Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántanak a szüleim. Fizikailag...

Bántanak a szüleim. Fizikailag is és lelkileg is. Mit tehetnék? 13/L

Figyelt kérdés

Anyukám legtöbbször nem figyel oda rám amikor mondokvalamit, ezért többször is elmondom neki hogy miről van szó. (például milyen leckét írok stb.) Amikor már kiabál velem hogy miért vagyok még ott ahol vagyok (pl.:nappali) és miért nyomogatom még a gépet (a házi feladatom. komolyan csak egy e-mailt KELLETT elküldenem) és amikor még egyszer elmondom neki , megver. Ez nem fáj annyira mint az a tény hogy a saját anyám teszi ezt.Már vérzett is az orrom , meg ilyenek de aki kérdezte hogy miét , azt mondtam hogy elestem.

Apukám inkább fenyegteni szokott hogy megüt , megver vagy ilyenek .Amikor a rokonainknak meséli anyu hogy én milyen elkényeztetett kis ***** vagyok, ők szerintem el is hiszik hogy még én bántom anyát, nekik ezért nem akarom elmondani. Elegem lett mindenből , már komolyan nem bírom tovább. Kérlek adjatok valamilyen tanácsot , hogy mit tehetnék ! Köszönöm !



2016. okt. 5. 18:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Ne tagadd le! Nyugodtan mond meg h bantanak, ha az iskolaban megkerdezi egy tanar akkor intezkednie kell, ha ez a helyzet. Es minnel elobb probalj meg elkoltozni! Mondjuk valassz olyan sulit jovore ami messze van, es kollegiumban lakhatsz! Kitartas!
2016. okt. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Megbízható rokonnak ismerősnek tanárnak mondd el és keressetek fel rendőrt családsegítőt . Amennyiben ha tudod vedd fel telefonra a tetteiket .
2016. okt. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
86%
Engemis bantalmaztak ennyi idosen, es feltem elmondani.. Ha visszaporgetnem az idot biztos szolnek a tanaraimnak vagy valakinek hogy segitsen..lelkileg nagy korodra benned maradnak ezek a dolgok..tegyel valamit ez ugyben.sok sikert neked, sajnalom hogy ilyen szuleid vannak..ilyeneknek minek gyerek sose ertettem.. 22/L.
2016. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
2016. okt. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
15%
Engem ennyi idősen anyám az ágyhoz vágott,de már nem tudott megverni,mert a kezeit megtudtam fogni. 13/f
2016. okt. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 gömbicica ***** válasza:
9%

nem dicséretes szülői magatartás.EGy-egy pofonnal még nem is lenne probléma.

DE! vajon tudod, hogy esetleg Édesanyádnak milyen problémái lehetnek? miért lehet ilyen viselkedése?

Valamikor is megkérdezted Tőle, vagy észrevetted már, hogy fáradt, vagy valamilye fáj, vagy egyszerüen Ő is béka segge alatt van?

A felnőtteknek is lehet ezer problémájuk. (ismétlem ez nem jogositja fel, hogy a gyereket elkalapálja)


Vajon nem vagy tényleg elkényeztetett kis ****?


Komolyan mondod nem birod tovább. Adjunk tanácsot, mit tegyél.


Lehet, hogy nem a megfelelő pillanatban kezdtél bele a mondandódba.

Kiabál Veled? Talán tehetetlenségébe teszi. Talán a főnöke, Apukád, a szomszéd a pénztáros, a...... felcseszte az agyát? vagy simán csak valamiért xarul van :(

Türelem. Tudom abból van a legkevesebb.


Valószinüsitem, hogy nem éltek rossz anyagi körülmények között.

Irásodból itélve intelligens gyerek vagy.

Ha netán tényleg tarthatatlan a helyzet szólj az osztályfőnöködnek pl.

2016. okt. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves gömbicica!

SEMMIFÉLE magánéleti probléma nem jogosítja fel, hogy többszörösen is megüsse a saját gyerekét. Ha gondjai vannak, akkor azt nem így kell megoldani. Mert segít? Nem! Nem a gyerek, nem ez a tizenhárom éves gyerek a hibás, ha az anyjának rossz a főnöke vagy elégedetlen a munkabeosztásával. Nem a gyereken kell levezetni a feszültséget, főleg, ha az semmiről sem tehet.

Miért kéne kiabálnia, ha az a gyerek a nappaliban ül? Azért, mert ideges? Ha elkényeztetett kis tyúk a kérdező, (és ott van az a HA) akkor sem ez a megoldás. Egy szülőnek tudnia kell megoldani egy ilyen problémát, elbeszélgetni vele, megbeszélni a helyzetet, nem pedig orrvérzésig bántalmazni. Attól, hogy a felnőtteknek lehet ezer problémájuk, ugyanúgy lehet egy gyereknek is. És a probléma nem lesz kisebb attól, hogy egy gyereké.


Nos, kedves kérdező!

Itt te vagy az egyetlen, aki tehet valamit, és ha letagadod, amit csinálnak veled, akkor nem fogod előidézni a változást. Mert csak azon lehet segíteni, aki hagyja, hogy segítsenek rajta.

Valószínű, hogy ez nem most kezdődött. Holnap még csak csütörtök. Mész iskolába? Akkor fordulj ahhoz a tanárhoz, esetleg rögtön az igazgatóhoz, aki tud neked támogatást biztosítani. Ne félj, diszkrécióra vannak kötelezve. Kérd meg őket, hogy segítsenek kapcsolatba lépni a gyámüggyel, vagy segítsenek bármiben, mert nem bírod már ezt. És próbálj meg félelem nélkül beszélni arról, hogy miket csináltak vagy mondtak veled/neked, mert anélkül nem fordulhatsz komolyabb segítség után, úgy csak panaszkodás lesz maximum az egész. Muszáj segítséget kérned. Ha az iskolában nem akarsz, akkor szomszédok, olyan rokonok, akiket nem etetett be anyukád ilyenekkel? Barátaid szülei? Furcsán fog hangzani, de válogathatsz a lehetőségek közül, és élned kell valamelyikkel, ha tényleg változást akarsz, mert az ilyen események komoly befolyással lehetnek a későbbi életedre is akár. Ez az, amit tehetnél. Mi, innen, sajnos nem tudunk segíteni, pedig hidd el, hogy szeretné(n)k. Csak... ne félj beszélni. Ne félj kommunikálni az emberekkel, akiktől segítséget kérsz. Fordulj bizalommal hozzájuk, mert csak úgy tudnak lépni az ügyben. Sok sikert, és írd majd meg, hogy mi történt.

2016. okt. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid le fognak tagadni mindent, ha nincs rajtad külsérelmi nyom. Mindenkinek azt mondják, hogy problémás tini vagy. Hogy bizonyítani tudd az igazad, javaslom, hogy készíts a telefonoddal hangfelvételeket.
2016. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
8-as mégis miből gondolod, hogy nem hisznek a gyereknek? Gyermekvédelmisek csak tudják, hogy milyen eszközökkel próbálják kijátszani a szülők a rendszert.
2016. okt. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Snorri ***** válasza:
Mindenképpen szólj valakinek! Mondjuk osztályfőnök? Neki jeleznie kell. Vagy iskolai gyermekvédelmis, iskolapszichológus? Ne hidd el, hogy te vagy a hibás!
2016. okt. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!