Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarja valaki tudatosan...

Miért akarja valaki tudatosan elveszíteni a gyerekeit még ha felnőttek is?

Figyelt kérdés
A férjem szerelmes lett és sajnos a gyerekek számára nem úgy derült ki ahogy az jó lett volna és nagyon megviselte őket.Ami az hozta maga után,hogy az első reagálásuk nem volt valami szép és ezen ő nagyon meglepődött, és most elmegy nem a barátnőhöz de a gyerekekkel még a kapcsolatot is meg akarja szakitani.Nem tudom ,hogyan lehetne elfogadtatni vele itt most neki kellene megértőbbnek lennie.Mit tanácsoltok én most mit tehetnék?

2016. szept. 30. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Én egy mukkot sem értek abból, amit leírtál, és nem tudom, minek kiabálod a kérdést!?
2016. szept. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Elmondhatod neki, hogy kicsit próbáljon meg belegondolni a gyerekek helyzetébe: volt egy biztos, stabil családi háttér, ami most megszűnik, ill. átalakul miatta. A gyerekeknek is elmondhatod, hogy te megérted a férjedet, a párkapcsolatotok elsősorban rátok tartozik, ne nehezítsék meg a helyzetet. Ennél többet aligha tehetsz, felnőttekről van szó, el tudják dönteni, kivel akarnak kapcsolatban maradni és kivel nem.
2016. szept. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Mi volt a gyerekek reagalasa? Ilyen helyzetben sok mindent vagnak egymas fejehez az emberek, foleg ha szoros erzelmi kapcsolatban vannak egymassal. Kesobb higgadtabban le kellene ulni megbeszelni a dolgokat.
2016. szept. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos közölték vele azonnal menjen el és napokig nem is találkoztak vele mert mikor tudták,hogy megjön akkor bevonultak a szobába és ki ki sem jöttek ha itthon volt.Hiába mondom neki ez azért történt mert becsapva érzik magukat ,hiszen ezt el sem tudták volna képzelni róla mert ő mindig tökéletes apának mutatta magát.Amúgy az volt de most mintha nem is az az ember lenni akivel eddig együtt éltünk teljesen kifordult önmagából mindenki hibás a történtek miatt csak ő nem.Én csak annyit szeretnék a gyerekekkel legyen jó kapcsolata de ő azt szeretné ha választaniuk kellene és rosszul esik neki,hogy akkor úgy reagáltak.
2016. szept. 30. 15:22
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűen hagyni kell őket, hogy feldolgozzák ezt a sokkot. Ha valóban nagyon jó apának tűnt és el nem tudták volna képzelni róla, hogy ez megtörténhet, a legnagyobb sokkot az okozhatta nekik, hogy az apjuk hazudott nekik.
2016. szept. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A gyerekek reakciója teljesen természetes, ezt felnőtt emberként ő is nagyon jól tudja. Ne legyen igazam, de szerintem őt, legalábbis jelen pillanatban legkevésbé sem érdeklik a gyerekeitek.

Jó ürügynek tartja ezt a buta lózungot arra, hogy ne kelljen velük, a rosszallásukkal foglalkoznia.

Tapasztalat sajnos. 28 éves koromig azt hittem, az én apám a legjobb a világon, bármit megtenne értem. Azóta eltelt 8 év, a kapcsolatot egyáltalán nem akarta tartani velem, és nagyon durván szarban hagyott minket anyagilag, az anyám sajnos nem is él már.

A nagy szerelemnek mára úgy hallottam, vége, egyedül maradt, de én sem vagyok kíváncsi már rá, pedig évekig nagyon sokat szenvedtem, mire elfogadtam a döntését.

2016. szept. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen azt hiszem nála is ez van,sajnos az fáj neki,hogy a gyerekek reagálása az volt,hogy azonnal menjen el.Anyagiakban nem mondom ,hogy nekem könnyű lesz de a házból nem vihet ki semmit csak a ruháit.
2016. szept. 30. 18:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Kitartást neked! Az én anyám gyakorlatilag összeroppant ebben. Te ne járj így, minden rendbejön majd!
2016. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én is néha azt érzem összeroppanok de tudom élnem kell a mindennapokat a gyerekeim miatt nem tehetem.
2016. szept. 30. 20:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Most felnőttek azok a gyerekek vagy nem? Ha felnőttek, akkor miért laknak veled?


Ha a férjed is meg akarja szakítani a kapcsolatot a gyerekeivel és a gyerekek is vele, akkor nincs probléma. Egy irányba tartanak a szándékok.

2016. szept. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!