Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinaljak hogy jobb legyen?

Klaudia^^. kérdése:

Mit csinaljak hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

A szuleimnek nem adatott meg az egyetem, olyan helyen dolgoznak amit nem szeretnek, szeretnenek ettol megovni. En ezt megertem, es nem is mondok mast, szeretnek egyetemre menni. Idén érettségizek, lehetosegem van erettsegi utan egy evet a suliban maradni, es megszerezni egy szakmat, ami nem erdekel. Ugyanugy jarnek mint a szuleim, csinalhatnam azt, amihez nincs kedvem. Viszont van egy eletcelom, van elottem egy kep, amit szeretnek megvalositani. Sajat szallodat vagy akar egy kisebb panziot szeretnek nyitni, vezetni. Es tudom jol, hogy ehhez nagyon sok penzre lesz szukseg. Eppen ezert szeretnek egyetemre menni, minel hamarabb elvegzni, majd diplomaval a kezemben olyan helyen elhelyezkedni, ahol megfelelo keresettel elobb utobb az almom meg tudom valositani, emellett pedig tapasztalatot szerezni. Nem szeretnek egy evet meg azzal eltolteni, hogy egy szakmat megcsinaljak, amivel ugyanazt a befasult eletet elnem mint ok, es ezzel egy evet mar kidobnek az ablakon. A szuleim viszont nem engednek egyetemre. Kozoltek a mai nap folyaman, hogy amennyiben nem csinalom meg a szakmat ahogy ok azt elterveztek, ne szamitsak rajuk tobbet, mehetek amerre latok.

Ezek alapjan valaszthatok akozott, hogy kialakitok magamnak egy olyan eletet, amilyet szeretnek, es megszakitom veluk a kapcsolatot, vagy aszerint ugralok tovabbra is ahogyan ok futyulnek, az o elkepzelt kis vilagukban, a kapcsolatot ezzel megtartva.

En ugy erzem, hogy sosem allhatok a sajat labamra ha most nem lepek, es nagyon rosszul esik, hogy kepesek lennenek ellokni maguktol csak azert, mert szeretnek egyetemen tovabbtanulni.

Nem allhat a hatterben finanszirozasi problema, mert nem kerem oket hogy fizessek az egyetemet, bar megengedhetnek maguknak. A nyarat vegigdolgoznam, hogy az egyetemre a tandijamat ki tudjam fizetni, es az alberletre is tudjak valamennyit felretenni. Ev kozben is vallalnek melot, es a baratom is segitene mindenben.

Nem tudom nekik elmondani, hogy en ezt igy szeretnem, ugyanis akarhanyszor eddig megtettem, nem erdekelte oket, es mondtak a maguket.

Tudom, hogy egy ev nem sok ido, de ahhoz hogy elerjem a celom, egy ev is rengeteg pluszt jelentene, foleg hogy diploma mellett erre a szakmara nem lenne szuksegem.

Mellesleg itthon folyton folyvast ordibalas megy, mert barmit teszek nem vagyok eleg jo. Folyton fozok, takaritok, ha kell, megyek es besegitek naluk dolgozni, annak ellenere hogy nem szivesen csinalom ezt, es minden hosszuhetvege, vagy szunet kotelezoen erre megy el, es pihenni sincs mar lehetosegem, es mar total ki vagyok keszulve. A folyamatos stressz miatt, a suli mellett itthonrol is, aludni sem tudok, es egyre inkabb ugy erzem hogy osszeroskadok. A koncentraciom mostanra nulla, es elottem az erettsegi.

Koszi, hogy elolvastad. 18/L



2016. nov. 10. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Éld az életedet a saját elképzelésed szerint, ne a szüleidnek akarj megfelelni.

Az a szülő, aki emiatt kirakná a gyerekét, az megérdemli, hogy a gyerek soha többé ne nyissa rá az ajtót.

2016. nov. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Szia. Neked kell eldöntened, mert ez a te életed, viszont sosem tudhatod, hogy mikor jöhet jól számodra egy kis extra tudás, amit a szakmában kapsz (ám milyen szakma?). De ha téged az egyetemre húz jobban a szíved akkor értesd meg a szüleiddel, hogy ez a te életed és nem élhetsz az ő elképzeléseik szerint, mivel csak egy életed van.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy elvégeztem az érettségit, most csinálok egy szakmát(irodai asszisztens), aztán jelentkezek valamelyik pénzügyi vagy ilyesmi főiskolára vagy egyetemre.

Vizsgáld meg több nézőpontból is a szüleid döntését és a sajátodat, aztán aszerint dönts, amit a józan eszed diktál.

Kitartást. :) 21/L

2016. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Furcsállom hogy a szüleid nem támogatnak a tanulásban és a céljaidban amik értelmes dolgok. Más szülő a két kezét összetenné, ha a csavargás helyett ilyen tervekkel állna elő a gyerekük. Milyen szakmát akarnak rádkényszeríteni? Szerintem az lehet h nem látnak lehetőséget a szállodában mert már dunát lehetne rekeszteni a panziókkal és társaival. És a vállalkozás kemény meló. Rengeteg buktatóval, nem.olyan egyszerű azt működtetni mint kívülről látszik és nagy felelősség. Ahhoz hogy ebből a jövőben lehessen valami meg kell teremteni hozzá a tőkét, kell egy épület több millió ft befektetés, ha be is jön a dolog évekkel később térül meg. Ehhez pedig előbb dolgozni kell. Azt a részét viszont.nem.értem h ennyi segítség mellett mit várnak meg tőled? A gyerekük vagy nem a bejárónőjük. A segítség pedig elvárható a gyerektől de a másik oldalon legyen mar ott irányodba a tamogatas es a biztatas... :/
2016. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Melyik az a szakma? Mehetsz a szakma után is az egyetemre. Ki tudja, lehet megszeretnéd azt a szakmát is egyszer... Több lenne a végén a lehetőséged.

2016. nov. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hun_74 ***** válasza:
Szia! Én úgy gondolom, hogy a saját életedet kell élned, de arra készülj fel, hogy nem lesz sétagalopp... Sok szülő puszta jóindulatból ugyan, de rá akarja erőltetni a saját, számára jól bevált életét a gyerekeire... Mivel nem vagyunk egyformák,neked kell tudnod, hogy megcsinálod-e azt a szakmát... Bár 1 év most soknak tűnik, de nem hiszem, hogy mondjuk 40 évesen azon fogsz siránkozni, hogy miért végeztem el azt a szakmát, és miért hagytam ki 1 évet az életemböl... Azzal viszont légy tisztában, hogy nem biztos, hogy egyből saját szállodád lesz, viszont ha vonz a szállodaipar, akkor érdemes lehet a tanulás mellett, vagy akár nyári szünetben ilyen profilú,vagy turisztikai melót találni... Ha ott bedolgozod magad, és közben lediplomázol, mindenképpen jobb esélyekkel, nagyobb rálátással,több gyakorlati tapasztalattal, és akár jobb referenciákkal indulhatsz, először akár más hoteljében, panziójában majd ki tudja, talán idővel a saját panziódban,hoteledben.... Drukkolok neked...
2016. nov. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! A szakma turisztikai ugyintezo, mely altal egy utazasi irodaban potyoghetnek a gep mogott. A turizmus ez a resze nem vonz. Es amit ezaltal megtanulnek, azt az egyetemen is megtanitjak.
2016. nov. 11. 07:06
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elköltöztem anno pont ugyanezért. Arra számíts, hogy ha most engedni fogsz, akkor a következő kiélezett helyzetben is ultimátumot fogsz kapni. És addig fognak zsarolni, ameddig hagyod magad.
2016. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A turisztikai ügyintéző egyrészt jó, mert szakmába vág, másrészt egy olyan szakma az internet korában, amire kb még pár évig lesz szükség, de aztán NEM. Mert már csak a legidősebbek mennek utazási irodába, aki tudja használni a netet, az magának szervezi az utat, és ha még mindig is lesznek páran, akik irodával akarnak utazni, akkor is drasztikusan csökkenni fog az utazási irodák száma (ahogy már eddig is csökkent). Harmadrészt meg egy szállásfoglaló vagy akármilyen programot megtanulni max. 3 hét, ezért 1 évet elvesztegetni hülyeség. és nagyon nem valószínű, hogy amúgy utazási irodában kérnék ezt a mondvacsinált végzettséget.

Szóval mindent összevetve szerintem totál igazad van, és nincs arra szükség, hogy hülyeségekre vesztegesd el az idődet, pláne, ha konkrét terved van.

Szerintem kell egy vészterv, pl. nagyszülők, hogyha nem tudsz végleg hova menni, akkor se legyél hajléktalan.

De ha van ilyen, ahova végszükség esetén tudnál menni, legalább egy kis időre, akkor lehet, hogy kifizetődne, ha a saját lábadra próbálnál állni. De tényleg elég biztosnak kell lenned abban, hogy sikerülni fog, tehát konkrét terveid kell, h legyenek, és nézd meg az albérletárakat is. Persze még mindig ott van a diákhitel, amit fölvehetsz, ha minden kötél szakad.

Szerintem ne beszélj erről otthonról, hogy ne stresszeljenek tovább, csak jelentkezz az egyetemre, és meglátod, mi lesz, fölvesznek-e egyáltalán.

Sok sikert!

2016. nov. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

"Erős akaratnak nincs töretlen út, a legszánandóbb ember,ki akarni nem tud." (Shakespeare)

Még csak 13 éves vagyok, a szüleim viszont elég korlátoltan vélekednek az életemről.Azt hiszik, úgymond be vagyok zárva a világ szűk keretei közé, ahogy ők is. Számtalanszor bebizonyítottam nekik, hogy jobb vagyok ennél. Mindig az elôző idézet volt az irányelvem. Ha akarsz valamit tedd. Itt van még egy kis inspiráció: " Nézz az égre, a legszebb fényre,láss egy álmot,s harcolj érte" Ezek nem túlfüvezett álmodozóktól vannak, hanem azoktól akik nem féltek merni. Fiatal vagy, tied az életed, a világ nagy, álmod van, ez már csak akarat kérdése. Hajrá!

2016. nov. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp egyetemre menj, hosszú távon az éri meg neked. Engem sem támogattak ebben a szüleim, most egyedül kell megoldanom pénzügyileg az egyetemet.


Viszont nálad szerintem ott a baj, hogy túl magasak az igényeid. Először is: tandíj? Ott az állami férőhely is. Aztán meg minek albérletbe menni, mikor van kollégium is?


Én ingyenes képzésen vagyok, havi 40 ezret kapok szoctámként az egyetemről, hétvégén meg néha délután dolgozom, az így plusz 20 ezer havonta. Vagyis van 60 ezren egy hónapra, ebből 20 a kolesz, és 40-ből élek. Nem hercegnőként, de meg lehet élni egyedül is.


19/L

2016. dec. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!