Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy engem nem...

Normális, hogy engem nem viselt meg a szüleim válása, sőt, örülök neki?

Figyelt kérdés
Valami csodabogár lennék? Én még drukkoltam is, hogy végre kettéágazzon az életük, mert csak hátráltatják egymást a fejlődésben, csak mérgezték egymás életét és az enyémet.
2016. okt. 7. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hány éves vagy, és hogyan zajlott le a válás.


13-14 éves már elég jól látja a helyzetet (ha nem is tökéletesen:-)), ha nem óriási harccal, cirkusszal, hanem kulturáltan zajlott a dolog, vele is megbeszélték az egész szitut, semmi akadálya, hogy mindkét szülővel tetszés szerint tartsa a kapcsolatot, akkor igen, normális. Leginkább a szülei érdeme, ha így tudtak véget vetni a kapcsolatnak.

2016. okt. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
34%

Szia!

Az én szüleim is elváltak, nem is olyan régen. Engem se viselt meg, sőt, én is örültem neki. 14 éves vagyok, de velem nem is beszélték meg. Bár, lehet, hogy engem azért is nem visel meg, mert már megszokott, hogy apukám hónapokat van távol külföldön.

2016. okt. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kérdésedben már meg is adtad a választ!

Normális!

Mindenkinek - különösen egy gyereknek - joga van a kiegyensúlyozott, nyugodt élethez.

2016. okt. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális.

Én alig várom, hogy az enyémek elváljanak, mert apám egy pszichopata alkoholista. Nagyon jó lenne végre nyugodtan élni, szóval ne aggódj: teljesen normális. Nem kell emiatt bűntudatot érezned, vagy bármi, mert ezzel együtt a te életed is csak jobb lett, amellett, hogy az övék is.

2016. okt. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Normális. Én is nagyon örültem, amikor a szüleim elváltak, mert az apám egy agresszív állat volt, sokkal nyugodtabb lett nélküle az életünk.
2016. okt. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Normális.

Az én szüleim először ovis koromban válltak el, akkor még nem nagyon érdekelt hogy együtt vannak vagy sem, de akkor sem viselt meg. Aztán alsós koromban újra összejöttek, ez volt úgymond ilyen második esély apámnak hogy rendesen viselkedjen, de nem változtatott semmin, ezért 12 voltam amikor végleg elválltak a szüleim, mostmár biztosan nem lesznek együtt. De azért jóban vannak, beszélnek egymással, főként miattam, a közös gyerekük miatt. Érződött, hogy sok a vita, a nézeteltérés, apám elég furcsa személyiség, sok az idegesítő tulajdonsága, örülök hogy nem kell minden nap elviselnem. Nem is tudnám. Persze szeretem meg minden de akkor sem annyira mint anyát. A szüleim a válás előtti pár évben, hónapban nem szerették úgy egymást, nem voltak szerelmesek meg semmi...

14/l

2016. okt. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális. Az én szüleim sajnos nem váltak el, így hallgathattam az állandó üvöltözést míg koliba nem költözhettem.
2016. okt. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is azt várom, hogy koliba mehessek. Folyton csak az üvöltözés és egymás fikázása. Teljesen normális, én is örülnék neki, ha újra (sokadjára) szétmennének, ettől még ugyanúgy szeretném mindkettejüket. 13/L
2016. okt. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!