Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék a szuleimmel lakni,...

Szeretnék a szuleimmel lakni, mas is van igy?

Figyelt kérdés

Rajöttem h nekem elvált , 40 eves nökent 1 gyermekkel mar nem a hazassag a legfontosabb es sose volt az.

Az igazsag az h en arra vágytam mindig h örök életemben a szuleimmel lakjak.

Mindig mikof latok ketszinyes hazakat ahol nagy a csalad , arra gondolok h egy hazban laknak a szulök , felnött gyerelek , mint a regi vilagban.

Milyen szepek lehetnek a karacsonyok, milyen fantasztikus helyzet lehet , ( lehetne ) eröt , biztonságot , szeretetet adó.


2016. szept. 24. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Jah, nem kell annyit dolgozni és olcsóbb... :) szép az élet úgy....
2016. szept. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az anyagiak miatt , hanem lelki okokból
2016. szept. 24. 07:36
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Ez így nem feltétlenül igaz előző... A nagyobb ház több rezsit is jelent, és ha a szülők betegesek, a munka is több.

Viszont a nagyszülők sok olyan dolgot meg tudnak mutatni a gyereknek amit egy szülő nem feltétlenül. Mi nem éltünk együtt a nagyszüleimmel, de mindig különlegesen jó élmény volt ha a közelükben lehettem . És ők is élvezték hogy igazán részt vesznek a család életében, és nem az az elvárás hogy az idősek maradjanak csak otthon szépen a fenekükön, mert ugye már "semmire sem jók".


Egy gyerek rengeteg dolgot tanulhat a nagyszüleitől, mind viselkedésben, mind tudásban. És a nagyszülők sok esetben élvezik ha elismerik a tudásukat\tapasztalatukat. Persze ez nem jelenti azt. hogy a gyereknek folyton ott kell lógni, nem kell folyamatosan terhelni őket vele. Szóval úgy gondolom, sok előnye lehet egy ilyen együttélésnek mindkét részről. A fiatalok elvégezhetik azokat a dolgokat amik az idősebbeknek már nagyon megterhelőek, az idősek viszont a tudásukkal segíthetik a fiatalokat.

2016. szept. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az első válaszolóra gondoltam.
2016. szept. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan lakhattok együtt. Teljesen normális dolog. Sok többgenerációs család van. Én is sokat ismerek és mind összetartóbb, jobban szervettebb mint az átlag magyar. Direkt írtam magyart. Sajnos itt lett divat 18 évesen kirakni a gyereket, nagyszülőt pedig otthonba rakni. Ezen felül gyűlölködni
2016. szept. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy egyet értek előttem szólóval. Nem feltétlenül beteges egy nagyszülő, de vigyázhat az unokára és taníthatja. Ez főleg Ázsiában jellemző. Ott tisztelik az időseket és bölcsnek tartják őket. Nem pedig vén szatyornak.
2016. szept. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Nincs ezzel semmi baj. Egy osszetarto csalad tobbet er mindennel. Vesd fel a szuleidnek az otletet!
2016. szept. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
46%
Ez az USA-ban a jellemző, ott is leginkább a déli államokban, de a régi magyar parasztházak sem véletlenül épültek hosszában, mert mikor bővült a család, akkor egyszerűen megtoldották a házat. Jellemző a mai korban, hogy a zsidó lobbi erőteljesen nyomatja a fiataloknak a mielőbbi függetlenedést, a szingli életvitelt. Több háztartás, több fogyasztás, több adók. Illetve a családi értékek hanyatlása sem utolsó szempont számukra.
2016. szept. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

HA normálisak a szüleid, és nem szólnak be mindenért, meg nem irányítanak, úgy valóban jó is lehet.


Én két nap alatt megőrülnék, mert rögtön visszakerülnék "gyerek"-státuszba, aki egyedül képtelen bármire is.

De nem csak nálunk van így, az összes apa-korú rokonom azt hiszi, hogy azért mert ő idősebb, jobban tud mindent. A gyerekeik is inkább elmentek jó messzire, nemhogy velük éljenek.


Ellenpélda: nálunk ebből nem volt gond, mert mamáék mindig hagytak minket hárman (anya-apa-én) nyugodtan élni, semmibe nem avatkoztak be, de az tetszett, hogy bármikor átmehettem, ha baj volt, vagy állandóan mamáék körül lebzseltem - akiket ez nem zavart, hálisten.

2016. szept. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!