Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg minden huszonéves...

Tényleg minden huszonéves lány tudatosan tervez gyereket?

Figyelt kérdés

Pár napja volt egy másik fórumon egy kérdés, ami arról szólt, ki szült fiatalon, és akarta-e. Érdekes módon alig töltötték be a 20-at, de mindenki tervezte, a szülők örültek, volt saját lakásul, és a párjával az esküvőt tervezték...

Ugyan ez a fórum napi szinten rak ki kérdéseket, hogy "apuka elhagyott, huszonéves, egyedülálló anyuka vagyok, küldjetek pénzt, meg pelenkát, meg ruhát"....


Akkor most ilyenkor mi is van?


2013. nov. 6. 19:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
Huszonéves lány vagyok és baromira nem tervezek szülni. Nem tudom, mikor fogok szülni, az elkövetkezendő 5 évben biztos nem. Egyébként volt olyan osztálytársnőm, aki 18 évesen már az esküvőt tervezte, hogy neki milyen lesz majd, meg ha akkor és ott becsúszott volna egy gyerek neki, azt se vetette volna el.... ez nekem fura volt, de azaz ő élete, ez meg az enyém, úgy éljük, ahogy akarjuk :)
2013. nov. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
2013. nov. 6. 19:37
 3/28 A kérdező kommentje:

"nagy segitsegre lenne szükségem!nagyon szegyenlem magam emiatt de nem tudok madhoz fordulni! A parom elhagyott minket!itt maradtam az 1 eves kisfiammal es a tüdörakban szenvedö anyukammal!mivel a bevetelem csak a csaladi meg a gyes igy sok mindent nem tudok kifizetni!eppen hogy anya szügseges dolgait es a kisfiam dolgait meg tudom venni!en van h napokig nem eszem de ez nem is lenyeg ha nekik van! De mivel az aramot nem tudom kifizetni tamogatast nem kapok igy jottek a felszolitasok!most ott tartok h dec 2-9 kozt jonnek kikapcsolni az aramunkat!nem nagy osszeg 20 ezer ft rol van szó! De jelen pillanatban nekem ez rengeteg penz!"


"Én egy nagymama vagyok szeretnek kerni a kisunokam reszere bebietelt tejpepeket es barmit amit egy 6 hos baba ehetik a lanyom egyedul neveli piciunokamat en mar nagyon nem tudom oket segitteni mivel cukorbeteg vagyok ferjemmel egyutt alberletbe lakunk akarpelenkat is szivesen fogadnank 'negativ komenteket nem kerek"

2013. nov. 6. 19:43
 4/28 anonim ***** válasza:
87%
Hát, én 26 évesen egy évet még biztosan várok a férjemmel, pedig szeretnénk már, de amíg nincs minimum 1 évre elegendő félretett pénzünk, addig várunk, plusz suliba jár mind a kettőnk még munka mellett...Sokan nagyon felelőtlenül, nem épp a megfelelő időben ugranak bele. Nekem ez is furi, hogy becsúszik egy gyerek, de oké, semmi sem 100%os, de csak úgy a nagyvilágba szülni, nem is teljesen biztos kapcsolatban, lesz ami lesz alapon, eléggé ijesztő nekem :(
2013. nov. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%

Ezek, akikről írsz, azok a naiv ostoba libák. Sok tizenéves lány álomvilágban él. Én is ismerek ilyeneket hogy már 18 évesen szülni akarok, legfőbb vágyam hogy anya legyek, stb. Aztán az első jöttmenttel összehoznak egy babát de persze a srácnak esze ágába nem lesz a csajjal maradni...

Ésszel kellene élni, bár ez még sok huszonéves lánynak sem megy.

2013. nov. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%
Én 28 éves vagyok, és még mindig nem tervezek gyereket. :)
2013. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván nem. Itt a gyakorin már megfigyeltem, hogy 20 éves korára mindenkinek saját hitelmentes lakása, kocsija van, a lány még be se fejezte az iskolát, de mivel a pasija huszonévesen már több százezret keres így már babáznak és mindenki boldog és minden jó. Érdekes, ezt csak itt látom, meg hát ugye ez egy névtelen fórum, mindenki azt mond, amit akar. 22 vagyok, szeretnék babát, de mivel még abszolút nem állunk úgy, várok még pár évet, hogy ne úgy járjak, mint a fent említett példában szereplők.
2013. nov. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%
20 leszek és 30 éves koromig nem is tervezek ilyesmit, maximum esküvőt, de azt se fejvesztve rohanva. Lehet, hogy karrierista dög vagyok, de inkább dolgozom még 5 évet pluszban, hogy majd a születendő gyermekemet ne segélyekből kelljen etetnem...
2013. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
64%

Én egy lányosztályba jártam, most vagyunk 25-26 évesek, 9 volt osztálytársamnak van gyereke. Ebből mindösszesen 2 volt, akit a gyerek előtt elvett a párja, és csak a házasság után esett teherbe. A maradék 7-ből egyet a terhesség alatt elvett a párja, kettőt eljegyzett, az egyik apa már le is lépett, de a gyerek még meg sem született.


A többiek közül még egy él együtt a párjával a lány szüleinél, a többieknél lelépett apuci és szintén a szülőknél van anyuka a babával. És mind veri a mellét, hogy mennyire tervezték a gyereket.


Természetesen azok, akik megházasodtak a gyerek előtt erről nem is beszélnek, hisz náluk nem téma, persze, hogy akartak gyereket. Az egyikük még szomorkodott is osztálytalálkozón, hogy már fél éve próbálkoznak, aztán 2 hónap múlva nagy boldogan írt egy körüzenetet az osztálytársaknak, hogy végre összejött. Még egy lány van, akinél ez szintén nem téma, ő a párjával él a szüleinél, nincs eljegyzés, de most azzal vannak elfoglalva, hogy külön költözzenek a szülőktől. Emiatt mindketten sokat dolgoznak.


Szóval aki bizonygatja, hogy mennyire tervezett gyerek volt a baba, és lám, lelépett apa, az szerintem hazudik, mint a vízfolyás. Az osztályban volt, akinél apuka még a terhesség alatt lelépett és végigsírta terhesen az osztálytalálkozót, hogy ők mennyire tervezték a gyereket...

2013. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%
Kerek 20 évesen tudatosan nem tervezek gyereket. Még. Amikor eljön az ideje, azt is tudatosan fogom tervezni. Akikről te írsz, nyilván álomvilágban élnek. Én is akarhatnék gyereket, már most. A párom jól keres, lakása van, kocsija van, de én még egyetemista vagyok, nem dolgozok. Mindketten szeretnénk gyereket, lehetne is, az anyagiakon nem múlna, egyetemen ki lehet hagyni egy évet. De nem akarunk. Épp ezért meg is teszünk mindent. Ha már bedolgoztam magam kicsit a szakmámban, két keresetünk lesz, lesz GYES-em, GYED-em (ezeket olvastam, amúgy azt sem tudom mik ezek), meg még évek múlva is együtt tervezzük a jövőt, akkor tudatosan elkezdjük beletervezni a gyereket is.
2013. nov. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!