Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hatással lehetett rám a szüleim válása?

Figyelt kérdés
4-5 éves koromban elváltak a szüleim. Édesanyámnál maradtam, apámmal "tartom" a kapcsolatot, de tényleg szinte alig találkozunk. Jó, ha 2-3 havonta egyszer. Sajnos elég sikertelen vagyok a lányoknál, néha elég bizonytalan, kissé nyámnyila ember benyomását kelthetem másokban, úgy érzem nem komolyodtam meg eléggé. Külsőre egy helyes srác vagyok, akinek nem kellene, hogy problémája legyen ezzel, de amiatt hogy nem tudtam megkomolyodni, és úgymond "férfivá" válni, eléggé feszélyez, hát még azzal kiegészülve, hogy emiatt is részben elvesztettem az önbizalmam. Arra gondoltam, hogy hiányzott nekem egy keményebb apai nevelés, az, hogy egy férfi megmutassa a helyes utat az életben, amit a nők is követnének. Mit gondoltok? Lehetett ez hatással a személyiségemre? Lehet ez is részben a sikertelenségem oka? Nem tudtok esetleg erről valamilyen statisztikát? Nem mintha ezzel szeretnék takarózni, csak tényleg érdekelne, és ha ezzel tényleg lehet hogy gond van, megpróbálnék változtatni.

2015. márc. 25. 04:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetett. Nyilvánvaló, hogy kell a gyereknek egy férfi példakép és ez jobb esetben az apja. Általában tőle tanulja meg az ember a fontos dolgokat, meg tőle les el mindent. De jól látod, hogy nem szabad ezzel takarózni. Sok sikert a továbbiakban! :)
2015. márc. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A haveromnak soha nem volt faterja.

A lányoknál totál sikeres.

Nekem van apám ,de soha nem volt igazán mély a kapcsolatom vele és nem tanított semmit sem vagy nem igen mutatott példaképet.Semmi bajom a csajozással nem hiszem ,h minden esetben ez akkora probléma lenne,de eltudom képzelni ,h néhány elenyésző személyiségre ez rosszul hat.

2015. márc. 25. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kérdéshez fűzött kommentár ugyan nem pontosítja a helyzetet, de nagy valószínűséggel nem maga a szülők válása okozza a gondot, hanem az, hogy csonka családban nőttél fel, azaz nem volt minta, hogy egy férfi hogyan viselkedik bizonyos szituációkban. Egy teljes családban a fiúgyerek az apjától, lánygyerek az anyjától lesi el a viselkedéskultúra bizonyos szokásait, szabályait. Ez azonban a továbbiakban téged csak annyiban befolyásolhat, hogy feltehetően jobban tudd, hogy egy nőhöz, mint emberhez hogyan lehet vagy kell jobban közel férkőzni, mi az, amivel örömet lehet neki okozni. Ha erre figyelsz, az már fél siker.
2015. márc. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!