Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van a szüleimből!...

Elegem van a szüleimből! Hogyan beszéljem meg velük a dolgokat?

Figyelt kérdés

Az ápámmal mióta az eszemet tudom, nem beszélünk, csak ugy kerlgessük egymást a lakásban! Alkoholista, és soha nem is voltam vele nagyon jóba!

Itt inkább az anyámról lenne szó!

Ő vele tök jó a kapcsolatunk, beszélgetünk, hülyéskedünk...stb. Azonba gyakran ő is gondol egyet, és csak úgy berúgik! mondjuk hetente egyszer. Egyrészből meg is értem, ugyan is apámmal elég nehéz együtt élni, ők is csak ugy együtt elnek, nem is ertem miert nem valtak meg el! Na mind1, de szerintem akkor sem normali hogy anyam igy csinal, ugyan is ez nem megoldas, en nagyon haragszom ra ezert!

Mindig csalodotnak erzem magam, ugyanis pont ő neki kellene megérteni, hogy milyen érzés ez nekem. Nem elég hogy az apám, erre fő ő is rátesz egy lapáttal!

Undorodok tőle mikor meglátom részegen, és másnap mintha semmi sem történt volna, megy minden tovább. Mindig eltervezem, hogy majd reggel normalis fejjel elbeszelgetek vele, de olyankor sosincs batorsagom!

Ezen kívül még van egy két apró probléma, de az semmiség.

Szerintetek hogyan mondjam meg neki, hogy ez nem normalis, és nem vagyok hajlando elviselni!

Ti mit tennétek?



2016. okt. 8. 21:20
 1/10 anonim válasza:
71%

Próbáld rávezetni, hogy miattad ne tegye, hogy neked nagyon rossz látni. Mert te szereted őt, igazán. És hogy segítesz neki kilábalni ebből, és mondd meg azt is őszintén, hogy szerinted el kéne hagynia az apádat is (már ha tényleg így gondolod). Még nem öreg, kezdhet új életet, és te is ott vagy neki. Remélem sikerül, hajrá!

De ha még pár év múlva is ez lesz akkor meg csak szépen mosolyogva hagyd ott őket, köszönd meg a semmit amit tettek érted és éld a saját életed... :D

2016. okt. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Kemény. Anyukád vajon azért iszik, mert kilátástalan a helyzet? Ülj le vele beszélni és mondd el neki, hogy számodra milyen érzés látni őt részegen és kérdezd meg, hogy mi az, ami miatt nem válik el? Lehet, hogy olyan valami a gátló tényező, amiről te nem tudsz. És lehetőleg biztosítsd arról, hogy nagyon szereted és mellette vagy, ez sokat fog neki számítani, de tudnia kell az érzéseidről.
2016. okt. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Korod?
2016. okt. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

17 fiu!

(Holnap leszek 18!:D)

2016. okt. 8. 23:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Boldog Szülinapot :D
2016. okt. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Boldog szülinapot!! ^.^
2016. okt. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Dejoo! Köszi szépen! ;)
2016. okt. 9. 10:25
 8/10 anonim ***** válasza:
boldogat
2016. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Boldogat! :) Beszéld meg anyukáddal hogy ez nekd rossz érzés.
2016. okt. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Amúgym mindig azon gondolkodo, hogy lehet elkéne költöznöm a mamahoz egy ki időre, hátha úgy észheztér!

De megmondom őszintén, akármilyen csúnyán hangzik, csak azért marado itt, mert két év múlva egyetemre akarok menni, de ha elköltözöm, akkor biztos nem tamogatnanak anyagilag, mashogy meg nem tudnam eltartani maham!

Persze az akkor sem megoldoas, hogy elköltözöm. Inkabb a problema fő okát kéne megvaltóztatni, amit már regebben irtam!

Szivesen várom a további tánácsokat, ugyan is még mindig nem volt bátorságom kiállni, es elmondani nekik.

2016. okt. 22. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!