Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szólnom kéne erről anyukámnak?

Szólnom kéne erről anyukámnak?

Figyelt kérdés
Tudni kell rólam,hogy nagyon hasfájos vagyok főleg akkor,hogyha el kell menni itthonról hasi pánikrohamra utaló jeleim vannak.Már évek óta de úgy érzem mostanában elhatalmasodott rajtam.A suliba nem tudok figyelni, annyira görcsöl a hasam.Tudom,hogy muszáj suliba járnom nem is szoktam még így se lógni elvégzem a kötelességemet csak már nagyon kivagyok attól,hogyha menni kell akkor rám jön a rosszul lét.Nem iskola undor mielőtt azt hinnétek szeretek suliba járni csak ne lennének ezek a fránya tüneteim. Hasmenés,hányinger,fejfájás ilyesmik.Nagyon sok trauma ért mostanában bizonyos dolgok miatt ezek is állhatnak annak háterében,hogy egyre jobban fáj?Anyum tudja,hogy fáj a hasam de arról még nem szóltam,hogy ennyire nagyon mostanság.Szólnom kéne neki erről lehet a fájdalom okának lelki okai?
2016. okt. 17. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lelki oka is, és igen, szólj neki erről. Így nem fog belenyugodni, ha doki lepattint titeket, mert sajnos hajlamosak nem foglalkozni a krónikus fájdalmakkal.


IBS-re nem gyanakodtál még? Nézz utána a neten, hátha ismerősek a tünetek.

Ha azt orvos kizárta, akkor ételallergiára is kérjetek teszteket, nem mindenkinél jelentkezik kisgyerek korban.


De ha nem szólsz, akkor nem fogja tudni senki kitalálni, hogy mi lehet ez.

2016. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szólni kéne neki. És elmenni egy kivizsgálásra. Egyáltalán nem biztos, hogy lelki eredetű, lehet fizikai oka is. Akár lelki, akár testi, mindenképpen kezelni kell.
2016. okt. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia! Igen, lehet lelki eredetű a tünet, ezt hívják pszichoszomatikus betegségnek. Ha mostanában tényleg sok trauma ért, akkor eléggé elképzelhető, hogy van köze hozzá. Mindenféleképpen szólj anyukádnak, mert ha mindig is hasfájós voltál, akkor hajlamos vagy az efféle betegségekre is. Nekem van egy 15 éves húgom, akinél pár hónapja diagnosztizálták a chron-betegséget. De kb. általános iskola 3. osztályától vannak panaszai és még csak most tudták beazonosítani, hogy mi is ez. Ő pl. nem tudott enni. Ha te tudsz enni és kívánod is az ételt, akkor az a jobbik eset, de tényleg szükséges, hogy legyen a dolog kivizsgálva, hogy tényleg kizárjatok egy esetleges betegséget. Ezenkívül járhatnál pszichológushoz is, ezt nem kell szégyellni :) Nagyon sokat tud segíteni a JÓ beszélgetés :) Segít feldolgozni a traumákat és hátha enyhítené a hasfájásodat is.
2016. okt. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég nagy a vszinűsége hogy pszichés eredetű a problémád, de mindenképp ki kelll vizsgáltatni. Igen, szólj anyukádnak.
2016. okt. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!