Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves gyerek mit követelhet...

19 éves gyerek mit követelhet még a szülőtől?

Figyelt kérdés
19 éves fiam már a 3. gimnáziummal kisérletezik. Sajnos nem tanul,csak lébecol egész évben.Most ujra 11.es vizsgát kellene tennie,hogy 12.be mehessen és érettségizzen. Diák munkára jár,ami 130-150 ezret hoz neki a konyhára. Én eddig álltam a 2 bérletét,telefonját,45 ezer kajapénzt adtam,de ugy hogy telefőztem a mélyhűtőt. Most 40 ezerre csökkentettem az appanázst,mert ugy láttam,cigire,energia italokra,marhaságokra költi és 20.án már lesi mikor jövök haza és vásárolok be itthonra.Én havi 2-4 napot vagyok a bérelt lakásban a többiben Ő lakja egyedül és én fizetem a 110-130 ezres albit és rezsit.Lelkileg probál terrorizálni,hogy milyen szülő vagyok ,hogy eldobom a gyerekem.Állandóan azzal van elfoglalva én mennyit keresek. 50 évesen elvált vagyok rokonságom már senki. Albérletben élek és szeretné, ha az öregkorom nem egy híd alatt kellene élnem. Sokszor még kajára sem futotta ,hogy neki tudjak adni. Még van adósságom és mig ki nem mászom belőle addig hiába keresek sokat el is megy. Vélemények érdekelnének ez ügyben

#családi kapcsolatok.szülő gyerek #felnőtt gyerek otthon
2016. okt. 30. 11:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%
Az ilyen gyerekkel együtt kell tanulni, mert valószínűleg nem tanulta meg azt sem, hogyan kell tanulni. Ezt nem helyettesíti a fejedelmi ellátás.
2016. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
78%

Bár kamu kérdés, de én mondanám neki hogy akkor a munkahelyén kérdezze meg alkalmaznák-e teljes időbe, ha igen vállalja el, iskolából iratkozzon ki, 150-ből (vagy ugye teljes állásba még többől) pedig vígan elél egyedül.


Azért kamu kérdés mert 150-et semmi féle képpen, max illegálisan tudna összekeresni, ha suli melett minden szabadidejében dolgozik, az is max minimálbér körüli összeg lenne.

2016. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Kamu hát, már a harmadik mondatból kiderül..


Most ujra 11.es vizsgát kellene tennie,hogy 12.be mehessen és érettségizzen


Ilyen nincs. Max pótvizsgázik majd, ha év végén megbukik, de még az első félévnek sincs vége... Osztályozóra kötelezhetnék, ha lóg, de mivel már nem tanköteles, ez sem áll fenn... Sőt, ennyi lógás után a nem iskolakötelest ki is rakták volna már.

2016. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ugy látom igen tájékozott vagy. De semmi baj. Az alapítványi gimiben beszámolók vannak,ha nem sikerül a vizsga,adnak lehetőséget az ujbóli beszámolóra. Ha az sem akkor ujra kell az adott osztályt végezni.De bármikor kérhet vizsga időpontot. Amugy meg nem ez volt a kérdés,hanem hogy egy felnőtt gyerek meddig és mennyit követelhet a szülőtől??
2016. okt. 30. 12:23
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Alapítványi gimire is vonatkozik a köznevelési törvény.
2016. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Quatermain ***** válasza:
95%
Semennyit, tartsa fenn magát a fizetéséből. Lehet kapna 10-15 ezret, de semmivel sem többet.
2016. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
Kamu! Én egyházi gimibe szerettem volna beiratkozni, de ot is ugyanazok a jogszabályok vannak, mint akármelyik másikban!
2016. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
ne haragudj, de miert nem iratod at szakmunkasba??amit talán el is tud végezni??már akkor kellett volna, mikor meghúzzák elsőben vagy nem tudom mikor.felesleges gimnaziumot nyomni olyannak aki nem tanul.de sima érettsegivel is ki lehet mar törölni..kamionozni ment most egy ismerösöm érettsegivel..nem talal munkat.
2016. okt. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

Nem kötözködök, gondolom a kérdező alakított valamennyit a történeten, hogy ne legyen felismerhető, vagy valami hasonló.


Maradjunk annyiban, hogy felnőtt, keresettel rendelkező emberként annyit követel, amennyit kap. Ha te előteremted neki erőn felül a kényelmes élethez az erőforrásokat, miközben neked kajára se telik, akkor azt fogja követelni. Ha jachtot és villát teszel a se.gge alá, akkor azt a színvonalat fogja rajtad követelni.


Ez teljes mértékben csak tőled függ, hogy mennyivel és hogyan támogatod.

Azt tudom javasolni, hogy ha ennyire nem megy a gimnázium, nem kell ezt erőltetni. A helyedben én most leülnék vele és megmondanám neki, hogy itt részemről a támogatásnak vége. Albérlete van, munkája van, külön életet él, lássa el saját magát. Ha akarja, befejezheti a tanulmányait, de ezt saját erőből fogja megtenni, mert te ebben tovább nem támogatod.

Ha nem tetszik a rendszer, akkor mehet panaszkodni a sóhivatalba.


A helyzet az, hogy a fiad egy semmirekellő élősködő, aki a tanulásra hivatkozva követelőzik. Azért bukik meg állandóan, mert addig sem kell kilépnie a nagybetűs életbe. Ezt mondjuk a többség inkább fősuli alatt követi el, de oda a te fiad ilyen tanulmányi eredményekkel nem fog bekerülni. Még fizetősre sem!

Ha akarja vinni valamire az életben, akkor keressen egy szakmát, ami érdekli, és tanulja ki a saját költségén. Majd ha ő fizeti a tankönyveket és a vizsgákat, érdekelt lesz abban, hogy egy két éves OKJ képzést ne húzzon el 4 évig. De így nincs meg a motivációja. Könnyű más farkával verni a csalánt.


Azt is nagyon jól gondolod, hogy ideje lesz elkezdened gondolni a jövőre. Te se leszel fiatalabb, és ha ő az egyetlen gyereked, akkor sok támogatásra nem számíthatsz tőle. Sőt, ha rajta múlik, még 39 éves korában is tartja a markát. De ha te ápolásra szorulsz, akkor is ilyen önző lesz, és tojni fog a fejedre.


Mindenkinek a saját gyereke a legjobb, a legokosabb, a legszebb: de azért jó lenne, ha kinyitnád a szemed, és nem keresnél mentségeket a számára.


Zsarolni pedig ne hagyd magad. Még a se.gge is ki van nyalva, és ő pattog, hogy milyen szülő vagy?! Meg hogy eldobod a gyereked?! Kézcsókom, már nem gyerek! És akkor leszel rossz szülő, ha ezt nem veszed észre, és nem neveled életre. Mert jelenleg teljes mértékben életképtelen.

2016. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%
kérdező, oldjuk meg a problémát, linkeld be, melyik suli, hadd lássuk a szabályzataikat... ja, nincs oldaluk, igaz?
2016. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!