Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy térítsem észhez anyát?...

Hogy térítsem észhez anyát? Miért ment vissza apához, ha folyamatosan verte?

Figyelt kérdés

Abban nőttem fel, hogy apa és anya folyamatosan veszekedtek, apa verte anyát. Volt olyan, hogy a rendőrök jöttek ki hozzánk, mert a szomszédok hallották őket az utcáról. Olyanra is emlékszem, mikor a vihar közepén apa az udvaron verte meg anyát, a sárban.

Aztán mielőtt elkezdtem volna a második osztályt, anyával elköltöztünk. Apa nemigen volt jelen az életemben, de nem is igényeltem. Szinte csak akkor beszélünk, ha kell valami, ami általában pénz. De legalább azt szó nélkül ad, vagy ünnepekkor elég leírnom, miket szeretnék és általában gond nélkül megkapom a dolgokat. Engem sosem próbált megütni, de egyszerűen undorodom tőle és a viselkedésétől, ahogyan a nőkkel szokott bánni. És tudom, hogy tőle ez a korlátlan pénz azért van, mert valahol mélyen csak bűntudata van...

Anya évekig nem is beszélt vele, újra is házasodott, annak a házasságnak nemrég lett vége. A nevelőapám normális volt, nagyon szeretem, mert ő tényleg úgy viselkedett, mintha az apám lett volna, bármennyire is hisztis, vagy elviselhetetlen voltam vele az elején. Csak aztán anya most nyáron kitalálta, hogy válni akar... És újra találkozgat az apámmal. Rákérdeztem, hogy ugye nem emiatt akart válni, de csak habogott, hogy ez nem ilyen egyszerű. Nem is értem, hogyan találkoztak újra.


Csak az a legviccesebb, hogy anya folyamatosan arról magyaráz, hogy szóba ne álljak a volt barátommal, ennél sokkal többet érdemlek, becsüljem már magam kicsit. Erre ő visszamegy ahhoz, aki éveken át bántalmazta, megalázta és elvárná tőlem, hogy ehhez vágjak jópofát és támogassam, meg álljak mellé.

Attól félek, hogyha jövőre elköltözöm és esetleg újra összeköltözne vele, akkor tényleg elszabadulna a pokol... És akkor már tényleg nem motiválná úgymond semmi, hogy lépjen ki abból a helyzetből.


2016. szept. 25. 22:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
41%
Anyád felnőtt, azt csinál, amit akar. Meg te is.
2016. szept. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom, akkor is ilyen nyugodt lennél-e, ha te lennél hasonló helyzetben.
2016. szept. 25. 22:31
 3/25 anonim ***** válasza:
98%
Megértem hogy aggódsz anyukád miatt,teljesen jogosan!Én sem értem hogy ha olyan élete volt apád mellett mint amit leírtál,mi fantáziát láthat benne.Valahogy csak meg kellene értetned vele hogy minden kezdődni fog előlről.Azt meg nem akarhatja hogy megint üssék. :(
2016. szept. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%

Kérdezd meg tőle, szeretné-e, ha pár év múlva ki lennének verve a fogai, vagy a véraláfutásokat kellene takargatnia.


Vagy emlegess fel néhány emlékezetesen pocsék esetet.


Gondolom azt hiszi, megváltozott, de ez szinte teljesen kizárt, ilyen alig van.

2016. szept. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
30%

Figyelj, ha a kérdés nem kamu (remélem, hogy az), akkor egyetlen egy dolgot KELL tenned. Nem foglalkozni vele. Akár épek a szüleid akár nem - mentálisan, ha azok lennének, azt akarnák, hogy TE legyél boldog. Persze meg is ölhetik egymást. Ne foglalkozz vele, határolódj el tőlük teljesen, mintha idegenek lennének. Akármennyire szomorú, nekem annak idején ez segített. 10 évesen már semmibe nem néztem a szüleim, mire felnőttem kicsit jobb lett a helyzet, azóta is együtt vannak és idegesítik egymást, de elköltöztem és nem zavar. Azt csinálnak amit akarnak, néha meglátogatom őket.

Persze ehhez óriási akarat erő kell és pókerarc. Nem hagytam, hogy tönkre tegyen és emiatt ők is könyebben elfogadták maguk, nincs bűntudatuk, hogy tönkretettek vagy ilyesmi. Persze olyan gyerekük se aki gondoskodik róluk majd, de ezzel szerintem számolnak, hogy ha arról lesz szó, otthonba kerülnek.

2016. szept. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
2%
Igen, ha velem történne sem gondolnám azt, hogy a magam 18 évével és annak minden bölcsességével az én dolgom beleszólni valaki más életébe. Főleg ha az a más olyasvalaki, akinek rengeteget köszönhetek.
2016. szept. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
Megadom a kegyelemdöfést: Csak azokon segíthetsz, akik akarják, hogy segíts nekik és elfogadják azt.
2016. szept. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 szaszaa11 válasza:
71%

Rengeteg ilyen embert ismerek. Annyira szörnyű életük volt, hogy egyszerűen már ezt veszik természetesnek, és nem tudják elképzelni, hogy pedig lehet jobb. Könnyen befolyásolható, önbizalomhiányos, depressziós emberek ezek. Minden sértés távol álljon tőlem, nem ilyen célból írtam ezt.

Sajnos semmit, de az ég világon yemmit nem tudsz tenni ez ellen, egyszerűen lehetetlen, bármilyen fontos is vagy édesanyádnak, sosem fog hallgatni se rád, se másra. Azt fogja tenni amit ő jónak érez, még akkor is, ha az egyértelműen rossz. Neked pedig azt javaslom mielőbb szakadj ki ebből az egészből, ahogy csak lehetőségeid engedik, mert ez rád is ki fog hatni a jövőben. Zárd ezt ki magadból, mert a te életed is el fog romlani...

2016. szept. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
65%
Ne kèrjètek már azt hogy ne foglalkozzon vele !!! Ő biztos hogy szereti az anyukáját most gondoljatok bele hogyha a ti anyukátokat vernék titeket se èrdekelne? Tudnátok tètlenûl nèzni ahogy a szeretett anyukátokat az édesapátok veri? Kedves kèrdező szerintem beszèld ezt meg anyukáddal emlèkeztesd pár esetre és csak okosan:)
2016. szept. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%

Én azt tudom mondani, bár csak hasonló helyzetből jöttem volna... és bár tudtam volna befolyást gyakorolni, dönteni, segíteni.

Így mondom neked, hogy próbálj meg vele 1X-2X beszélni úgy igazi mély kommunikációban és ha nincs eredmény, akkor majd akkor legközelebb 1X, ha tényleg "elszabadult a pokol".

2016. szept. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!