Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha KÉPTELEN...

Mit csináljak, ha KÉPTELEN VAGYOK abbahagyni a vásárlást és úgy érzem, csak ez tesz boldoggá, viszont a szüleim ezt teljesen máshogy látják?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokat vásárolok, rendelek. De úgy érzem, hogy ettől vagyok a legboldogabb és imádom, mikor megjön egy újabb csomagom, vagy bevásárolok valahol. A szüleim szerint ez már nem normális és hogy fejezzem be, merthogy nem abból áll a világ, hogy ki milyen ruhákat hord és hogy hol vásárol. Én ezt tudom, viszont nekem ez egy boldogságforrás. Olyan, mint másoknak a futás, vagy nem is tudom...


Tegnap is jött a futár és apa azonnal elkezdte mondani, hogy többet biztos nem rendelek ide semmit, elege van, hogy bárhová megyünk, én azonnal boltokat keresek, meg csak az érdekel, hogy mit vegyek fel. Utána anya is elkezdte, hogy neki 42 évesen nincs annyi ruhája összesen, mint nekem van.


Ne azt írjátok, hogy költözzek el, menjek dolgozni és nem kell elkezdeni szapulni sem. Nem az ő pénzüket költöm, most fogok érettségizni és amint lehet, költözök.


De addig valahogy ki kellene bírjuk együtt és úgy elég nehéz, hogy naponta belém kötnek.



2016. okt. 15. 16:02
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
85%
Az a helyezt hogy a szuleidnek igaza van.Nincs azzal baj,ha szeretsz vasarolni,ha erdekelnek a ruhak.Viszont abbol amit leirtal,ugy tunik ez vasarlas szenvedely.Ugyanolyan fuggoseg mint barmelyik masik.Es szakemberhez kene fordulnod a dologgal,hidd el a szuleid jot akarnak neked,nem azert mondjak ezeket mert nem birjak ki vagy hogy bantsanak.
2016. okt. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
57%

Rendeld meg máshová, ne házhoz. Vagy valamelyik barátnődhöz. Mikor megérkezik, elmész, és úgy viszed haza, hogy ne is lássák. Gondolom (remélem) a szekrényedben nem turkálnak, hogy mi új és mi nem, nem tartják számon az összes ruhádat, így észre sem veszik, ha egy más darab van rajtad.

DE!

Nem egészséges szerintem, hogy ezt csinálod. Soha nem fogsz tudni félretenni, spórolni, ha mindig erre költesz. Állj szembe önmagaddal, gyakorolj önkontrollt és készíts kihívást magadnak. Tegyél magad elé akadályokat.

Ne azt mondom, hogy ne vegyél semmit, csak kontrolláld, mértékkel. Tudd, hogy hol a határ.

Én is szeretek vásárolni, de kitaláltam egy olyat, hogy pl. csak szerdai napon megyek, és akkor is páros dátumokon, máskor soha. Így megelőztem, hogy minden nap menjek és vegyek, vagy rendeljek. Két éve kezdtem, ma már elszórva veszek egy-két új dolgot, ha kedvem van hozzá, akkor is általában csak turis dolgokat. (nekem meg a turkálós ruhák okoznak örömet, haha).

Sok sikert!

2016. okt. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
47%

Saját pénzed költöd vagy az övékét?

Mivel leszögezted, hogy ne írjuk azt, hogy menj el dolgozni, biztos vagyok a válaszban: az ő pénzüket költöd.

Az enyémet biztos nem költenéd. :-(

Ha a szüleid ezek után adnak neked pénzt, akkor defektes az egész család.

2016. okt. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Kapok anyáéktól is pénzt, de az kb semmire nem elég, szóval nem abból az összegből fedezem a vásárlásokat. Azt általában bulikra, mozira költöm.
2016. okt. 15. 16:17
 5/39 anonim ***** válasza:
63%
Elkényeztetett shoppingfüggő p*csa vagy.
2016. okt. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%
Elég sanyarú életed lehet ha más nem tesz boldoggá. Én szánlak...
2016. okt. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
90%
Ha bulikra, mozikra telik a szüleidtől kapott pénzből, akkor azért annyira az sem lehet kevés. Egyébként próbálj meg másfajta boldogságforrást is találni, menj el sétálni, sportolj valamit, vagy akár csak nézz videókat a neten. Teljesen elképzelhetetlennek tartom, hogy számodra a vásárláson kívül semmilyen boldogító dolog ne létezzen.
2016. okt. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
93%
Akkor honnan van penzed?
2016. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
11%

Megértelek , én is ilyen vagyok és a lányom is .

A jó közerzethez hozzatartozik egy szép fehérnemü , elszürkült melltartókban nem akarok járni.

Ez folyamatos frissitést igényel , 3 havonta kb , toppok, , szezonváltás , cipök , évente egy új márkás csizma, nem egy szétizzadt régi lábbeli , otthonra is új párnák stb régiek szortirozása, ezek hozzátartoznak az ápoltsághoz, h ne úgy jarjak mint egy vaddisznó , aki most túrtatott ki az avarból ...

Masok szerint is ez sok pedig objektiven tenyleg nem....

2016. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is konzultalj szakemberrel mert lehet h mar szenvedelyedde valt a varlas es ebben az esetben jobb ha orvosojak a problemad, kesobb problemaid lehetnek belole (penzugyi). De lehet h csak siman hobbi es akk semmi gaz amig a sajt penzed koltod.. .
2016. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!