Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemi menzákon jár...

Az egyetemi menzákon jár támogatás? És ha egyetemistaként járok középiskolába ebédelni? Nektek egyetemen mennyibe kerül egy ebéd?

Figyelt kérdés
Lisztérzékeny vagyok, és a városban az egyik középiskolában lenne gluténmentes étkeztetés. A közpiskolai ebédre, úgy tudom, jár állami támogatás, azért olyan olcsó. Hogy megy ez egyetemen? Sima (nem gluténmentes) étkeztetés is érdekel! Mennyiért esztek egyetemi menzán?
2010. aug. 23. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Egyetemen teljesen magadnak kell intézni a kajálást. Támogatás szerintem nincs, mivel az egyetem már felsőoktatás, nem kötelező, míg a középsuliban 16 éves korodig tanköteles vagy.

Nálunk több közeli menza és étterem közül lehet válogatni. Oda mész, ahol tetszik. Menzákon van olyan is, hogy egész hétre előre fizethetsz a kajáért, és nem kell minden nap sorban állni.

2010. aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Már 18 éves korig van tankötelezettség:)


Az egyetemen teljesen magadnak oldod meg a kaját, nálunk van étterem, de nem főznek gluténmentest, esetleg rendelésre, kb 700-1000 Ft egy menü. Esetleg olcsóbb ha megveszed a hozzávalókat és te főzöl magadnak az albiban vagy a koliban.

2010. aug. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sincs kimondottan menza, csak étterem, de ilyen gyorséttermi jelleggel, szóval tálca, sorbanállás, stb. Több féle kajából lehet választani, vannak napi menük meg minden féle. A végén a pénztárnál kell fizetni.

Nem sűrűn szoktam ott enni, olcsóbb ha otthon főzök, kibírom hazáig, a suliba olyan ételt viszek magammal, ami hidegen is finom.

2010. aug. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
veszprémbe van menza. viszonylag olcsó is (mihez képest), de a minősége is olyan. csak egy fokkal jobb az ehetetlennél. de több ilyen önkiszolgáló étterem is van a városban, ahol adnak diákkedvezményt, ha előre fizetsz. mondjuk kiütsz 3ezret és 4ezerért kajázhatsz a héten...
2010. aug. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!