Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítottunk, új kapcsolatom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottunk, új kapcsolatom van de kiderült, hogy terhes vagyok, mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 évet voltam együtt a volt párommal, ebből 3 évet együtt is éltünk. Két hónapja szakítottunk, mert már nem működött a kapcsolatunk, részemről csak idegesített. Békében váltunk el, azóta Ő Londonba költözött. Én pedig összejöttem valakivel, akibe fülig belezúgtam, és nagyon jó a kapcsolatunk ezidáig, a tenyerén hordoz. Lényeg a lényeg, sosem volt rendszeres menzeszem pajzsmirigy problémák miatt. Tegnap kiderült, hogy 11 hetes terhes vagyok... A babát mindenképp szeretném. De nem tudom, hogy mit csináljak. Hogyan mondjam el a jelenlegi páromnak? És az exemnek? Együtt már biztos nem leszünk vele. Az új páromtól pedig félek, elhagy. Bár nem így ismerem, de nem lehetek biztos benne.

Anyukám tanácsa az, hogy ne foglalkozzak vele, ha így nem kellek neki akkor ennyi volt. Nyilván nem fogom rá kényszeríteni.


Ti mit tennétek a helyemben?? Illetve fiúk, mit kezdenétek egy ilyen váratlan dologgal? :(


2016. jún. 7. 01:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ezek szerint maximum 2 hónapja lehetsz együtt az új barátoddal. Nagyon nehéz helyzet előtt áll(tok), hiszen még egymást is alig ismerhetitek. Ennyi idő alatt valószínűleg nem alakult ki köztetek olyan mély szerelem, ami miatt bevállalna veled egy gyereket, ami nem is az övé. Én, ha a helyedben lennék, nem is tudnám emiatt hibáztatni. Óriási felelősség, és szerintem két hónap ismeretség nagyon-nagyon kevés ahhoz, hogy érted és a babáért is vállalja. De aztán ki tudja... :)

Sok sikert!


F/24

2016. jún. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Igen, pontosan ugyan ezt gondolom amit te. Nem is hibáztatnám, csak nem tudom, hogy jól döntök-e a babával. Kicsit bizonytalan vagyok :( Hogy elveszítem ezt a valakit, és teljesen egyedül maradok egy kisbabával aki az exemre emlékeztet, aztán sosem leszek boldog. De tudom, nem kéne ilyen negatívan gondolkodnom, hisz lesz egy gyerekem. Aki örökre velem marad.

Egyébként másfél hónapja vagyunk együtt vele. De körülbelül két éve ismerjük egymást, igaz nem igazán volt közeli a barátság, inkább a volt párommal való utolsó hónapokban kezdtünk el beszélgetni egymással, de a szakításig nem is találkoztunk. Fiatal még ő is, én is az az igazság.

Ő 23 én pedig 22.


Kezdek bizonytalan lenni, csak sírok és sírok :(

2016. jún. 7. 01:53
 3/26 Noren1989 ***** válasza:
15%

Nos, mindenképpen meg kell tudnod a jelenlegi párod álláspontját.


Én a helyében amúgy búcsút intenék neked. (Nem vagyok toleráns gyerek kérdéseket illetően).


26/F

2016. jún. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%

Mihamarább mond el a jelenlegi párodnak, de nem lesz neki egyszerű. Lehet, hogy becsapva fogja érezni magát (akkor is, ha nem szándékosan tetted), lehet, hogy úgy fogja gondolni, hogy nem szeretné más gyermekét, főleg nem egy ennyire friss kapcsolatban.



Lehet, hogy ezért most le leszek pontozva, de én nem tudnám folytatni egy ennyire friss kapcsolatban úgy, hogy a baba nem is az enyém.

2016. jún. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
56%

Ez egy szar helyzet. Férfi vagyok, így lehet nem női fejjel gondolkodom, de a helyedben mihamarabb abortuszt végeztetnék. Édesanyád tanácsa szerintem érzelmi alapú, nem pedig racionális gondolatokon nyugszik. Így nagyon kevés az esélye, hogy valaha is lesz normális kapcsolatod.

Én nem vállalnám be még a sajátomat sem max 2 hónap után, másét pedig egészen biztosan nem.

Ha őszintén elmondod mi a helyzet és elveteted, akkor szerintem nem megy rá az életed erre a nem kívánt gyermekre. Ha viszont megtartod, ne csodálkozz ha csonka családban nő majd fel.

Jól gondold meg szerintem. Kitartást, sok sikert!


27F

2016. jún. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

1.dontsd el mit szeretnel a babaval.Egyszer azt irod h mindenkeppen szeretned,maskor meg h nem is tudod.Ertem h ossze vagy zavarodva de ezt csak te erzed h mire vagy kepes.

2.mi van ha elveteted es szetmentek ezutan mas miatt,banni fogod-e az abortuszt

3.fel tudsz-e nevelni 23 evesen egy gyereket ha senki nem segit esetleg illetve ki tud majd rajtad segiteni (anyud pl)

4.ha ezeket eldontotted,MIELOBB allj a parod ele es oszinten mondd el.A reakciojabol is sok minden levonhato a kozos jovotoket illetoen.Nem arra celzok h lelketlen xarember v akarmi hanem h hogy reagal le egy ilyen szitut.

5.minderre kb 1 heted van,abortuszt legkesobb 12-13hetesen vegeznek azt hiszem.

6.folosleges huzni mert szetidegeled magad es 1 het mulva sem lesz tobb infod.Szoval hajra!

Baratnom kicsit hasonlo helyzetben egyik ev decemberben elvetette az egyik pasitol a agyereket mert eselyes volt h az elsoe,masikkal szepen alakult a szerelem ami majusra tonkre is ment.En a jelenlegi paroddal mint abortusz fele donto tenyezovel nem szamolnek,22 eves,legtobb ember joval kesobb allapodik meg tenylegesen vki mellett,ha o az udito kivetel,be fog vallalni babaval is.A fo kerdes az az h TE hogyan allsz az anyasaghoz.

2016. jún. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%
Hiába javasoltok neki abortuszt, mert már kicsúszott. Nem lehet elintézni ilyen gyorsan, ennél azért hosszabb folyamat.
2016. jún. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Szerintem tartsd meg a babát hamár így alakult ès minnèl hamarabb beszèld meg a jelenlegi pároddal hogy mi a helyzet, ne várj vele sokat mert akkor úgy fogja èrezni h átverted ès így akarod megfogni. Ha meg elhagy akkor nem èrdemelt meg tèged igaza van anyukádnak, hidd el kisgyerekkel is lehet párt találni, tapasztalat :)
2016. jún. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Sajnos azt kell mondjam, hogy most, 29 évesen is véget vetnék ebben az esetben a kapcsolatnak, nemhogy 22 évesen anno!

2 hónap alatt meg sem ismertem még a másikat, alig töltöttünk együtt időt, lehet, hogy nem is tudunk együtt élni, ebben az időszakban egy gyerek az (mármint egy újsztülött gyerek), ami a legkevésbé hiányzik. Ez így felejtős, és én ráadásul extra toleráns vagyok hibákat és körülményeket illetően, mindig a megoldásra törekszem...de ez így még nekem is sok lenne.

Ha lehet még ma beszéljetek erről a barátoddal!!

2016. jún. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp meg akarod tartani a babát, akkor nincs mese, el kell mondanod mostani párodnak is, és exednek is, mert ez a kérdés nem egyedül téged érint, hanem őket is. A döntésükre viszont nincs befolyásod, fel kell készülnöd mindenre.

Az, hogy exedtől kérsz-e anyagi támogatást, már neked kell eldöntened. Jogod van hozzá, illetve neki is lesz láthatósága, ezeket meg kell beszélnetek.

2016. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!