Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a nevelőapám...

Mit csináljak, ha a nevelőapám nyaralót akar venni? Hogy lehetne jobb belátásra téríteni?

Figyelt kérdés

Vidéken élünk, egy nagy családi házban (2 telekre épült). Több szintes, van 2 medence, kerti tó, szauna, kisház, minden. De anya csinál mindent, meg ő intézi az egészet. Szóval hogyha valami elromlik, neki kell megcsináltatni, mert a nevelőapám kb. csak aludni jár ide, meg enni... Elmegy reggel, vagy délelőtt dolgozni, délután teniszezik, focizik, úszik (szerinte itthon nem lehet). Nemrég anya örökölt egy nagy összeget és a nevelőapám kitalálta, hogy vegyenek egy nyaralót 15 km-re innen, egy erdős rész mellett, ahol van egy folyó is. De ez őrültség, mert azt is anyának kellene rendben tartania, pedig már így is 0-24 itthon dolgozik, pedig segítsége is van. Nem egy tömbházban élünk, hogy nyaraló kelljen ahhoz, hogy pihenhessünk, vagy csend legyen körülöttünk. Ami ott van víz, az tiszta kosz, hirtelen mélyül, meg alig van fürdésre alkalmas rész, bár én amúgy sem megyek élővízbe. A nevelőapám meg olyan, hogy minden csak egy ideig érdekes neki. Pl. megvett több tízmillióért 3 éve egy autót. Fél évig bele sem ülhetett rajta kívül senki, a garázst teljesen kipakolta, nehogy valami baja legyen a kocsinak. Betegesen féltette. Mára meg be van törve az üveg, a hátulja behorpadt és annyira nem foglalkozik vele, hogy már leginkább én vezetem (van neki egy másik autója is)...

Szóval a nyaraló is addig lenne neki jó buli, amíg új és villoghat vele másoknak. Olyan, mint egy kisgyerek.


Viszont én jövőre megyek egyetemre és mondtam, hogy abból a pénzből, amit anya örökölt, esetleg vehetnénk Pesten egy lakást, mert az nem a pénzt vinné el, hanem később, ha végeztem és külföldre költöztem, ki is adhatnánk, mert ott mindig kell albérlet. De erről hallani sem akar, azt mondja, hogy azt majd veszünk jövő nyáron... De ismerem, ha van pénzük, akkor azt azonnal el akarja költeni, mindegy, hogy mire. Pl. decemberben 3 hetet Thaiföldön voltunk baromi sok pénzért, januárban meg ki volt borulva, hogy miből fizeti ki az adóját. Tavaly májusban is autót vett anyának, meg medencét építettünk, aztán a nyaralásunk felét a nagyszüleimnek kellett kifizetni.

Sosem gondolkozik előre és anya meg teljesen bízik benne, viszi bele a hülyeségbe.


Mit csináljak szerintetek?


2015. máj. 30. 11:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Most aztán fogsz kapni rendesen. :)
2015. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
Imádkozz és húzz el otthonról minél hamarabb. Az ilyen alakok előbb utóbb iszonyat nagyot szoktak koppanni. Anyukádat még próbálhatod jobb belátásra téríteni, de a leírás alapján a szemellenző már egybenőtt a fejével...
2015. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
26%

Aha. Tehát azt szeretnéd, hogy nyaralóvásárlás helyett neked vegyenek egy külön lakást Pesten. Gondolom már számolód a milliókat hogy mennyit fogsz örökölni...


26F

2015. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Anyáddal beszélj, az a pénz az ő öröksége, nevelőapádnak semmi köze hozzá. Ha van valaki rokon (anyád testvére pl.), akire hallgat, vond be az ügybe, kérd meg, hogy segítsen.

Az lenne a legjobb, ha a te nevedre venné (nem tudom, vannak-e tesóid), akkor nem tud semmiképp nevelőapád rendelkezni vele anyádon keresztül.

2015. máj. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%
De nagy gondok vannak nálatok, nem tudjátok mire költeni a milliókat :D
2015. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Bár ésszerűnek hangzik a javaslatod, egyenlőre ilyenben nincs sok szavad sajnos, minden rosszindulat nélkül mondom. Ha anyukád is nyaralót akar venni sokat nem tehetsz, legfeljebb még egyszer-kétszer elmondod az érveidet. Szerintem is jobb a te javaslatod, esetleg bedobhatnád, hogy ne vegyetek most semmit, majd ha kell lakás jövőre meglegyen a pénz.
2015. máj. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
34%

Úgy sajnálom édesanyádat, hogy egy két medencés,kerti tavas, szaunás, meg mindenes portát kell rendben tartania, szerelőt hívni, meg minden. Irtó fárasztó lehet. Ha lenne még egy nyaralótok is, az maga a pokol lenne.

Ha jól értelmezem, anyuka nem dolgozik, a nevelőapád pénzéből éltek. Az ő pénzéből lenne megvéve az a nyaraló, nem a tiédből. Ergo, semmi közöd hozzá mit vesz belőle.

Örülj neki, hogy nincs nagyobb problémád az életedben, mint hogy lesz nyaraló, vagy sem.

Egyébként mi a frásznak két medence? Szerintem vedd rá a nevelőapádat, hogy építtessen még egyet, és akkor mindenkinek lesz egy sajátja. Persze csak ha anyukádnak belefér az idejébe, hogy még egy medencét tisztíttasson ki valakivel.

2015. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

De az a legrosszabb, hogy nem is érti, miért baj ez.

Mindig úgy élt, hogy volt mögötte egy védőháló. Sosem volt az, hogy sehogy nem lett volna, vagy neki kellett volna megoldani valamit.

Fiatalkorában a szülei elintéztek neki mindent, most meg itt van anya, aki azonnal ugrik neki, bármit is vesz a fejébe. Mindig az van, amit ő akart.



Meg én imádok turizni attól függetlenül, hogy közben odavagyok a márkás dolgokért is és elég gyakran megyünk a G3-ba, vagy a SCS-be. De a nevelőapám közölte, hogy ő nem mutatkozik velem úgy, hogy más levetett, kidobott dolgait hordom és anya ne is mossa együtt a dolgainkat... De egyáltalán nem olyan dolgokat veszek, amiről látszódna, hogy használt.

Teljesen sznob, az számít neki, hogy mások lássák, hogy nekünk igenis van pénzünk.


Anya sem szeretné a nyaralót. Ő is mondta, hogy akkor csak annyi változna, hogy két helyre kellene figyelnie, rendet tartania, mert a nevelőapám sose járna ki oda.

2015. máj. 30. 12:10
 9/22 anonim ***** válasza:
77%
Az a baj hogy mindig ott van a pénz, ahol halvány lila gőzük nincs az értékéről, ilyenkor már kényszeres a költekezés és a felelőtlenség. Anyádnak is lehetne több esze és gondoskodhatna a jövődről, ahelyett hogy csendesen bólogatva fogadja el mások utasításait.
2015. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Gratulálok az 1-es válaszolónak! :D Látta előre, hogyan fognak rád ugrani a kedves válaszoló-társak.

A normális válaszokat fogadd meg, olyat is találsz.

2015. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!