Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem akarja megérteni...

Anyám nem akarja megérteni hogy a nővéremmel valami nem stimmel. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A 19 éves nővérem májusban érettségizett,azóta semmit nem csinál.Van hogy hetekig nem látjuk a szobájában él.Ez még úgy ahogy oké,DE.Csak heti egyszer fürdik és kéthetente mos hajat,ezt is csak ha nincs otthon senki.Ha anya folyton délelőttös,apa meg folyton délutános,én meg nem megyek sehova hétvégén akkor ezek a tisztálkodások is kimaradnak.Fogat is csak heti egyszer mos.Kakálni éjjel jár mikor mindenki alszik,kaját is akkor "lop" ha olyan van amit szeret.Van megtakarított pénze,havi egyszer rendel magának a Tescoból chipset,csokit,nasit,üdítőt ilyesmit,ezeken él.A szobáját zárva tartja,a pisilést úgy intézi hogy felemeli a matracot,kiszed pár deszkát és oda pisil.Irdatlan szag van a szobájában,kicsit néha kiérződik,de heti egyszer mossa legalább ott a szőnyeget.Olyan mint egy remete,csak playstation-özik,tvzik meg netezik.Senkivel nem beszél,csak néha a netes barátaival.Cigizni szintén a szobájában szokott.2 havonta el szokott tűnni egy hétre-10 napra mikor hogy.Azt mondja egy barátnőjéhez megy vidékre,de szerintem kamu.Mielőtt elmegy,és mikor haza jön normálisan néz ki,és tiszta.Amúgy csinos szép lány,de szerintem az aggodalmam jogos.Nem normális a viselkedése.Nincsenek céljai,velem se beszél,csak ha nagyon nyaggatom,hogy 2 szóra áljon már le velem.Anya nem vesz komolyan..Mi legyen ezzel a helyzettel?
2016. okt. 19. 19:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%

Nem 100as a tesod az tuti :-D


Apukád se látja be h baj van vele?

2016. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%

Csak anyukád lakik veletek felnőtt?

Mit nem vesz azon komolyan, hogy a szobájába pisil a tesód?

Mit felel erre?

2016. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
56%
Lehet az is, hogy a szüleid tudják, hogy mi van, csak neked nem akarják elmondani. Hány éves vagy?
2016. okt. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
56%
Nem drogozik? Nem került új baráti társaságba? Nem történt valami trauma az életében? Régi barátnőiket kérdezd meg,hogy nem tudnak e semmi változásról? Esetleg nekik nem tűnt e fel semmi változás? Anyukád is elég furcsa egy alkat lehet....
2016. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Apa is itt lakik,de még jobban lekakálja hogy mi van.Mi lakunk itt a tetőtérben 2-en,2 szoba meg egy fürdő van.Anyáék sosem jönnek föl.Mikor mondtam ezt a pisilős dolgot,anya annyit mondott hogy hagyjam már a hülyeségeimmel.Nem hiszem hogy tudnák mi baja,velük se beszél tesóm.16 vagyok.Nem drogozik,barátai nincsenek,senkivel nem hajlandó szóba állni.Kérdeztem a volt osztálytársait de velük sem beszél a suli vége óta.
2016. okt. 19. 20:11
 6/31 anonim válasza:
91%

Elég komoly lelki problémái lehetnek..

Szüleiteken kívül nincs valami rokon, aki esetleg tudna segíteni?

2016. okt. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes, és te is májustól tűrted ezt, most meg hirtelen eszedbe jutott, hogy megkérdezem már a gyakorin, hogy ez normális-e...
2016. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
Ez azért elég kamu kérdésnek tűnik... Remélem valóban az.
2016. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
94%

És az érettségiig normálisan viselkedett? Nem beszélt arról, hogy majd mit szeretne csinálni, tovább tanulni vagy dolgozni?? Májusig rendesen tisztálkodott és öltözött. Te honnét tudod ilyen pontosan, hányszor fürdik, mos fogat, pisil.......? Szinte hihetetlen!!!! Nem veszik észre otthon, hogy nincs szennyese, nem tisztálkodik? Azt pedig végképpen nem értem, hogy a wc-t is csak akkor intézi, ha nincs otthon senki. Ezt mondta neked, mert ugye akkor te sem vagy otthon elvileg? A szüleid egyáltalán mit gondolnak, mondanak, meddig akar így élni!! Sajnos van tapasztalatom ilyen területen és én sajnos súlyos mentális betegségre gondolok! Nem akarok diagnosztizálni, mert nem vagyok orvos, de szerintem, lehet skizofrénia is!! Ez a betegség sokszor és legjellemzőbben a fiatal felnőtt kor küszöbén kezdődik.

Orvoshoz magától nem fog menni, mert jellemzően ezeknek az embereknek nincs betegségtudatuk. Mindenképpen beszélned kellene olyan felnőtt emberrel, rokonnal, barátokkal, akik komolyan vesznek téged!! Lehet, hogy finoman próbálnának beszélni a szüleiddel!! Bár én ezt nem is tudom elképzelni!!! Gyakorlatilag úgy él, mint egy hajléktalan a híd alatt

2016. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Nem kamu a kérdés..Azért most írtam ki mert most telt be a pohár.Nem tudok senkit áthívni,magyarázkodhatok,mert azt nem mondhatom meg azért hogy mi van.Az érettségiig is ezt csinálta csak akkor tisztálkodott és kijárt wcre.Elég egyértelmű mikor mosakszik,mivel amikor tisztálkodik nem rak rendet maga után (törcsi a földön,minden úszik,haj a kádban,fogkefe a csapban,fogkrém ott hagyva nyitva a polcon,sampon/tusi ott hagyva..elég egyértelmű hogy ki volt,ha nem én),elmegyek otthonról,haza jövök és ott a kupi.Nyilván nem a macska csinálta.A pisilést nem tudom 100%ra de mikor egyszer bejutottam hozzá még augusztusban az ágy felől jött a szag durván és hallom mikor a deszkákkal zörög.Napjában többször.
2016. okt. 19. 20:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!