egyébként), meg albérletbe költözni. Kisöpörni, mosogatni tudok, de leomlott a faház és mindjárt itt a tél, aztal bem tudok mit csinálni, ezek a nagy problémák. Mosogatni se kellemes úgy, hogy nem folyik el a víz és hordhatod ki vödörben. Magukra és az egészségükre sem adnak semmit (nem váltják ki a gyógyszert stb.) Ha szólok megsértődnek és azt mondják menjek palotába.
2016. szept. 18. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!