Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghívjam apámat az esküvőre?

Meghívjam apámat az esküvőre?

Figyelt kérdés

Már 9 éve, hogy elváltak a szüleim apám félrelépése miatt. (Nem egy volt, de most lebukott).

A válás után édesanyámmal maradtam, apámmal pedig hétvégén találkozhattam volna. Azért volna, mert apám sosem keresett. Egy településen élünk, köszönünk egymásnak, néha néha beszólogat ha épp valami nem tetszik neki. Szerinte én vagyok a hibás a válás miatt is. Sose kaptam semmit, kivéve szülinap, karácsony, mára már abból is csak az SMS maradt, gyerektartást sem akart fizetni annak idején. Ő úgy gondolja, nem hibázott semmiben. A mai napig két fontos dolog van az életében, az alkohol és a nők. Most érzi magát leginkább fiatalnak.

Mivel tervezzük az esküvőt, felmerült ez a kérdés bennem, hogy egyáltalán meghívjam-e az esküvőre. Én úgy érzem, hogy nem érdemli meg, azt pláne, hogy az oltár elé kísérjen, de azt is tudom, hogy nekem lenne lelkifurdalásom. Ti mit tennétek? Volt valaki ilyen helyzetben?

25/N



2016. okt. 25. 11:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ne hívd meg nem érdemli meg ne legyen utána neked lelkifurdalásod neki kéne,hogy legyen,hogy ilyeneket tett/tesz.Ne hívd meg semmiféleképpen.
2016. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 acelsziv ***** válasza:
92%
Azt hívd meg, akit szívesen látnál ott. Ha apád nem ilyen és nem érdemli meg akkor nem hívod meg és kész.
2016. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Hasonló volt nálunk is a helyzet, csak a férjem oldaláról, végülis nem hívtuk meg, és nem bántuk meg. Persze hatalmas sértődés lett belőle, de úgy ahogy előtte azóta sem beszélünk, így nem érdekel..
2016. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Miért hívnád?

Nem értem.

2016. okt. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

Itt a a gyakorin a végső leheletig BOSSZÚ a divat, agyba-főbe lepontoznak majd, 90%-ban bosszúéhes, semmi ismeret nélkül ítélkező emberek vannak a gyakorizók közt.


de hősiesen leírom - főleg ezért a mondatodért:

"de azt is tudom, hogy nekem lenne lelkifurdalásom"


Meghívnám.

Ezzel a te részedről megteszel MINDENT, hogy a helyzet változzon, javuljon, hogy béke legyen, hogy ne bosszún törje a buksiját minden családtag a sírig (és azon túl), hogy ne merüljön alkoholizmusba Apád.


utána 2 esély van és te nyugodtan, derűsen szemlélheted:

1.Akkor, ha ez nem javul, apád elissza agyát, tovább gyűlöl mindenki mindenkit, akkor is a te lelkiismereted tiszta, meg tetted, amit te tehetsz ezen a téren.

2. Ha javul, akkor meg csoda lesz - vannak csodák-. mert egy felnőttet megváltoztatni szinte lehetetlen. Ha a felnőtt maga akar, csak akkor lehet. Ez az akarás pedig egy különleges megrázó-felrázó élmény nyomán alakulhat ki.

2016. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
ÉN NEM HÍVNÁM MEG.
2016. okt. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Hasonló helyzetben azt mondom, meghívtám. Egy életem van,bármilyen is,akkor is apám/ anyám. Sokszor utálom őket, 14eves korom ota a magam útját járom. Állandóan isznak,pénzt nem adtak hiába utánunk kapták. Mégis azt sajnálom, hogy az ivás miatt betegek, meg is fognak halni..és nem lehetnek ott se az esküvőn se a gyerekem születésénel...(még párom sincs erre most. Ok pedig nem húzzák sokaig)
2016. okt. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
58%
MINEK?!?!??!
2016. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, üdv a klubban! Én is 25 éves nő vagyok, az én szüleim is elváltak, egy településen élnek, de az én apám sem volt rám sosem kíváncsi.

Majdnem ugyanez a sztori, eleinte ajándékok csak ünnepekkor, aztán már akkor sem, csak sms, aztán már az sem.

Nekem pár éve a diplomaosztóm kapcsán volt ez a dilemma, hogy meghívjam-e. Kérdést is írtam ki ide. Végül nem hívtam meg és nem bántam meg. Nem érdemli meg. Ennyi.

Ha nem volt jelen az életemben a nehézségekkor, nem támogatott sem anyagilag, sem lelkileg, akkor nem kell eljönni a diplomaosztóra/esküvőre stb-re sem. Mellesleg engem rendesen fel is zaklatott volna érzelmileg, ha ott van.

Ez a te döntésed, de csak az illem miatt ne hívd meg, mert akkor életed legszebb napján elég rosszul is érezheted magad.

2016. okt. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%
Nekünk nemrég volt az esküvőnk. Mi csak a szertartásra hívtuk meg apát.Ha igy teszel részedről megadtad a tiszteletet. Igy nekem sem volt lelkiismeret furdalásom.Válás miatt nekünk sem közeli a kapcsolat. A szertartáson pedig a tanum kísért be, Keresztapam.De ez a te döntesed, ha megsem szeretned hogy ott legyen akkor nem kell ezen aggodnod, nem hívod meg.
2016. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!