Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fel lehet dolgozni a rossz...

Fel lehet dolgozni a rossz gyermekkort? Van itt olyan aki erre képes volt? Hogy állt fel? 21L

Figyelt kérdés
Sziasztok, borzalmas gyerekkorom volt amik olyan nyomokat hagytak bennem,hogy máig nem tudom feldolgozni az élet számos területén gátol pl tanulmányaimban és szociális kapcsolataimban a legérezhetőbb a hatása. Apám terrorizált és vert minket állandóan, semmilyen szeretet nem mutatott irányunkba,anyám nem mert kiállni mellettünk így kicsit ő is bűnrészessé vált,bár ő nem vert és őt is lelkileg bántotta. Mindenért kaptunk,ha játszottunk,ha arrébb tettük a poharat,ha valakihez hozzá mertünk szólni,folytonos terror volt,többször hangoztatta nálunk hülyébb gyerekei senkinek nincs,mi fogyatékosok vagyunk stb stb. Később úgy középiskola kezdetén már nem vert többé, sőt mivel olvasott rájött eléggé elszúrta a dolgokat és azóta is felvett egy olyan viselkedést mintha nekünk csodás gyerekkorunk lett volna,sokszor hangoztatja is,hogy mennyi mindent köszönhetünk neki és a világon senkinek nem volt ilyen jó dolga..először szembesítettük,hogy emlékszünk rá miket tett,de heves tagadásba fulladt az egész és agresszivitásba. A lényeg soha senki nem ölelt meg,nem kaptunk semmilyen érzelmi támogatást folyton csak azt,hogy rossz,hülye stb vagyok,verés bármi emberi cselekedetért így társaságban nem tudok megnyílni pedig szeretnék,de tele vagyok gátlással,tanulásban is kb képtelen vagyok koncentrálni folyton valamin jár az agyam és el se hiszem magamról,hogy képes vagyok rá. Nem tudom,hogy álljak fel,hogy lehetek -e boldog? Képes lehetk-e normális párkapcsolatra? Egyszer volt egy komolyabb,de nem tudta megérteni,hogy az én családom ilyen és engem hibáztatott plusz kiderült hasonló mentalitású mint apám..
2016. okt. 30. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Apám alkoholista és agresszív. Számtalanszor bántalmazta anyukámat, első emlékem kb. 5-6 éves koromból, hogy a nővérem jött szólni, amikor máshol voltam a bátyámmal, más kisgyerekkel játszani, hogy menjünk haza, mert apánk fojtogatja anyukánkat.

Engem hál' istennek fizikailag max. 1-2 nevelő célzatú pofont leszámítva nem bántott, de anyukámat sokszor. Sokszor kiabáltak, veszekedtek. Anyukám soha nem mert szólni, lépni sem.

Aztán tizenévesen végül én tettem meg ezt a lépést, amikor már nagy baj volt, konkrétan az egész életünk veszélyben volt, hogy közöltem anyukámmal, hogy jön vagy marad, az ő döntése, de én megyek a mamámhoz és nem vagyok hajlandó tovább ott élni, mert konkrétan meg akarom élni a másnapot. Rendőrségi ügy is lett a dologból, bírósági ügy.

Végül anyukám jött, el is váltak. Apámmal évekig nem beszéltem.

Aztán magam is anyuka lettem, bár apámmal nem találkoztam évekig, de mindig hallottam, hogy mennyit változott és hogy megpróbál más lenni, az alkohollal is helyre állt, elkezdte újra felépíteni az életét egyedül. Be is jött hozzám, mikor megszületett a kisfiunk. Én nem sokkal ezután pánikbetegség és szorongás miatt pszichológushoz kerültem. Igazából párkapcsolati gondjaim is voltak, de a terápia során előkerült, hogy valójában bár soha nem éreztem, de hatással volt rám a gyerekkorom.

És mondhatom, hogy közel 1 éves terápia után teljesen felgyógyultam, minden rendben lett velem. Nyitottam apám felé is, szerencsére ő is lenyugodott és magam is látom rajta a pozitív változást.

Erős lettem és túlléptem a múlton.

Szóval igen, fel lehet dolgozni és talpra lehet állni.

2016. okt. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Terápiára TB-re jártál? ÉN nagyon szeretnék orvosi segítséget,de nincs rá anyagi hátterem, én is abban bízom,hogy talán egy orvos tudna rajtam segíteni,mert csak így magamtól nem megy.
2016. okt. 30. 12:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
TB alapon jártam, igen. Nekem volt több egészségügyi problémám és a háziorvos már mindent kivizsgált, a diagnosztizált betegségeim nem igazolták a tüneteket, vagyis az ennyire durva tüneteket, beszéltem a pánikrohamokról is neki, végül ő küldött el a kórházba, ahol is tovább irányítottak egy pszichológushoz. Szóval teljesen ingyen volt, mellett jógáztam is és segített. Konkrétan teljesen helyre hozott.
2016. okt. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem tudom hol laksz, de családsegítő mindenhol van. Oda bemész, elmondod a bánatodat, és kéred hogy pszichológushoz ajánljanak be. Ingyenes, én hetente 1x jártam, más miatt, de most erőt veszek magamon és újra elmegyek a tiédhez hasonló gondok miatt. Kell a terápia, hidd el, nagyon súlyos következményei lehetnek a feldolgozatlan gyerekkori sérelmeknek. Én 35 vagyok, társfüggő, borderline, és amolyan Csipkerózsikaként végigaludtam az elmúlt 20 évemet. Te ne járj így. Menj, és kérj segítséget.
2016. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 T.A.M.i ***** válasza:

Mindenképp kérj szakember segítségét, egy életre megnyomorít így is... Soha nem fogod tudni elfelejteni, de legalább kezelni igen.

Csernus :Kiút Olvasd el , nekem ez is sokat segített.

És amint tudsz válj le a mérgező környezetből.


Átérzem miről beszélsz. Már van 2 gyerekem és a nevelésükbe rettenetesen próbálom jól csinálni, hogy ők ne olyan szar életet éljenek, mint amilyen nekem jutott.

Remélem találsz egy olyan társat , aki elfogad téged ezekkel a lelki sebekkel. Egyébként mindenki cipeli a keresztjét, nem ismerek olyat aki nem.

Olyan emberekkel vedd magad körbe, akik szeretnek és támogatnak, hogy legyen hol feltöltödj és tudd elviselni ezt a helyzetet

2016. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ilyeket kellett átélned, minket a nagyszüleim tartottak "terrorban" 10 éven keresztül... Szerencsére sikerült elköltöznünk onnan. Nekem sokat segített Isten.

(www.maiige.hu)

2016. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha felhívom a hozzám legközelebb eső pszichiátriát fogadnak?
2016. okt. 31. 16:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Neked nem pszichiáter kell hanem pszichológus. De akkor már szerintem ne telefonálj, hanem menj be és mondd el mi a gondod. Ott javasolnak jó pszichológust.
2016. nov. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!