Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan veszeljem at az eletet...

Hogyan veszeljem at az eletet a szuleimmel?

Figyelt kérdés

Meg egyetemista vagyok, tehat nincs annyi keresetem, hogy elkoltozzek otthonrol, de nem birom veluk. Amig dolgozni vannak, addig nincs semmi baj, nem latjuk egymast, nyugalom van. Ahogy hazaernek a feje tetejere fordul minden, nem lehet leulni veluk beszelgetni, mindig azzal jonnek, hogy jaj, nincs penz. Megkapjak mindketten a fizetest, es eleg jol keresnek, mar akkor mondjak, hogy nah megint nincs semmi penzunk...

Nem tudom, de engem kikeszit, ha az emberek lenyegtelen, hulyesegekrol beszelnek. Ha meghivok valakit magamhoz, akkor azzal jonnek utana, hogy kitol kertem engedelyt ra, hogy meghivjak par napra hozzam vendeget. Mi ez, de komolyan? Mar olyan regota csinaljak ezt, hogy egyszeruen kikeszitenek vele. Ha sinen van az eletem, esetleg kenyeztetem magam azaltal, hogy megveszek valamit magamat abbol a penzbol, amit mas cigire koltene, akkor rogton felkeltik az emberben buntudatot. Ha veszek valami sminkcuccot, barmit, ami altal szebbnek erzem magam, megint kapok a megjegyzeseket...


2016. szept. 7. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Pár napra vendéget hívsz ahoz igen is engedély kell. Az ő házuk, ők döntenek ki mehet... Maximum egyezkedni tudsz, hogy xy átjönne, mit szólnak. Lehet van olyan hitelük amiről te nem tudsz és amiatt nincs pénzük. Egyetemista vagy, probáljatok leülni és megbeszélni. Hallgasd meg őket, mond nekik hogy megérted az ő álláspontjukat de szerinted ezt vagy azt probáljatok máshogy... Többet nem tehetsz
2016. szept. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Semmifele hitelunk nincs, ha lenne tudnek rola, mert altalaban mindent elmondanak. Ok dontik el, ki johet at? Hulyeseg, foleg, hogy nem is ismerik az illetot. Szoltam nekik, hogy jon az egyik baratnom, tudtak rola, es nem csinaltunk nagy dolgot az ittletebol... Az en szobamba amugyis azt hivok, akit szeretnek...
2016. szept. 7. 16:07
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
ne vészeld át sehogy, ha 20 éves korodra, egyetemista létedre olyan érzéketlen önkényeztető-önző vagy, hogy úgy írsz, nyafogsz, sértegeted az őseidet, mint egy 13 éves retardált kisegítő iskolás. További jó mulatást a kérdésedhez.
2016. szept. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
A szoba a ház része. Az is a szülőké (jogilag). Amugy ha nagyon szemetek akarnak lenni akár ki is rakhatnak az utcára mert már nagykorú vagy. Az okokat probáld felkutatni, miért ilyenek. Sokmindent nem tehetsz ez ellen. Az hogy a pénzedet mire költöd az csak a te magánügyed, abba nem szólhatnak bele. Ha többen vennétek ki egy házat? Vagy csak egy szobát magadnak? Az nem kerül olyan sokba, és nem hallgatnád őket
2016. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Jajjj te szegény,de szörnyű neked.....Jo ne haragudj,nem tudok rólad semmit,de ez amit leírtál....hidd el van aki sokkal fiatalabb,es sokkal nehezebb minden napot megelnie...
2016. szept. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

1. Igen buta valaki vagy, akinek fogalma sincs az életröl. Attól, hogy szerinted "jól keresnek" a szüleid - ez mennyi lenne számszerint? - még a kiadások is számítanak, és ezektöl (IS) függ, hogy mennyi pénzük van.


2. A taníttatásod sem ingyen van, az ott lakásod is igen sok költséget von maga után, ezért érthetö, ha nem örülnek, ha közben meg szórod a pénzt. Feltételezhetöen az "amit más cigire költene" is a szülök pénzéböl megy le, nem te kerested meg. De ha keresnél is valamennyit, akkor a rezsibe kellene beszállnod vele és nem hülyeségeket "amik által szebben érzed magad" venni.


3. Az EGÉSZ ház a szüleidé, oda veneget TÖBB NAPRA csak akkor hívhatsz, ha ök megengedik. (Ugyanis a vendég pénzbe kerül!!!!) A szüleid helyében egy ilyen húzás után elküldenélek, hogy keress magadnak munkát és tartsd el saját magad, akkor majd bvisszatérnél a földre és a valós életbe.

2016. szept. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nincs pénzük, miért lényegtelen hülyeség? Gondolom te is ebből a pénzből élsz.

Igazuk van, hogy beszéld meg velük, ha több napra vendéget hívsz magadhoz. Egyrészt nekik is kerülgetni kell, másrészt kiadás, amire készülni kell.

2016. szept. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azert lenyegtelen hulyeseg, mert van, csak ok azt mondjak, hogy nincs. A vendeg pedig akkor kerul nekik penzbe, ha ok fizetnek mindent, de semmit nem ok fizettek, mivel abbol a penzbol alltam mindent, ami nagybatyamtol van
2016. szept. 7. 17:23
 9/11 anonim ***** válasza:
16%

Én részben megértem a problémád, részben nem. Én is egyetemista vagyok, sajnos muszáj itthon laknom és nem is tudom, hogy mikor fogok tudni elköltözni, mert ha megkapom a diplomámat, akkor is kell idő, mire egy jobb állást találok, amiből telik legalább egy saját szobára.

Kicsit már jellegű a helyzetem: Én csak a páromat szoktam elhívni magunkhoz, mikor először jött, akkor megkérdeztem a szüleimtől, hogy nem baj-e, hogy eljön majd néha, azt mondták, hogy jöjjön nyugodtan, ennek ellenére főleg apámon érzem, hogy zavarja, ha itt van, pedig nem jelent nagy költséget, hisz a kaját magának veszi, ami költség az a víz és az áram, de max. lezuhanyzik pár perc alatt vagy együtt fürdünk, így egyedül is elhasználnám azt a vizet, az áramot sem használja többet, mintha egyedül lennék (tv, villany, laptop amit használunk, de ezeket egyedül is használom ha nincs itt).

Hozzátenném, hogy nekem a szüleim nem támogatják a tanulmányaimat lévén, hogy anyám 23 éve nem dolgozik, ha két fizetésből kéne élnünk akkor jó keresetük lenne, de így, hogy egy ember dolgozik csak egy családban a másik pedig nem, mert nem akar kevés. Ez azzal jár, hogy anyám egész nap itthon van, mivel nem jár sehova így ingerszegény környezetben van, amit a neten, fb-on sok baromságot összeolvas azzal fáraszt, lemenni sincs kedvem ha itthon vagyok, inkább itthon egész nap a szobámban vagyok, addig nem kell a felesleges semmiről sem szóló beszédüket hallgatni, mert amint lemegyek közéjük hozzám szólnak, de sajnos értelmes dologról nem lehet velük beszélgetni hiába próbálkozom. Ráadásul a kapcsolatukat is rossz nézni, hisz apámat láthatóan zavarja, hogy anyám évtizedek óta nem akar dolgozni, mégsem tesz ellene semmit, szinte szó nélkül kifizeti neki a 20 ezer ft os telefonszámláját és az egyéb szükséges cuccait, óriási papucs és borzalmas nézni.

Mivel nem támogatják a tanulmányaimat így amennyire tudok a suli mellett dolgozom vagy diákhitelt veszek fel, abba nem szólnak bele, hogy mit veszek, mert nem mondom el nekik, de ha mégis rájönnek, akkor irigykedve néznek, főleg anyám. Ráadásul anyámtól még azt is megkaptam egyszer, hogy a munkával megkeresett pénzt le kéne adnom otthon, mert állítólag minden "gyerek" ezt teszi. Egyébként mikor elkezdtem az egyetemet anyám ki is akart dobni itthonról, mert már nem kapott utánam családit - ami szerinte az ő fizetése a gyereknevelésért.

Szóval talán nekem rosszabb a helyzetem, de tenni nem tudunk ellene semmit. Ha az ő pénzükből veszed a cuccokat, amiért később szólnak azt jogosan teszik, de ha a saját keresetedből veszed, akkor szerintem semmi közük hozzá. Abban igaza van a többi hozzászólónak,hogy 18 éves kor után akár ki is tehetnének...na de minek valakinek gyerek ha nem tudja tisztességesen felnevelni és inkább kirakja? Viszont a szüleid jogosan kérhetik számon, hogy melyik ismerősöd van náluk és miért nem kértél rá engedélyt, hisz az ő lakásuk.

A lényegtelen hülyeségről beszélésre csak annyit tudok javasolni, hogy vegyél füldugót vagy egyszerűen ne figyelj rájuk. Én már rosszabb napjaimon voltm úgy, hogy füldugóban mentem ki a szobából, mert annyira hidegen hagyott az értelmetlen dumájuk, hogy hallani sem akartam.

2016. szept. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező.

Amíg otthon élvezed annak a lakásnak a melegét, aminek a rezsijébe te semmit nem adsz, addig igen is a szüleid szabályai szerint kell élned. Ha esetleg nem tetszik, nem azzal kell takarózni, hogy még tanulsz. Sok-sok fiatal tanul, és mellette dolgozik, gondoskodik magáról.

A házatok nem hotel, ahol akárki megszállhat, pusztán a te kedvességedből. Gondolkozz, mielőtt nyafogsz, ha nem teszik, tessék önálló életet élni, és nem élőskodni.

2016. szept. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!