Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya folyton elkölti a pénzt...

Anya folyton elkölti a pénzt butaságokra, közben a hűtő szinte mindig üres. Hogy beszeljek vele?

Figyelt kérdés
Régebben mikor bevásárolni ment,vett mindent.Mostmár szinte minden héten vagy fodrászhoz, vagy műkörmöshöz vagy vásárolni megy, a hűtő pedig üres.Ha mondok neki valamit pedig csak ennyi a válasz: " én nem érdemlem meg?"
2016. okt. 24. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Mondd meg neki, hogy akkor adja oda neked az utánad járó családi adókedvezményt, a gyerektartást, és a családi pótlékot, mert ő meg azt nem érdemli meg.
2016. okt. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Ki mit nem érdemel meg? Te a kaját, vagy ő a műkörmöst?


Mert ha engem kérdezel, az az anya, aki nem először a gyerekéről gondoskodik, az bizony nem érdemli meg a luxust. A műköröm pedig az! Ahogy sok esetben fodrász nélkül is életben lehet maradni.


Gondolom második kamaszkorát éli, és feltételezem, hogy apád már nincs a képben. Esetleg bökj neki oda, hogy szép legyen, mert a hasán keresztül nem sok férfit fog meg!

2016. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kerd meg h poenbol kezdjetek el sporolni es mikor mar sok van a dobozban vedd le az egyharmadat vegyel olcso kajakat nagy tomegben. Ha igy kolt, ugy sem szamol utana, csak azt latja h no a doboz tartalma. Es te vegyel ki elsokent belole, nehogy az legyen a vege h gyorsan elkolti mert meglatott egy uj cuccot es kell ra a zse. ( tapasztalatbol mondom ezeket), es legjobb ha fempenzt szor bele mert akkor nem veszi eszre h mennyi gyulhetne ossze. Ja es eroltesd minden nap vegen h dobjon bele egy keveset vagy munka utan stb igy vegul rutin lesz a poenbol, es te sem halsz ehen. Sok sikert ;)
2016. okt. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valamiért nem szeret. :(

Gondolom nincs pénze sok, hidd el, ha keresnek 500 ezret, rogyásig lenne a hűtő.

Ez magyarország.

Segíts neki, ahol tudsz, lehet, valami palit akar fogni, ezért költ magára sokat most.

2016. okt. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha tényleg semmi kaja nincs otthon,de műkörmösre meg ilyenkre meg költ,akkor első körben beszélj vele.

ha nem érti,nem változtat akkor beszélj nagymamával/nagynénivel/apukáddal. bármilyen jóérzésű rokon jó lesz,aki elbeszélget anyukáddal.

meg kéne,hogy legyen a fontosági sorrend.

de ha mégsem változtat ezen, akkor majd jusson ez eszedbe,ha felnőttként anyukád bajban lesz. úgy segíts majd rajta,ahogy ő foglalkozik most veled.

2016. okt. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Nekem volt anno egy lázadásom. Elegem lett abból, hogy házi cselédnek néztek a gyerekeim, hogy amit főztem az nem volt jó, hogy sok kaját ki kellett dobni, hogy bár örömmel tettem, de tényleg mindig ott voltam, bármikor bármi kívánságuk volt, de nem becsülték meg.

Így elkezdtem magamra kicsit több időt szánni, a főzésre nagyon keveset, már nem lestem minden kívánságuk és egész sokszor felemlegettem a sok kidobott ételt, ami nekem nagyon fájt, mert nem csak pénz, de az energiám és a szeretetem volt benne és úgy éreztem, hogy nekik ez semmit sem számít.

Én jobban néztem ki, ők pedig megtanulták a leckét.


Tehát mielőtt anyukádat szét gyalázod idegenek előtt, nézz magadba, hogy tényleg teljesen ártatlan vagy?

2016. okt. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Tudod utolsó azt úgy lehetett volna megoldani hogy addig az a kaja még meg nem eszik plusz az én anyum mindig megkérdezte mi legyen a kaja és akkor nem csinált olyat amit ne szerettünk volna. Plusz te nevelted őket úgy hogy válogassák a kajádat.

A kérdezőnek meg annyit hogy valóban beszélned kellene egy családtaggal mert ez így nem normális.

2016. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Komolyan nem értem, az ilyen nő minek szül gyereket.
2016. okt. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!