Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy jobb legyen?

Mit csináljak, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy az édesapám egy bunkó, alkoholista, mindemellett egy semmirekellő. És van egy olyan stílusa, amelyet nem lehet elviselni, így jobb hozzá nem szólni. Egyszer télen szinte olyan hullarészegen jött haza, hogy szinte már mondhatni csak úgy beesett a szoba közepére. Ekkor már nem bírtam tűrni, így megütöttem olyan erővel, hogy erőteljesen vérzett az arca. Ekkor ő rám hívta a rendőröket és elvittek 24 órára. Mikot kijöttem akkor úgy tett nekem, hogy meg fogja keseríteni az életem mindenhol ahol csak tudja. Olyan is volt már, hogy szándékosan nem fizette a vízdíjat, utána vagy két hétig nem tudtam fürödni. Elköltözni még nem tudok, mert nincs pénzem meg egyébként is még suliba járok. Én attól tartok, hogy egyszer úgy megütöm, hogy simán bele is halhat mert van hogy úgy felidegesít, hogy nem tudom tűrtőztetni magam. És minden egyes napomat egy ilyen emberrel kell élni.

Mit lehet kezdeni az ilyen emberrel? Mi a megoldás erre a helyzetre? Hogyan lehet elviselni az ilyen semmirekellő alkoholista embert? Hogyan legyen tovább?



2014. jún. 14. 21:38
1 2
 1/13 anonim válasza:
Az édesanyáddal mi a helyzet? Hány éves vagy?
2014. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
édesanyám 8 éve elhunyt egyébként 21 leszek idén
2014. jún. 14. 21:50
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

"Olyan is volt már, hogy szándékosan nem fizette a vízdíjat, utána vagy két hétig nem tudtam fürödni."



A vizet NEM kapcsolják ki. Találj ki valami jobb sztorit.

2014. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
3- osztom
2014. jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha hónapokig nem fizet korlátozzák, azaz szinte csak csöpög a csapból.


Kérdező: 21 éves vagy, nem köteles eltartani, te nem vagy köteles elviselni. Levelezőn vagy estin elvégzed az iskolát, mellette szépen elmész dolgozni és kiveszel egy szobát, vagy barátnál rokonnál meghúzod magad. Felnőtt vagy.

2014. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is: ne üsd az apádat. Lehet, hogy semmirekellő, lehet, hogy alkoholista, lehet, hogy rossz ember, de akkor se üsd. Nem leszel különb nálánál. Magadat teszed tönkre azzal, ha őt megütöd, vagy megölöd. Mire jó neked az, ha apagyilkosságot követsz el? Mivé leszel utána? Hogyan nézel a tükörbe? Hogyan fogsz élni priusszal?


Költözz el és minél előbb kérj egy pszichiátertől segítséget. Rajtad talán lehet segíteni, apádon nem.

2014. jún. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek, de szerintem ne ütögesd, hanem menekülj onnan, míg a végén tényleg nem tudod türtőztetni magad és megölöd. Akkor meg már nem lesz visszaút. Ilyenről is hallottam már. Találj valami melót, bármit és menekülj.
2014. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nos a vizes dolgon akkor én is elgondolkodtam, de akkor lehet hogy ő sumákolt vakamit vagy elzárta mikor nem figyeltem de az biztos hogy két hétig tényleg nem volt víz
2014. jún. 14. 22:26
 9/13 anonim ***** válasza:

Hullarészeg embert versz? Igazán nagyfiú vagy. Csoda, hogy egyáltalán visszaengedett!


Alkoholizmusra nincs mentség, na de az ilyen tróger viselkedésre sem! Nem köteles eltartani a bántalmazó fiát, akkor sem, ha még tanulsz!

2014. jún. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21 éves vagy? Menj dolgozni és költözz el!
2014. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!