Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik külön költöztek a szülőkt...

Akik külön költöztek a szülőktől egyetemistaként/főiskolásként támogatás nélkül?

Figyelt kérdés

Mennyiből jöttetek ki? Nézegettem az albérlet árakat úgy, hogy csak szobatársként költözök be, de a legolcsóbb kb 40 ezer.

Volt előtte megtakarításotok? Mit ettetek? Szerintetek mi az a legkisebb összeg, amiből meg lehet élni, ha a lakhatás nincs benne? Mennyit dolgoztatok suli mellett?


2016. okt. 6. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Koliba költöztem,az csak 10ezer volt,nyárra is lehetett maradni 25ért.

Dolgoztam amennyit bírtam,csúsztam is egy félévet. Spórolt pénzem nem volt.

2 év után költöztem albiba,először csak szobát béreltem 25ért rezsivel együtt,utána egy garzont 50+rezsiért.

Persze ez nem Budapest,hanem Debrecen.

Lakhatás nélkül mindig annyiból éltem amennyi volt. Ha koli mellett 100ezrem maradt azt költöttem el,ha 15ezrem akkor abbol oldottam meg.

100ezerbe a sok buli és meki is belefért,15be a vajas kenyér 6 után akciósan...

2016. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kollégista lettem, kb 30-40k ból kijöttem egy hónapra, úgy h kb félévente 1-2 alkalommal ugrottam haza.
2016. okt. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én Szegeden vagyok egyetemista. Olcsó albérletet találtam, 3 szobás lakás, így 3-an vagyunk. 13000 + rezsi egyharmada a havi költség, azaz 19-23 ezer Ft havonta összesen. 4 éve dolgozok diákként a helyi gyárban, igaz sokat, havi 180-200 órát átlagban éjszaka. Ebből havonta van 100-115 ezer Ft-om.

Iszonyú nehéz iskola mellet, mert tulajdonképpen annyit dolgozok, mintha főállás lenne. Alig van időm bármire, fárasztó, de muszáj. Nem volt megtakarításom, most viszont már elég szép van, 1 éve lakok csak albérletben még, de így is azért tudok spórolni. A kaja az ami nagyon viszi a pénzt és nehéz is abból spórolni, nagyon át kell gondolni mit hogy... Szerintem, havi 40 minimum kell, ha a lakhatást nem nézzük, hogy azért legyen miből enni, meg bérlet, gyógyszer, bármi felmerülő költség.

2016. okt. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az elsőkhöz hasonlóan én is kollégiumba költöztem, 5 éve 8.000 Ft-ot fizettem havonta. 5-en laktunk egy kis szobába. A kaját és az útiköltséget bébiszitteres munkából szereztem meg, jutott még ruhára is belőle és az órákról sem kellett kimaradnom.
2016. okt. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mit jelent támogatás nélkül?

Szüleid kitagadtak?

2016. okt. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon pedzegetik a témát, hogy elegük van belőlem és naponta megy az ordibálás, holott reggel 6 előtt elmegyek itthonról és (csütörtök kivételével) olyan 21 órára érek haza a suli és munka miatt, mert "felnőtt vagy, ha kell valami, akkor menj dolgozni".

Szóval bérleteim (Budapesten járok suliba, így minden nap MÁV), a kajám is, ruhák, suliba dolgok, terepgyakorlatok mind az én pénzemből megy. Most kéne nyelvvizsgára, de azt is nagy nehezen összeszedtem. Ennek ellenére egész nap hallgatom, hogy semmirekellő vagyok, lusta és gyűlölnek. Jó, ma nem, mert nem hajlandóak hozzám szólni 2 napja, hiába köszönök/beszélek hozzájuk: elmennek mellettem. És az ilyen csendkirály szakaszokat szokta követni az, hogy dühükben széttörnek csomó mindent a szobámba és kidobálják a cuccaimat, amit guberálhatok ki...

Nem hiszem, hogy annyira lelkesen támogatnak, ha 18 éves koromtól nekem kell állni minden költségemet.

2016. okt. 6. 20:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak mert ha kitagadnak, vagy önfenntartó leszel, vagy nagyidhoz jelented be magad és kicsi az egy főre jutó nettó jövedelem, akkor kaphatsz szociális támogatást.

Azok is játszanak ilyennel, akik százezreket kapnak apukától. Szerintem ha ilyen a család, járj utána, mikor járna neked szoc tám. És élj a lehetőséggel.

2016. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy ha x hónapig laksz egy albérletben, és pl. csekkek fénymásolatával igazolod, hogy önfenntartó vagy (több módon is kellett igazolni, nézz utána), akkor kaphatsz kolit, bár ha nagyon közel laksz, akkor lehet, hogy még így se.

Albiban laktam egy fél évet, 2 másik lánnyal egy szobában, Pest legszélén, a Világ végén kb. Így jött ki az albi 25-30000 ft-ból (20 volt a rám eső rész, a rezsi változott). Akkoriban 50-et kerestem, és nem mondom, hogy életem legfényesebb időszaka volt, de megoldottam valahogy.

Most koliban lakok, 100 fölött keresek, és egy 10-es a kolidíj. Így ha akarnám, kvázi luxusban is élhetnék, csak azért nem teszem, mert még érzem a zacskós wifon ízét a számban, inkább félreteszek egy hasonlóan szűköd időszakra.

Kaját otthon szoktam csinálni, reggelire-ebédre szendvicset kenyérből, abba teszek sok zöldséget is, néha müzli vagy péksüti. Vacsorára úgy szoktam, hogy főzök valamit vasárnap, lehűtöm/fagyasztom kis adagokban, és azt eszem meg este. Így kb. egy ezresből kijön a napi kaja, és viszonylag egészséges.

Arra viszont ötletem sincs, hogy miből tudsz majd kifizetni két havi kauciót Pesten (60-at elkérnek egy rohadt lyukért - mi ezt osztottuk el hárman). Nekem volt megtakarításom, 100000, ez elég volt a beköltözéshez, és még maradt kb. 50 ezrem. Viszont én ismerősökkel költöztem egy szobába, így egy kicsit másabb... Hát, mit mondjak, mindent bele!

Dolgozni 30-40 órát szoktam egy héten, attól függően, hogy az órarendem hogy engedi. (előadásra nem járok, és szerencsére a munkahelyem rugalmas)

Remélem, kielégítő választ adtam.

2016. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!