Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim nagyon nem kedvelik a barátomat?

Figyelt kérdés

A barátommal 8 hónapja vagyunk együtt. Ő 26 éves, én 20. Egyetemista vagyok, így hétköznapjaimat nagyobb városban, albérletben töltöm, hétvégére pedig hazajövök a családomhoz és a barátomhoz, mert ugyanabban a városban élünk.


Ő az első barátom, a szüleim örültek, mikor összejöttünk, hogy végre van valakim, de azóta már nem kedvelik. Eleinte hívták minden hétvégén ebédre, most már csak kéthavonta, amikor valami nagy összejövetel van nálunk és arra azért csak illik meghívni a páromat.

Ha esetleg hétvégén átjön hozzám (ami nagyon ritka, mert szegény ő is érzi, hogy nem kedvelik), akkor csak lekezelően köszönnek neki, ha beszélgetni próbál velük, bunkón válaszolnak neki.


Én úgy érzem, hogy a barátom nem szolgált rá erre, mert nagyon jó ember és sokat segített már a családomnak, ha valamit pakolni, cipelni kellett, meg arra is volt példa, hogy a húgomékat furikázta.


A szüleim eléggé fognak, nagyon szigorúak és még most is irányítani akarnak és úgy beosztani az időmet, hogy legtöbbet otthon legyek, ne nagyon mászkáljak el, viszont a párommal elég nehéz, hogy távol vagyok, és keveset találkozunk (tudom, tudom, mások havonta, félévente találkoznak, de mi minél többet szeretnénk együtt lenni, ragaszkodóak vagyunk). Azt érzem, hogy a szüleim úgy gondolják, a barátom "belepiszkált" ebbe, hogy mindig otthon legyek, mivel szívesebben töltöm vele az időmet.


Hogy segíthetnék ezen, mi lenne a megoldás?


2016. szept. 25. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudni mi a megoldás,de ha hagyod a szüleidnek,hogy irányítsanak akkor szegény barátodnak annyi. A megfelelő az lenne,hogy függetlenedsz a szüleidtő. Elmúltál 18,már miért mondhatnák meg,hogy mit csinálj? Mi közük a barátodhoz? Kicsit elkezdhetnél lázadni is. Ha nem hívják,akkor te is ritkábban mész haza. Azt el sem tudod képzelni,hogy a hétvégét a barátodnál töltöd?
2016. szept. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem vagy már kislány, azzal jársz akivel akarsz.
2016. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!