Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha az apám folyamat...

Mit tegyek ha az apám folyamatosan lelkileg terrorizál/vagy fizikailag bántalmaz és eltilt attól a fiútól akibe szerelmes vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok..18 éves lány vagyok..1 éve beleszerettem egy fiúba..azóta a fiú megkérte kezemet..apa nem nagyon csipázta de eltűrte. Mostanában viszont egyre jobban elfajult. Azt mondta, hogy gyűlöli mert elvette a lányát. Eljött értem iskola elé megakarta verni a vőlegényemet, engem berángatott a kocsiba.. Elszöktem már de apám folyton fenyeget, hogy bajom eshet meg vőlegényemnek is ha megint elköltözök.. 18 éves vagyok.. most érettségizek.. és semmit nem tudok tenni.. Félek, hogy tanulás rovására is mehet amit apám művel. Anyám tart tőle ,szóval nem áll a sarkára. Nagyon szeretem ezt a fiút, és nem tilthat tőle. Apámat viszont már nem tisztelem.. Megaláz, bánt, csúnyán beszél velem.. Ő kerget el magától. Kivan fordulva magából.. Nem tudom mit tehetnék:( Ötlet valaki? Kérlek segítsetek, mert belebolondulok!

2014. jan. 8. 22:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Szökj el és jelentsd fel a rendőrségen, főleg ha megver! Gyűjts minél több tanút is.
2014. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon félek tőle.. meg folyton fenyeget, hogy mik lesznek ha én elmegyek otthonról. és anyukámat meg kisöcsémet is féltem.. meg lehet gyáván hangzik de magamat is.. Ma is megfenyegetett, hogy megöl és inkább ül, de legalább megszabadul tőlem..Már osztályfőnököm is probált segíteni sikertelenül..
2014. jan. 8. 22:40
 3/17 anonim ***** válasza:
12%
18 éves vagy tehát felnőtt.Te döntesz a saját életedről.A szüleid már nem parancsolnak neked.Szóval kérdés?Ha meg apád így viselkedik az csak azért van mert szeret és félt és féltékeny bla bla bla.Rossz lehet neki is h nem tudja megemészteni a lánya már nem lány hanem felnőtt nő.Szóval kicsit nyisd föl a szemét.
2014. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Akkor meg főleg menj el a rendőrségre, lehetőleg a pároddal apád tudta nélkül. És vedd fel hangrögzítőre a fenyegetését, az egy bizonyíték pl. Vagy ha eldurran az agya, akkor hívjátok rá a mentőket.
2014. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Nincsenek megbízható férfi ismerőseid? Nem tudsz összefogni a családdal?
2014. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
3 Szereti. Te hülye vagy?
2014. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Költözz el otthonról és lehet anyukádnak is megjön hozzá a bátorsága.
2014. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
80%

Nos ilyenkor alapszabály, hogy gyorsan segítséget kell kérni! Minél előbb, annál jobb! Annál hamarabb lesz segítség - ezzel nem csak magadat, de édesanyádat és kisöcsédet is véded!

A bizonyítékgyűjtés jó ötlet, így a rendőrség rögtön tud majd cselekedni. A barátod családjához nem tudsz fordulni?

2014. jan. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! az a baj, hogy rendőrséget azért nem merem, mert anyát meg öcsémet nem tudom ki fogja eltartani ha apám nem fog dolgozni... felvenném hangrögzítőre de tegnap eladta a telefonomat :/ szerintem ez már csak érettségi után oldodhat meg, mert addig mindig tudja, hogy hol vagyok (iskolába) és oda járkál :/
2014. jan. 8. 22:53
 10/17 A kérdező kommentje:
meg szerintem az se normális, hogy kaptam páromtól ajándékokat ( nagy plüssmacit, ruhákat) és apám elégette, vagy széttépte...meg mindig azt mondja, hogy nekünk nincs közös jövőnk, nem illünk össze... barátom magát érzi hibásnak.. pedig apám kattant be.. párom szülei nagyon szeretnek és próbálnak segíteni..de nem akarom ,hogy már ők is ebbe bele follyanak :S ma egész iskola előtt alázott meg apám, szóval nekem ez már így is sok(k)
2014. jan. 8. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!