Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem merem anyukámnak elmondani...

Nem merem anyukámnak elmondani a rossz jegyeket, de azt sem akarom, hogy szülőin tudja meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sosem ütött még meg,max.csak odakapott,de az is egyszer volt mert nem beszéltem túl szépen.Inkább a veszekedéstől és a szidástól félek,de nagyon.Eléggé tud kiabálni sokáig.de így meg borzasztóan stresszelek,izgulok és nem tudok aludni,néha már a sírás kerülget,mert most fogok felvételizni.Vagy 5 eltitkolt jegyem van.kémiából egy hármas /bár azért a legkevésbé haragudna/ nyelvtanból 1,(felszereléshiány) matek 2,töri 3.Évvégén 4,4-es átlagom volt,úgyhogy eléggé leeresztettem,de mostanába valami nem oké nálam sem.Folyton stresszelek barátok,edzés,tanulás,család miatt,nem tudok elaludni csak éjfél körül,(legrosszabb ha 0 ora is van),Izgulok mint állat,félek valamitől.Nehezen tanulok,Csendes vagyok mostanában,ezt anyukám is megjegyezte,hogy valami nem smafu.Nem tudom mit tegyek,nem merem neki elmondani nagyon..

Mit tegyek?:(


2016. okt. 13. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Magadnak csináltad, ideje elfogyasztani. Nem fog összedőlni a világ.
2016. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Mond meg, hogy fáradt, kimerült vagy és becsúszott pár rossz jegy. Hidd el, nem az általános iskolás kitűnő bizonyítványod lesz a legfontosabb az életben.


Később az érettségi központi lesz. Ha arra rendesen tanulsz, akkor bármilyen iskolai háttérrel meg lehet írni.


Saját példámat tudom felhozni. Én világ életemben 3,5-4 közötti tanuló voltam, de inkább jellemzőbb volt a 3,5-es átlag. Az érettségi szinte gond nélkül ment(a matekkal szívtam mindig, de az is 3-as lett). Érettségi után szakmát tanultam, dolgoztam és eljutottam arra a szintre, hogy meg szeretném csinálni a szakmám főiskolás verzióját, hogy több mindennel tudjak foglalkozni. Na már most eddig az átlagom 3,9-4-es(szerintem soha nem volt ilyen korábban).

Kémiával szívtam tavaly rendesen, most másodjára sikerült egy elfogadható szintet elérnem, pedig azt se tudtam kb, hogy miből írunk. A legnehezebb tárgyak is elsőre sikerültnek.


Szóval ne parázz. Anyukádnak is biztos vannak nehezebb napjai, de nem követelheti meg tőled, hogy mindig 100%-os legyél. Még csak október van. Lesz rengeteg időd kijavítani a jegyeidet.

2016. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Mazlista😒 nalunk elektronikus naplo van azaz elobb tudja meg a jegyemet mint en...

Amugy meg szerintem is mondd el anyukadnak szepen (nalam a bociszemek es a siras kerulgetett hangszin nagyon be tud valni) nem lesz semmi baj, csak maskor azert tanulj a dogakra

2016. okt. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Nemrég kezdtem a gimit! Én is ugyanolyan kimerült vaggyok mint te! Szerintem keress pár enyhitő körülményt arra hogy elmond neki és ne izgulj e miatt! Nem kell! Én mindig rosszul kezdem az évet (most is).

Félek elmondani a rossz jegyeket de mezgteszem hogy bizzon bennem! Elmondom hogy miért nem ment. Én is sokszor járok ugy hogy attol félek leszid. És ha a siras kerulgget akkor sird ki magad nyugodtan nem szégyen és akkor anyukád is látja hogy nem vagy túl büszke a jegyedre!

2016. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mond el sírva!


Engem még sosem szúrtak le ha sírva mondtam el egy eggyest (igaz ilyen kb 2x fordult elő) még el is kezdtek vigasztalni hogy majd kijavítom

2016. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen,ezek sokat segítettek.

Mindenkinek ment a zold kez!:)

2016. okt. 13. 21:53
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy hazamégy, ess túl rajta. Ha kiabál, hallgasd végig, aztán próbálj vele beszélni, hogy kiabálás helyett inkább segítsen, mert tanulási gondjaid vannak. Meg kell értenie.

Feltéve, ha nem vagy egy lusta kutya, vagy olyan, aki tanulás helyett fb-okozik, meg örökké a telefont nyomogatja.

Egy igazi megoldás van: rendesen tanulni.

Értelmes vagy, tedd a dolgodat.

Anyukádnak ezernyi teher van a vállán, s Te még tetézed azzal, hogy nem tanulsz rendesen.

2016. okt. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Haverom módszerét alkalmazd:

Titkolj el jó jegyeket is, majd később úgy bukj le a jó és rossz jegyekkel, hogy úgy tűnjön, nem titkoltad, csak elfelejtetted. Tudom, ez nem rendes dolog, de onnantól kezdve, hogy anyád olyan légkört teremtett, hogy stresszelsz, ha el kell mondanod a rossz jegyeidet, ne magadat hibáztasd.

2016. okt. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mond el őszintén sírás nélkül. Sírástól nem kerülőd el,hogy leszídjon nem megoldás!

Majd kijavítod gondolom,de legyél őszinte mindenképpen.

Amúgy nálunk sosem volt olyan h szülőin mondták el h kinek milyen jegyei vannak,hanem fogadó órán

2016. okt. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
én amikor még suliba jártam és becsúszott 1-2 rosszabb jegy általában megvártam míg kapok abból a tantárgyból egy jó jegyet is és akkor mondtam el. (pl, anyu kaptam egy egyest matekból, de tegnap írtunk egy dogát és az ötös lett) vagy ha tudtam, hogy nincs lehetőség javításra, mert nem lesz dolgozat vagy felelés belőle akkor próbáltam olyankor elmondani amikor jó kedve van, nem olyan fáradt vagy a másik trükköm az volt, hogy olyankor mondtam el mikor volt ott valaki más is (más előtt nem szidott le annyira)
2016. okt. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!