Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van a szüleimből,...

Elegem van a szüleimből, állandóan veszekednek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 14 éves vagyok. Van egy ikertestvérem, ő is fiú. A szüleim elviselhetetlenek, mintha én lennék a szülő, ők pedig a gyerekek. Állandóan veszekednek, verekednek és, ha ez még nem lenne elég, akkor nagyon nincs rendben a személyiségük sem. Anyukám, és apukám is hatalmas szarevő. Alig költenek rám, az összes pólómat, ruhámat az ismerőseinktől kaptam kb. Egy párat vett, de azt vagy az Auchanból vagy az Aldiból. Persze, abból is a legnagyobb méretet, hogy minnél tovább tartson. Apukám se jobb. Egyszer a tesóm haverja nálunk tanult, a tesóm pedig akart adni neki egy lapot. De ez egy különleges lap volt, ez műszaki rajzlap volt... (10 db 150 forint) Apum meg szinte kivette a haverja kezéből, és jól lebaszta a tesómat. Nagyon rossz a személyisége, trehány is. Kissebb koromban is vertek, de apró dolgokért. Egyszer, azért kaptam egy nagy pofont hátulról, mert felkapcsoltam a villanyt este kilenckor a lépcsóházunkban.. Egyszer, pedig majdnem megfojtott, a nagymamám szedettle róla. Soha, nem jutott eszébe nekem venni akár egy csokit, ha hazajött

a munkából. Egyszer igaz kaptam egy egész sportszeletet, de azt a saját zsebemre vettem, levonta a virtuális zsebpénzemből. Anyukámat úgy kell hajtani, hogy főzzön, állandóan Pizzát vagy Hot-Dogot eszek. A tesóm vegetáriánus. Szegény, bánhatja, mert anyukám kb csak rántotthúst képest sütni, azt meg ő nem eszi.. Mindketten csontvékonyak vagyunk. Egyébként, apukámat teljesen megutáltam, fel is vettem az anyukám nevét. De azt se ő miatta, hanem a nagypapám miatt, akit imádtam, de sajnos meghalt 4 éve. Alig vagyok otthon, menekülök gyakorlatilag. De kinek is lenne kedve egy olyan helyre hazamenni, ahol állandóan csesztetik, egy kedves szava nincs senkinek hozzá. És, még éjjel-nappal veszekednek is...

Az útóbbi időben teljesen depressziós lettem, alig vagyok boldog, és hidjétek el, hogy nem vagyok követelős gyerek, néha semmi nem kéne jobban, csak egy ölelés mondjuk...


Azt találtam ki, hogy a nagymamámhoz költözök. A nagypapám vendéglátózott, és abba az iskolába szeretnék járni majd, ahova ő. Egy évet kell még kibírnom, most megyek nyolcadikba. Szerintetek, ez Jó ötlet lenne, vagy teljesen hülyeség?



2016. aug. 16. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én ikertestvérem(fiú,14) is elköltözött a mamához, igaz nálunk azért nem volt ilyen rossz a helyzet, viszont a mi anyukánk is nagyon lusta volt, a mama főzött ránk, nem rég meg lelépett apától, így én is elköltöztem a mamához, mert apu nem vállalt be. Ezzel azt akarom mondani, hogy szerintem nyugodtan költözz a mamádhoz, és vidd a testvéredet is. Esetleg beszélj valami családsegítővel, ő majd elintézi, hogy a mamád legyen a gyámotok. 14/l
2016. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Ekkora kamut! 14 évesen felvetted anyukád nevét? Apád meg aláírta a névváltoztatáshoz a kérvényt vagy hogy? A többit nem is minősítem.
2016. aug. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
kollégium?
2016. aug. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyon jó ötlet, sőt, a legjobb, amit ebben a helyzetben tehetsz. Azt az egy évet meg bírd ki valahogy, vesd bele magad a tanulásba, járj el a barátaiddal minél többet, hogy érjenek jó élmények. Csak arra figyelj nagyon,hogy ne keveredj rossz társaságba, ilyen helyzetben könnyen belecsúszhat az ember ebbe, abba. És gondolj sokat a jövő évre, hogy milyen jó lesz: új társaság, új barátok, új suli, aztán jön majd a szerelem is! :) Ezekkel a gondolatokkal biztosan könnyebb lesz átvészelni ezt az egy évet. Szorítok!
2016. aug. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a pozítiv visszajelzés! Főleg az utolsónak köszönöm, ez nagyon jól esett.


#2-es! Hivatalosan még nem vettem át, csak azzal, hogy őt bosszantsam, a Facebookon átírtam magam pl, és én már anyukám nevével mutatkozok be és én már anyukám nevével gondolkozok. Ha érdekel egyébként, 14 éves kortól lehet, 5 ezer forintért, ha jól tudom, és mivel én 29.-én leszek csak 14, ezért még nem tudom. Hogy aláírja-e majd, az a jövő szele még, de már említettem neki, azt mondta akkor, hogy akkor nem lesz örökségem.

2016. aug. 16. 23:24
 6/13 A kérdező kommentje:
#2-es most jöhetnél azzal, hogy nem tudom hány éves vagyok, de szerintem huszonkilencedikéjig már nincs sok annyira sok idő, és jobb, mint apukám, aki májusban tudta meg, hogy 13 éves vagyok, és nem 11.
2016. aug. 16. 23:27
 7/13 anonim válasza:
100%
4-es vagyok. Ilyen ismerősöm sajnos nekem is volt. Anyukája nem tudott elmenni az egyik szülői értekezletre és az apuka ment el. Aki teljes nyugodtsággal beült a negyedikes osztályba, amikor a gyerek már hatodikos volt. :(
2016. aug. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az enyém úgy bukott le, hogy amikor készülödtem edzére, ő pont akkor nyírta a fűvet, és elkezdett kiabálni, hogy van két 11 éves gyereke, és egyik sem segít neki. Ez most volt júniúsban.


De egyébként, ha visszagondolok, akkor már korábban sem tudta, amikor külföldön éltünk, akkor negyedikbe íratott be, holott már ötödikbe mentem. Nos, hogy mi lett ebből? Csak annyi, hogy miatta fél évente vizsgázni kellett itthon..

2016. aug. 16. 23:38
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat Májusban, csak a telefonom valamiért átjavítja magát, és, ha pl beírom, hogy egy, ő kidobja mellé, hogy kettő..
2016. aug. 16. 23:42
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha ilyen rossz korulmenyek kozott elsz, illetve eltek a testvereddel, akkor kerjetek segitseget. Elmehettek a rendorsegre, a haziorvoshoz, az osztalyfonokodhoz, mindegyik ertesiteni fogja a gyamhivatalt, es elvesznek titeket a szuleitektol. Valoszinuleg a nagyszulokhoz fogtok kerulni, vagy mas rokonokhoz. Viszont ha senki nem tud titeket eltartani es nevelni, akkor intezetbe kerultok.

Nem tudom mi igaz abbol, amit itt allitasz, mert sok gyerek, foleg tinik, azert mocskoljak a szuloket, mert azok nem engednek meg dolgokat meg nem vesznek 30 ezerert cipot meg 300 ezerert iphonet. Mert ezek elegge eros vadak, es ha te ezert mocskolod a szuleidet, gondolj bele, mi var a csaladodra, ha mubalhet csapsz es hazudozol a gyamugynek!

Ha viszont komolyan ez megy nalatok, akkor kerj segitseget minel elobb! Ugyanis ez nem vicc!

2016. aug. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!