Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért korlátoznak a szüleim?

Miért korlátoznak a szüleim?

Figyelt kérdés

12 éves koromtól mindent megengedtek nekem, mehettem egyedül Budapestre, ráadásul volt "pasim" is.

16 éves koromig havonta más pasijaim voltak, akkor sem szóltak semmit. Nem volt muszáj hazamennem éjszakára, bárhova mehettem bulizni (nem mentem, de mindig elmondták, hogy menj, ráérsz reggel hazajönni).

Most van egy 2 éves párkapcsolatom, rendes, megbízható a srác. Kb 1 éve próbálnak korlátozni, hogy nem aludhatok nála, ő sem aludhat itt, éjfélre haza kell érnem, meg sok a havi 1 koncert.

Kb fél éve vagyok 18, azóta még durvábbak.. Folyton szekálnak, hogy miért találkozok a barátnőmmel, miért nem jó itthon, és még sorolhatnám. :(


Nagyon rossz kapcsolatom volt velük régen, azért is menekültem pasikhoz. Azóta már egy kicsit rendeződött a helyzet, de ez engem kezd kiborítani, már szinte börtönben élek!

A véleményük meg sajnos nagyon érdekel, mert így érzem, hogy foglalkoznak velem. Így ha azt mondják, hogy érjek haza éjfélre, akkor haza is jövök.. Nem tudom, mi van velem.. Nem akarok balhét ezekből, mert végre kicsit normális a kapcsolatunk..


2013. júl. 25. 16:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Lelkizésekhez még nem elég jó a kapcsolatunk, ezért nem válaszolnak nekem normálisan. Csak annyit mondanak, hogy "csak mert"
2013. júl. 25. 16:05
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Talán rájöttek, hogy így elveszíthetnek, hiszen már felnőttél. :)

Engem anya elvesztett, de ezt magának köszönheti.


19/L

2013. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, na de ez évekkel ezelőtt nem jutott eszükbe?? Mikor éjszakákat nem töltöttem otthon, 13 évesen?
2013. júl. 25. 16:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor még anyukád volt a gyámod, ha eltűntél volna, vagy megléptél volna otthonról, akkor rendőrséggel hazahozattat és meg van oldva, most hogy már elmúltál 18, nincs gyámod, Te magad felelsz az életedért, vannak jogaid, stb, stb...

Gyakorlatilag ha akarsz simán megpattanhatsz otthonról, és még csak tenni sem tudnak ellene a szüleid.

19 éves vagyok, élettársam van, illetve neki a szüleinél lakunk még. :)

2013. júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Fogalmuk sem volt róla, hogy azokat az estéket hol töltöttem! Rá se kérdeztek másnap!

Például délután találkoztam egy barátnőmmel, este nem mentem haza, csak másnap este.


Különben a mamámnál voltam azokon az estéken, de ő nem tudott szólni a szüleimnek, nincs telefonja.

2013. júl. 25. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Lehet most jöttek rá, hogy fontos vagy számukra, vagy csak egyszerűen tönkre akarnak tenni.

(mint engem anya akart)

2013. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van de én pl:. ha félévente elmegyek buliba akkor is megszólnak. Pár hete a kedvenc együtteseim léptek fel a környéken /10 kmes körzeten belül/ azóta azt hallgatom. Másnap meg hánytam. /reggelire eléggé baromságokat ettem össze/ Akkor egyből biztos sokat ittál, lehet drogoztál is... Kb. 2 sört ha ihattam.


Bizonyos téren menekültem/menekülök ebből a helyzetből de mégis alkalmazkodok. Ezen nagyon sokan ki vannak akadva mert nem egy olyan ismerősöm van akit 14 éves koruk óta egyáltalán nem kontrollálnak.

2013. júl. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!