Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem tudják elfogadni,...

Szüleim nem tudják elfogadni, hogy nem akarok menni kirándulni a családdal a testvérem miatt!?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom,abban nőttem fel,hogy mindig butább,gyengébb voltam a "testvéremnél".(Azért használok idézőjeleket,mert hiába lenne a vér szerinti testvérem,nem tudok akként tekinteni rá.) Eleinte csak szimplán lehüly ézett,később viszont már testileg is bántalmazott,ugyanis 3 évvel idősebb nálam+ő fiú!Akkor azt találtam ki,hogy majd mindenben a kedvére teszek,mindig azt fogom csinálni,amit ő szeretne,hátha akkor majd nem fog ütni,verni.Volt olyan,hogy hajnali 5-kor felkeltem a kedvért kávét főzni.Mindig én jártam az ő gyógyszereiért a patikába,én vasaltam a ruháit,én főztem,mostam rá.Volt olyan,hogy kitalálta,hogy ő ezt meg ezt akar enni,akkor én elmentem a boltba érte,akkor is ha már 9 óra volt.Én voltam a szó szerinti csicskája,de épphogy nem javult a helyzet,hanem csak rosszabb lett.Tudta,hogy félek tőle,hogy erősebb nálam,hogy bármikor megverhet következmények nélkül,hogy bármit is tesz velem,akkor is meg fogom csinálni a kéréseit.Tűrtem,tűrtem majd egyszer elszakadt a fonál.A mamáékhoz költöztem,és azóta egy szót nem beszéltünk,ami lassan most lesz 6 éve.

Már szerencsére kezdtem teljesen elfelejtkezni róla,mikor anyu ma azzal állt elő,hogy a munkája miatt kapott egy egy hétre szóló családi utat Németországba. Viszont hiába mondom neki,hogy nem szeretnék menni a bátyám miatt,ő meg apa csak erősködnek,hogy ezt most nem hagyhatjuk ki,meg az csak gyerekes csínyek voltak,és felejtkezzek el róla,mégis csak a testvérem.


Hogyan tudnám meggyőzni őket,hogy menjenek nélkülem,mert a hátam közepére sem hiányzik a bátyám?


2016. okt. 7. 18:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Megmondod, hogy nem mész és kész.

Erőszakkal meg nem vihetnek el úgysem.

Egyébként elég fura családod lehet, ha a szüleid ezt szó nélkül nézték és az is tök normális nekik hogy a nagymamádhoz költöztél. Vagy fel se tűnt nekik?

2016. okt. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Csak azt látták,hogy állandóan sírok,de azt gondolták,hogy csak kamaszom,és azért van,mert nem mertem elmondani nekik,hogy mit csinál velem,mert akkor még jobban megvert!
2016. okt. 7. 18:38
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Hány éves vagy? Ha nagykorú vagy ha nem úgyse kényszeríthetnek.
2016. okt. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Mutasd meg nekik ezt a kérdést és a válaszokat.
2016. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10%

hát... a leírtakból gondolom, hogy már nem vagy gyerek, ~huszonéves vagy. Nőjj fel!

" ezt most nem hagyhatjuk ki,meg az csak gyerekes csínyek voltak,és felejtkezzek el róla,mégis csak a testvérem."


Igazuk van a szüleidnek - és ez egyben egy ragyogó alaklom, hogy feloldjátok a múlt feszültségei, hogy békét kössetek.

2016. okt. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Feszültség feloldásra (ha már az előző ennyire javasolja) jól húzz be egyet a testvérednek.
2016. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
Itt sincs jó válasz....Ne menj el, kérdező, menjenek hárman. Lehet lehúzni.
2016. okt. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%

tudtam, hogy rohadtul lehúzzátok az 5-öst - itt a gyakorin csak a vérmes bosszúra jár pont.

Kár. Akkor kérdező, olvasd ezt - kirándulás helyett:

Jorge Luis Borges, Legenda

[link]

2016. okt. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz már rá, hogy ha úgy félsz tőle, hogy elmekültél otthonról, miért gondolják, hogy összezárva akarsz lenni vele hetekig?

Őszintén mondd el, hogy kiskorod óta terrorizál, ver. Miket próbáltál, hogy jobb legyen.

Mondd el azt is, hogy ők soha nem védtek meg téged, nem számíthattál a saját szüleidre. Nem is hiányoznak, mióta elköltöztél. Ti már csak rokonok vagytok. De nem vagytok egy család.

Úgyhogy a családi kiránduláson nincs keresnivalód. Vigyék az egyetlen gyerekük.

2016. okt. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ez nem a tipikus helyzet volt, amikor sokat veszekednek, néha összeverekednek a tesók, itt a nagyobb testvér lelki és fizikai terrorban tartotta a kérdezőt. Az ilyen ember nem változik meg, ugyanezt fogja csinálni a gyerekével, feleségével, kutyájával.
2016. okt. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!