Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell erőltetni ezek...

Miért kell erőltetni ezek után is, hogy elmondjam apának azt, hogy terhes vagyok? Mit mondjak, hogy elhiggye, nekem már sosem lesz vele jó kapcsolatom?

Figyelt kérdés

11 hetes terhes vagyok. Anya és a férje már tudja, a barátom szülei is, a nagyszüleink is. De az apám nem.

Nem igazán tartjuk a kapcsolatot, ünnepekkor találkozunk, meg ha véletlenül ő is ott van a mamáméknál, amikor megyek kicsit. Utoljára a ballagásomon találkoztunk és annyit beszéltünk, hogy jó-e még az autó (igen, azt kaptam tőle, nem kell lehurrogni), meg hogy komolyan megeszem-e az összes kaját, ami a tányéromon van, mert mintha felszaladtak volna rám a kilók. Ez nagyon rosszul esett, mert majd' 1 évig bulimiás voltam a gimiben. Aztán elköszönés nélkül hazamentek...


Nem hívtak meg a feleségével az esküvőjükre, nem szóltak, hogy gyerekük lesz (onnan jöttem rá, hogy tavaly Karácsonykor már akkora hasa volt, hogy azt nem lehetett hízásra fogni), kb idegenek nekem. Régen jó volt a kapcsolatunk, anyukám gondolom azt hiányolja... De már nem lesz soha ugyanaz, kár erőltetni.

Nem fogom azzal felhívni, hogy "képzeld apa, terhes vagyok", mikor több, mint fél éve nem keresett.

Ráadásul tudom, hogy anyával meg beszél. Ma is így jött fel ez anya és köztem, hogy beszéltek telefonon és utána mondja anya, hogy nem úgy tűnt, mintha sejtene bármit is és hogy ezt meddig akarom még húzni, meg hogy egyszer úgyis megtudja. De nem értem, minek erőlteti ennyire, hogy elmondjam, mikor úgysem érdekelné.

Kérdeztem, hogy akkor felvisz-e Pestre jövő héten (mennek kell vizsgálatra és egyedül még nem merek Budapesten vezetni), mert a barátom nem lesz itthon. Mondta, hogy még nem biztos, de akkor kérjem meg apát, tuti ráér. És erre mondtam, hogy akkor inkább megkérem a mostohaapámat, vagy tatáékat, mert apával nem megyek. És akkor jött a lelkizés, hogy miért zárom így ki, nem olyan rossz ő, csak nem tudja hogy nyisson felém, stb.

Szerintem az egyértelmű jel, hogy nem akar az életemben részt venni, hogy kihagyta az utóbbi 3 születésnapomon a családi bulikat, nem hívott meg az esküvőjére, nem volt ott a szalagavatómon és a ballagáson is csak az ebédre jött. De anya nem adja fel és úgy tesz, mintha ezeket észre sem venné, mintha még mindig az az 5 éves kislány lennék, akit elhagyott az apja. Nem akarom megbántani, de legszívesebben már rászólnék, hogy fogja be és hagyjuk ezt a témát...



2016. okt. 27. 21:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem inkább ne veszekedj anyukáddal, mert ha 19 évesen még otthon laksz, és zsebpénzből meg szülinapi pénzből élsz, akkor igen nagy bajban lennél, ha nem támogatna tovább, mikor már megszületik a baba. :D Nem attól félsz inkább, hogy a barátod is elhagy majd titeket, ahogy apukád tette annak idején?
2016. okt. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem lakok anyáékkal, augusztusban költöztem el.

Anyával pedig sosem veszekszünk komolyan, olyan nekem, mintha az egyik legjobb barátnőm lenne. Szóval nálunk nincs az, hogy nem támogatna, vagy ilyesmi.

A lánya vagyok, mindennél jobban szeret (legalább Ő).

Nem tudom, hogy jött ide most az, hogy a barátom elhagyna. De nem félek ettől, inkább csak arról van szó, hogy már nem szeretem az apámat és nem érzem, hogy köze lenne az életemhez.

2016. okt. 28. 00:46
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

Elolvastam amit írtál apádról és megsajnáltam. Szerintem neki nem túl fényes az új asszony mellett az élete és anyukád, mint tapasztalt ember, ezt tudja, azért próbál kicsit közelebb vinni apádhoz.

Én megértem, hogy azt várod, hogy ő közeledjen, de szerintem az új asszony nagyon elnyomja.


A többi hiénának pedig: az, hogy az apja még így is támogatja a SAJÁT lányát, akit életre hívott, majd elhagyott, az normális. A többi kérdésnél bezzeg azon megy a duma, hogy milyen apa az, aki elhagyja, majd nem támogatja a saját gyerekét. No komment.

A kérdezőt nem becsülte annyira a saját apja, hogy mindig vele legyen, még ha el is vált az anyukájától, így legalább az anyagi támogatást ne sajnálja már senki tőle! Gondolom ilyen helyzetben sosem voltatok, de remélem egyszer megtudjátok, és titeket is leszólnak.


Kérdező: mondd el neki szerintem. Nem biztos, hogy akkor és ott valamit változni fog a helyzet, de legalább az esélyt megadod.

Boldog babavárást!

2016. okt. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%

Fel kéne nőni, kislány! Attól, hogy igazi babával babázol, még nem leszel felnőtt.

Most minden rózsaszív meg hepi, aztán majd jön az élet sűrűje. Nagyon becsüld meg anyukádat hogy támogat, a gyereked apját, hogy most még!) felvállal téged gyerekestől. Légy jóban apáddasl, meert most csak annyit tudsz hozzátenni a gyereked felneveléséhez, hogy el tudj menni a tecsóba rakkolni.

Nagyon egészséges ha van valakinek önbizalma, de te mások kontójára szülsz és mások kontójára léteezel.

Nem ártasna kicsit szerényebbnek lenned, amíg mások etetnek téged meg a gyerekedet!

2016. okt. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 acelsziv ***** válasza:
52%
sajnos 14 -nek igaza van...
2016. okt. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%
Én sem mondanám el, mert ő sem mondta el a kistesódat, meg mert egy papucs. Anyagilag a tiéd is... De a markomat sem tartanám. A pénze se kelljen.
2016. okt. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%
Oké hogy szar érzés, hogy ennyire hagyta, hogy az új feleség eltiltsa tőled. De te vagy a buta, hogy itt mártirkodsz az anyád miatt és folyamatosan veszekedsz mert nem érti meg a helyzetet. Pedig nagyon egyszerű. Felhívod apád, meg mondod neki " szia apa, csak azt akartam mondani, hogy terhes vagyok. De most mennem kell ha akarsz róla beszélni akkor hívj fel később" Vagy felhív, vagy nem. Megtudja, a helyzet valszeg nem fog változni, de anyád legalább leszáll rólad. Attól hogy meguntad hogy keresd vele a kapcsolatot egy mondatba még nem halsz bele szerintem. Legalább a következő ünnepre drága babakocsit kapsz majd :D
2016. okt. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
9%

Miért kell ennyi szőveget írni? Harmadánál kb elfelejtettem.mit akarsz kérdezni.


Nem tudom, én nem erőltetem. Kérdezd akiket igen.

"Nem lesz már sose kapcsolatom azzal az idegen gyökérrel akit teapámnak csúfolsz."

2016. okt. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
66%

14-es tökéletesen leírta, de a papám is mindig ezt hangoztatta "mindenki a saját kontójára b*sszon". Tudom, nem ide tartozik közvetlenül, de 19 évesen már gyereket vársz, a szüleid tartanak el vagy legalábbis ők pénzelnek.

Nem hiszem, hogy anyukád rosszat akarna, plusz ha kinézel magadnak nagyon drága dolgokat és azokat apáddal megveteted, akkor szerintem illene közölni vele ezt is, vagy tényleg ahogy írták, a markodat sem kell tartani.


Nagyon gyerek vagy még te is, szerencséd, hogy így támogatnak a szüleid, becsüld meg.

2016. okt. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
73%

nyilván érdekled apukádat valamennyire, ha teljesen közömbös lennél neki,akkor nem venne pl autót neked

de tényleg nem lehet valami szoros kapcsolat közöttetek,hogyha az esküvőjére nem hívott meg, szülinapodon nem jön el stb..

ettől függetlenül szerintem mondd el neki,joga van tudni,hogy nagyapa lesz.


a terhességre visszatérve, lehet most jó minden,támogat a családod,aranyélet. de én a helyedben azért tanultam volna valamit, mielőtt felcsináltatom magam. miből fogsz megélni,ha a család valamiért nem támogat majd többet? legalább egy szakmát kitanulhattál volna,hogy ne pucér seggel legyél,ha jön a gyerek. mondom, nem szabadna arra alapozni,hogy a család majd eltart..

egyik közeli ismerősömnek is vállalkozó szülei voltak. sosem volt gondja anyagiak terén. aztán beütött a krach és hirtelen mindenük odalett a szülőknek. az ismerősöm meg akkor jött rá,hogy egyedül nem tudja eltartani magát.. te se tudnád szerintem egy érettségivel.

2016. okt. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!