Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem képesek megérteni a...

Miért nem képesek megérteni a szüleim, hogy nekem ez így jó?! 19l

Figyelt kérdés
Már betöltöttem a 19-et, de a szüleim úgy akarnak velem bánni, mintha 14 lennék. Az a helyzet, hogy egy-két éve nagyon bele voltam pistulva a testépítésbe, és egy lányhoz képest kicsit "túl izmosra" gyúrtam magamat. Azóta beláttam, hogy nem vonzó, ha egy lány ennyire izmos, és már csak mértékkel edzek, viszont sokat fogytam. Jelenleg 43 kg vagyok. Amikor edzettem 52 voltam az izom miatt. Ehhez 160 centiméter magas vagyok. Nem éheztetem magamat, rendesen élem az életemet, egyszerűen ennyi kiló vagyok, ha fehérjézés és hús evés nélkül edzek. Nem vagyok fáradt, nem vagyok beteg, nincs semmi bajom sem, viszont a családom állandóan tömni akar, hogy felhízlaljon. Mondtam nekik, hogy nekem ez így jó, és nem fogok többet enni annál, ami jól esik. Most már ott tartok, hogy egyáltalán nincs kedvem enni, mert folyamatosan tömni akarnak... Miért nem képesek megérteni, hogy ez az én testem, és nekem ez így jó?!

2016. jún. 22. 17:51
1 2
 1/13 anonim válasza:
83%

Lehet, hogy szerinted eleget eszel, de minden orvosi standard szerint ez a súly kevés. Nagyon is. (Az 52 nagyjából, közel jó volt)

Aranyközépút kellene. Híznod kell, az nem vitás, de meg kell értetni szülőkkel, hogy azt te esetleg lassabb tempóban szeretnéd, vagy nem annyi kajával.

2016. jún. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Kerdezo, en megertelek teljesen. 160cm vagyok es 42kg. Nem tudok hizni, mondjuk oszinten en nem is szeretnek, mert szebbnek tartom a vekony testalkatot. Egyel amennyi jol esik, es ne foglalkozz a szuleiddel.
2016. jún. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
7%
mutass képet
2016. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Inkább kezeltesd a testképzavarod! amikor bringáztam anno a te korodban, akkor 159 cmhez 57 kg voltam és mindenki fel akart hízlalni, mert 34es ruhákat hordtam és még a medencecsontom is úgy kiállt, hogy rossz volt nézni. 64 kg- osan néztem ki emberien, amikor heti 12-14 órát töltöttem a kondiban, és ennek csak a fele volt súlyzös edzés.


160 cm\52 kg az nem lehet túl izmos, mivel ennyibe egyszerűen nem fér bele normális izomtömeg. A 43 kg meg szimplán kórosan sovány.

2016. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is kórosan sovány vagy. Én is edzőterembe járok, és 60 kilósan vagyok csupa izom..Amikor lefogytam 51 kilóra mindenki soványnak tartott, és igazuk volt. Még a bordáim is kilátszottak
2016. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
20%
az emberek nem értik meg más dolgait ezt fogadd el, hidd el nem sok dolgot tehetsz ellene. én is sok embert ismerek aki hasonló súlyban van és nem néznek ki azért durván mint ahogy sok ember hiszi és tényleg van olyan ismerösöm aki gyors ch t cukrot stb. t eszik sokat és nem hízik mert így van beállva a szervezete és kész. attól hogy valaki vékony nem lesz egészségtelen ha van pár százalék zsírtartalom a testén ami azért szokott akkor a szükséges vitaminok elraktározodnak és ha a kalória igényét fedezi akkor miért baj ha valaki vékony?
2016. jún. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

"Most már ott tartok, hogy egyáltalán nincs kedvem enni, mert folyamatosan tömni akarnak..."


Épp most ismerted be, hogy nem eszel rendesen lelki okokból.

2016. jún. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TheGunner ***** válasza:
58%

Olyan legyen a testalkatod, ahogy saját magad szeretnéd, a lényeg, hogy jól érezd magad a bőrödben!

A mi generációnk szüleinek egy részénél még él ez a poroszos mindenbe bele akarok szólni és mindent irányítani akaró vonal, ami nagyon idegesítő tud lenni. Az a baj, hogy sokszor nem is szólna vissza az ember, mert tudja, hogy egyébként jó szándékból csinálják...

2016. jún. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Amikor az ember benne van egy adott gondolatmenetben, nézetrendszerben, nem képes objektíven, racionálisan gondolkodni. Egy női testnek jelentős zsírmennyiséggel kell rendelkeznie ahhoz, hogy normális biológiai funkcióját betölthesse.
2016. jún. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Az emberek már csak ilyenek,ha vékony vagy az a bajuk,ha kövér,akkor az...ne másoknak akarj megfelelni,ha te így egészséges vagy és jól érzed magad,akkor me változtass semmin :) 20L
2016. jún. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!