Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szidják le egyes szülők...

Miért szidják le egyes szülők a gyerekeiket, akár egy négyes érdemjegy esetén is?

Figyelt kérdés
Sajnos mostanában tapasztalom ezt, hogy némely szülő mindenből 5-öst vár el, illetve kitűnő bizonyítványt. Hugomnak középiskolában volt egy osztálytársnője, aki egyke gyerek volt, a szülei megkövetelték, hogy csak 5-öst hozzon haza. Ellenkező esetben ebből vita, kiabálás volt. Én is kérdeztem a szüleimet, hogy tőlem meg hugomtól miért nem várták el a kitűnő eredményt.Mondták, hogy azért, mert minket így szeretnek. Rosszindulatú megjegyzésektől kíméljetek! Üdv.
2016. okt. 18. 14:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Mert munkamániás maximalisták és azt hiszik, máshogy nem is lehet élni.
2016. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
46%

Én most vagyok 10. osztályos egy nyolc osztályos gimiben. Tőlem a szüleim csak az első két évben várták el ezt, akkorra mar rájöttek, hogy mibol mennyire vagyok képes.

A testvéreimnek pedig csak az ötös a jegy, negyesert már kiabálnak.

Azt szokták mondani, azért csinálják mert ahhoz hogy jol tudjunk majd érettségizni, ahhoz mindenből otos kell. Még hogy nekik is ment minden otosre.

2016. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
32%

"nekik is ment minden otosre"


Ha ez igaz, akkor túl gyenge iskolába jártak, nem olyanba, ami megfelelt a képességeiknek.


Egyébként tényleg igaz ez? Minden jegyük ötös volt menet közben is, vagy csak év végén? Azért az nem ugyanaz.

2016. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Megnézném a helyedben azt a minden 5-öst...


Ez a viselkedés amúgy tipikus. A szülő a gyerekén éli ki azt ami neki nem megy. Nameg a neki tökéletes gyerek kell, hogy legyen kivel büszkélkedni. Az nem számít, hogy a gyerek belegebed, meg lelki terrorban él. Ha a szülő nem akarna kirakat gyereket akkor lehet sokkal boldogabb és jobb lenne az életük.

2016. okt. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 senior10 ***** válasza:
93%
nekem általánosban volt egy olyan osztálytársam akitől nem csak hogy 5-t vártak el hanem 100%-os eredményt követtek meg. ez úgy értem, hogy például dolgozatnál nem volt elég az 5-s osztályzat hanem csak és kizárólag maximális pontszám volt az elfogadható. most biztos azt hiszitek, hogy túlzok pedig 7. ben egy egyhetes kirándulásra azért nem engedték el a lányt mert egy 100 pontos dolgozatnál 5 pontot vesztett. még így simán 5-s lett a dogája magasan a legjobb a közelében se volt senki. a lány ugye tök idegroncs volt. ha jól emlékszem az igazgató be is hivatta a szülőket emiatt. erre elvitték másik iskolába.
2016. okt. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%

Ez nemcsak mostanában jelenség, 15 éve is az volt, van olyan barátnőm, akit az apja előttünk szégyenített meg egy négyes miatt. El is érték a hatást, a lányuk komplexusos, és szorong állandóan, szinte könyörög azért, hogy szeressék az emberek, ezért még a vele szemétkedőknek is mindent megbocsájt.

Gimiben meg egy osztálytársnőmet tartották nyomás alatt, ha négyest kapott, ideges lett, remegett a keze és bőgött. De ezzel is csak azt érték el a szülők, hogy adott lány magolt, de sokszor nem is értette szerintem, hogy mit. :(

2016. okt. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%

Tőlem is elvárták, csakhogy én a családban egyedüliként nem voltam jó tanuló. Akkor a rengeteg leszidás, néha verés miatt elkezdtem titkolni a jegyeimet, és rosszul éreztem magamat, hogy össze-vissza hazudoztam, mai fejemmel meg látom, hogy nem nekem kellett volna rosszul éreznem magamat...


Amúgy az emlékek részükről megszépülnek, 12 évvel az érettségi után is azt emlegetik, hogy mennyire jó tanuló voltam én is, ami persze nem volt igaz, csak az érettségim lett csupa 5-ös, amúgy kb. 3,5-ös átlagom volt végig.

2016. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
17%

Jogosan szídják le. A gyerek munkája a tanulás. El tudom képzelni milyen munkamorálja lehet itt egyeseknek. Gondolom nem örülnének neki, ha teszem azt egy orvos is így álna hozzá. Nem a tőle telhető legjobb teljesítménnyel műtene. 4-es : megműtöm az eldugult eres, szűkületes lábat. Vagy jobb lesz vagy levágják. 5-ös : mindent megteszek, hogy sikerüljön az eret kitisztítani.

Az én szüleim is 5-ös bizonyítványt vártak el szerencsére. Vittem is valamire. A közepes tanuló rokon már 2. egyetemről bukik ki. Szüleimnek is jó jegyei voltak mindig. Főleg apámnak, akinek egyetemen lett első négyese. Előtte végig ötös volt. Ő is sokra vitte. Szóval nemcsak a buta, képzetlen szülők várnak el jó jegyet. Ezt csak szeretnék hinni, ezzel nyugtatják magukat az alacsony munkamorálú emberek.

2016. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%
Nah, megérkezett az aktuális troll. Ezzel a helyesírással, szegényes fogalmazási készséggel ötöst kaptál? :)
2016. okt. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%

8:

Először is eltérő képességű emberek vannak, tudnék neked mutatni olyat, aki ha beledöglene se kapna egy normális suliban négyest. Nála nem az 5-ös a maximum.


Másrészt mit értesz maximum alatt? Az emberek nem csak a munkájuknak élnek, kell tudni egyensúlyt is fenntartani, amit nem árt már gyerekkorban elsajátítani.


Harmadrészt nem értek egyet azzal sem, hogy a gyerekek munkája a tanulás. Mert akkor ha én felnőttként tanulok, akár autodidakta módon, akár valamilyen levelező képzésen, akkor az micsoda? Az is munka? Mert szerintem nem. Ahogy a gyerekkori tanulás sem. Jó esetben élvezik a megismerést, persze ehhez nem ártana a normális szülő, normális iskolarendszer. Nyilván a te gyerekedet nem fogja érdekelni a tananyag, ahogy téged sem érdekelt, mert ilyen felfogással nem lehet. Én inkább megyek olyan orvoshoz, aki nem tökéletes, de szereti a munkáját. Mert benne van, hogy hibázik, de a görcsösen "tökéletes" orvosnál ennél nagyobb a kockázat.

2016. okt. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!