Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akit korlátozna...

Van itt olyan, akit korlátoznak/korlátoztak a szülei? Hogy kell ebből kilépni?

Figyelt kérdés

Ugye amíg nem nagykorú valaki, akkor nem csinálhat meg akármit, csak amit a szülei megengednek nekik. Utána, amíg együtt élnek, szintén nem feltétlenül csinálhat meg akármit, hiszen pénze nem biztos, hogy van rá.

Nos, nekem már van pénzem, amiből fenntartani nem tudnám magam, szóval elköltözés esélytelen, de elkölthetem arra, amit szeretnék. Csak hogy a szüleim még mindig ba szogatnak, hogy ne így nézzek ki, ahogy, ne változtassak a külsőmön, ne költsek pénzt erre-arra, ne vegyek ezt meg azt.

Hogy törhetek ki ebből? Nem merem felhozni se a témát, hogy mit szeretnék a külsőmmel csinálni vagy venni valamit, mert szólás nélkül még nagyobb balhé lenne, de így is azért kapnék több hétnyi csesztetést...


Tanácsok? Köszi!


2016. okt. 30. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell vállalnod a vitát, ha ki akarsz lépni a hatósugarukból.

Legtöbben ilyenkor azt tanácsolnák, hogy költözz.

Hát messze nem biztos, hogy akkor abba marad ez a fajta "gondoskodás"

Vannak szülők, amelyek igen rá tudnak telepedni a gyerekükre , még felnőtt korban is. Ha kitartóan felvállalod a saját elképzelésedet és mersz konfrontálódni velük, talán engednek a gyeplőn.

2016. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Költözz el, más megoldás nincs.
2016. okt. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Egyszerüen elmész és megveszed/megcsinálod amit akarsz. utána már nem szólnak bele.
2016. okt. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobban járnál, ha nem elköltenéd a pénzedet, hanem spórolnál egy saját lakásra. Utána már tényleg nem tudnának beleszólni az életedbe.
2016. okt. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, te melyik világban élsz, de itt minden sarkon korlátoznak és nem valószínű, hogy lesz pénzed arra, amire vágysz. Nem üthetsz meg senkit büntetlenül és nem vehetsz szigetet. Nem cigizhetsz a megállóban.


El ke fogadni a korlátokat, és azokon belül létezni és megvalósítani önmagad, ha nem tudsz változtatni rajtuk. Persze igyekezz változtatni, erre is vannak lehetőségek minden értelemben. Egyszer majd elég érett leszel hozzá, hogy megtanuld érvényesíteni az akaratod úgy, hogy a jó kapcsolatod megmarad a másik féllel.


Gondolom tetkók meg piercingek,amiket nem néznek jó szemmel. Ezt akkor sem fogják, ha elköltözöl és gyereked lesz. Ugyanúgy piszkálni fognak érte, mert nem fér bele az értékrendjükbe.

2016. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!