Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tolerálják kevésbé,...

Miért tolerálják kevésbé, hogy van kapcsolatom?

Figyelt kérdés

A szüleimnek nemrég elmondtam, hogy meleg vagyok és viszonylag jól fogadták. Elmondásuk szerint ők már sejtették, hogy az vagyok, így annyira nem érte őket váratlanul.

A barátommal már 2 éve együtt vagyunk, eddig mindig náluk voltunk és bemutattam nekik, amit már kevésbé fogadtak jól, mivel elkezdtek hisztizni, hogy ide ne hozzam még egyszer. De ennek semmi értelme, azt látszólag jobban viselik, hogy meleg vagyok, mint azt, hogy van barátom. Ráadásul nem rövid ideje vagyunk együtt, szóval azt sem mondhatják, hogy ez egy futó dolog.


17/F


2016. nov. 6. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Véleményem szerint sejthették ezt, ahogyan mondtad, de nem vették komolyan. Ez alatt azt értem, hogy annyiba beletörődtek, hogy meleg vagy, s a fiúk tetszenek neked és ennyi. De amikor bemutathattad a barátod akkor minden bizonnyal csontig hatolt a tudat, hogy ez nem csak annyit jelent, hogy a fiúk tetszenek neked, hanem azt is, hogy te fiút fogsz megcsókolni, fiúval fogsz nemi életet élni.

De az is előfordulhat, hogy nem hitték el teljesen. Lehet úgy voltak vele, mint sokan mások, hogy "majd kinövöd, mert ez most divat" vagy "fiatal vagy még, nem vagy biztos magadban egészen, majd később változik ez". Aztán most tudatosulhatott bennünk, hogy ez nem így van.


Persze fontos azt is alapul venni, hogy aki közel áll hozzád annak hibáit, jellemvonásaid, személyiségjegyeit sokkal jobban tudod tolerálni, mint egy ismeretlen emberét.

Téged elfogadtak így, de lehet mást nem tudnak, nem akarnak. Ne próbáld megváltoztatni őket, vagy ráerőltetni rájuk bármit is, mert rosszul is elsülhet. Ha mehettél a barátodhoz eddig is, akkor maradjon továbbiakban is ez, mert lehet később komolyabb konfliktusok elé nézhetsz majd emiatt.

2016. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Az sem kizárt, hoyg a barátod ellenszenves nekik valamiért (nem feltétlen azért, mert meleg..)
2016. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
En szemszogem: en peldaul ha lenne egy fiam vagy ismerosom aki meleg lenne azt elfogadnam de viszont nem szeretnem latni a parjukat, ne kerdezd hogy miert, nem tudom , talan azert mert rossz belegondolni hogy ok tenyleg egyutt vannak, vagy nemtudom.
2016. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne fiam, és meleg lenne,akkor elfogadnám.Kezdeni így se tudok vele semmit,meg attól még ugyan olyan értékű ember.A párját én szívesen fogadnám.:) Emiatt nem csapnék hisztériát.Max annyi hogy ne puszilkodjanak előttem.
2016. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 DuplaKV ***** válasza:
87%

Szerintem az lehet a baj, hogy elméletben fogadták csak el, hogy meleg vagy. Az, hogy bemutattad a barátodat túlzottan is "valóságossá" tette a dolgot.

Idővel talán enyhülnek, addig inkább a barátodnál találkozzatok továbbra is.

Mellesleg az is zavarhatja őket, hogy nem vették észre, hogy már két éve van valakid.

2016. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem legyetek türelmesek. oké,hogy 2éve együtt vagytok meg minden, de a szüleid csak nem rég tudnak róla, nem úgy tekintenek erre a kapcsolatra, mint te,aki már régebb óta benne van.

hagyj időt nekik.

2016. nov. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom az előttem írókat. Anyukámmal kb legjobb baráti a viszonyunk, teljes mértékben elfogadja a dolgot. A szakításaim után pl. a barátaim mellett ő is vigasztalt. Egyszer viszont megkérdeztem, hogy ha lesz végre egy olyan komoly kapcsolatom, ami tovább tart egy-két hónapnál, akkor szeretné-e megismerni. Erre azt válaszolta, hogy nem tudja, mert egészen más beszélni róla és a saját szemével is látnia.

Nem tudom, hogy hol laktok, de ha nem egy nagyváros panelházában, akkor biztos, hogy szegyellik a szomszédok előtt. A szüleink korosztályába még bele van kódolva, hogy úristen mások mit fognak szólni, szóval biztos, hogy nem tetszik nekik, hogy a meleg fiuk pasija átjárkál hozzájuk a szomszédok szeme láttára.

2016. nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!