Miért nem illik?

Figyelt kérdés
Miért nem illik az ha egy lány megy a fiúhoz vagy egy lány alszik a fiúnál? Szüleim állandóan ezzel jönnek, de nem értem hogy miért nem illik. Szüleim 1970 előtt születtek.. esetleg az ilyen korabeli szülők így lettek anno nevelve?

2016. okt. 12. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Az "o idejukben" meg szamitott, igen. Ma mar nincs jelentősége. Akkor meg az egyuttelesre is ferde szemmel neztek. A hazassagkotesig nem koltoztek ossze a fiatalok.
2016. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 sanyinak ***** válasza:
76%
Ez nem eletkor kerdese, hanem a sajat erkolcsi normaikhoz valo ragaszkodas.
2016. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Régen tényleg az volt a szokás, hogy a fiú ment a lányhoz, de már az én fiatalkoromban is családfüggő volt. Volt olyan barátnőm a 80-as években, aki nem jöhetett hozzám, csak én mehettem hozzá, és családi körben beszélgethettünk 1-2 órát, miközben az öccse a kisautóját tologatta nekem. De volt olyan szülő is, aki nem problémázott ezen, és akár egy egész hétvégét is itt tölthetett a lány. Szerintem ma már ennek nincs jelentősége, legfeljebb a kisebb falvakban vigyáznak még a lány jó hírére ezzel.
2016. okt. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
"A lányom legyen facér, ne menjen házhoz a facér..."
2016. okt. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

" esetleg az ilyen korabeli szülők így lettek anno nevelve"

Nem. Ez szülő függő volt. Volt ilyen is, olyan is. Ez inkább a kis falvakban volt jellemző (akár még ma is), hogy tartottak a falu szájától...

2016. okt. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Ó, most olvasom csak, hogy közben a #3-as is közel azt írta, amit én :)
2016. okt. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

Nekem a szüleim a magyar statisztikáktól tartottak (meg túl sok dokumentum filmet és NCIS-t néztek). Elméletileg minden ötödik lány első szexuális együttléte kikényszerített, és utána is elég nagy a fiúk kényszerítő hatása még egy darabig.


Ezért aztán mindig szerették, ha tudták, hogyha baj van csak kiabálnom kell. Szerintem nem volt semmi értelme, de mindenkinek vannak diliei.


Most, hogy külön költöztünk a tesómmal és én filozófálhatok azon, hogyha reggel hatkor nincs a húgom az ágyában (mert éjfélkor elindul haza), akkor már egyetemen van, valamelyik barátnőjénél alszik, a barátjánál vagy hívnom kéne a rendőrséget, kezdem őket megérteni. Miközben tudom, hogy biztos nincs semmi baja, de azért elkezdek telefonálgatni, kezdem őket megérteni, a családi békéért meg nem olyan nagy dolog engedni, ha téged is túlféltenek.

2016. okt. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem, nem illik: egy úrinőért legalább annyi erőfeszítést megtesz a férfi, hogy ő megy hozzá Ha ennyi erőfeszítést sem tesz érte ... akkor mire fel a kapcsolat?


Más kérdés, hogy manapság tömegeknek ez sem számít semmit. De én nem mennék, tegyenek már értem két lépést, ennyire nem vagyok olcsó.


És nem vagyok 1970 előtt született vagy szülő.

2016. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem várható el a lány családjától hogy mindig ők lássák vendégül a fiút.
2016. okt. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ahhoz érdemes menni, ahol jobbak a körülmények, pl nálunk egy szint van, szomszéd szobában anyáék, egész nap jövés-menés és zsibvásár, nem lehet két percünk nyugiban, egy fürdő, stb. Barátoméknál az ő szobája az emeleten van, külön fürdővel, és nyugtunk van egész nap.

Amúgy a legjobb felváltva menni, egyszer a lányhoz, egyszer a sráchoz, aztán kész.

2016. okt. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!