Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem érzem jól magam a családta...

Nem érzem jól magam a családtagjaim között. Most mit csináljak? Nagyon frusztráló.

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok, már kiskamaszként nem éreztem jól magam a családtagjaimmal. Anyám egy rettentően erőszakos ember, nem fizikailag, hanem mentálisan bántott napi rendszerességgel. Nem szerette a munkatársait, ezért minden reggel rajtam vezette le a feszültséget mielőtt elindult volna, folyton ordított velem apróságok miatt. Minden reggel gyomorgörccsel indultam suliba emiatt. Ha rájött, akkor is kiabált, de a szóbeli megalázások is gyakoriak voltak, ha ezt felhoztam neki, hogy ennek nem így kéne lennie, akkor legyintett, hogy ne legyek ennyire érzékeny. Idősebb koromban már én is vissza szóltam neki de ez csak olaj volt a tűzre. Az apámmal nincs bajom, csak ő ilyen elnyomható, papucs féle ember aki csak tűr és tűr.

A bátyám is hasonló típus mint az anyám. Tele van frusztrációval és ezt azokon vezeti le akiket "bánthat" a haveri körben ő a vicces, laza, minden hülyeségben benne levő fazon (tudjátok, műnevetés stb) de pl velem úgy beszél mintha a seggéből rángatott volna elő. Ő olyan típusú ember, hogy ha neki rossz akkor inkább magával ránt, hogy neked is rossz legyen.

Az egész gyerekkorom és kamaszkorom ilyen emberek kénye-kedve szerinti elnyomásában telt, most végzős egyetemista vagyok, örülök, hogy kiszakadhattam otthonról, de az anyám szinte felháborodva kérdőre von, hogy miért nem telefonálgatok haza. Elmondjam neki, hogy azért kerülöm a vele való találkozást és beszélgetéseket, mert megnyomorította a gyerekkoromat? Ő is tele van elnyomott frusztrációval, szerintem ezért viselkedhetett így.

23 vagyok, de számon kéri, hogy kivel barátkozom, hogy éppen, hová megyek stb.

Szerintetek mit tegyek?



2016. okt. 24. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Utálok ilynt írni, mert általános válasz itt monden hülyeségre, se nekes tényleg csak az maradt, hogy elköltözöl olyan messzire tőlük, amennyire csak lehet, és megszakítod velük a kapcsolatot. Ez nem család.
2016. okt. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Egyedul fizetsz midnent? Esetleg anyukad nem segit be neked anyagilag?

Ha nem, akkor mondd meg neki ezt higgadtan, hogy SAJÁT magad miatt nem akarsz vele kommunikálni.

Ha segit neked anyagilag, (gondolom, ez a helyzet), akkor turd egy picit. Nem kell ra gondolni, csak ha muszaly. A dplgaidba meg ne usse bele az orrat, 18on felul vagy. De ha elmondod neki, hogy nem szeretned ezt, akkor kerdezgesd ot is maganjellegu dolgokrol, akkor o is biztos meggondolja, mit fog tenni a fiaval

2016. okt. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Szakítsd meg vele a kapcsolatot, és keress egy jó pszichológust. Sajnálom, hogy ezen kellett keresztülmenned. Lehet, hogy az anyádat csesztették a munkahelyén, de azt nem rajtatok kellett volna levezetni. Ez csak egy szánalmas ürügy.
2016. okt. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem, hogy írtam valaha ilyet, mert alapvetően vagy nem hiszem el a kérdést és azt, hogy mindenki hülye, csak a kérdező helikopter, vagy pedig béke párti vagyok, de most úgy érzem, hogy menned kell onnan, minél hamarabb. Nagyon rossz az ilyen fojtogató közeg, és gyilkos. Nagyon sajnálom, hogy ezt át kell élned.
2016. okt. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom az ugyan ilyen szülők szavazták le a válaszokat. De szerintem is ne tartsd velük a kapcsolatot.
2016. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen érthető, ha nem szívesen tartod velük a kapcsolatot. Ha kérdezik, nyugodtan mondd el, hogy miért nem. Hogy nem érzed, hogy szeretnek, viszont bántanak. Nagyon fontos lépés vállalni azt, hogy megvéded magad ettől, és nem hagyod magad a "mi vagyunk a családod" szöveggel zsarolni.Jogod van hozzá, hogy védd magad!Ha őszintén kommunikálod az érzéseidet, és próbálsz higgadt maradni közben, abból anyukád is csak tanulhat. Persze, lehet hogy már nem képes rá, de akkor sem nyomoríthat tovább téged. A tetteknek következménye van!
2016. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!