Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyák, apák! Szerintetek...

Anyák, apák! Szerintetek ebben a helyzetben, mit lehet tenni? Ill én lennék a hibás?

Figyelt kérdés

Nem mennék bele a részletekbe,tömören annyi,hogy:

Van egy 220 ezres tartozásom. Nem szeretném senkire sem kenni,de részben a szüleim hibája is.Nonstop dolgozom,hogy kitudjam fizetni,mert határidőre megy(jövő hét).Már 10 e Ft híjján megvan,viszont apám kitalálta ,hogy most azonnal fizessek neki (adjam neki a negyedét a félre tett,tartozásra szánt pénznek,mert hogy ingyen élő semmire kellő vagyok.) Jogos ezen kiakadnom?? Igaz,hogy emiatt már 1 hónapja nem adtam bele a közöskasszába,de szerintem érthető a helyzetem.


2016. nov. 14. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Tehát otthon élsz, nem fizettek a hiteledet és nem adsz bele a koltsegekbe. Szerintem érthető ha ez nem tetszik a szüleidnek
2016. nov. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

A részletek ismerete nélkül nem lehet érdembeli választ adni.


Mivel nem világos, mit jelent, hogy részben a szüleid hibája a tartozás, emellett az sem tiszta, miért kell azonnal visszaadni az egészet, ezért nem lehet megmondani, hogy kinek van igaza.


De mivel feltehetöleg nem most - pár hete-egy hónapja tudod, hogy tartozol -, ezért elvárható lett volna, hogy már elöbb kezdd el összespórolni a pénzt.

Emellett az is jogos valószínüleg, hogy nekik is kell az a pénz, ami nekik az ottlakásod miatt többletkiadás.


Az szép és jó, hogy a tartozásodat meg akarod adni, de ennek nem az a módja, hogy a szüleidnek legyen emiatt többletkiadása.

2016. nov. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Higgany ***** válasza:
64%
Nem tudom mire kellhet neki, de ha "csak úgy" akkor én nem adnám oda! Majd meg békél, jövő hónapban meg bepótolhatod a közös kassza elmaradást.
2016. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellet hitelt felvenned? Csak mert "kinek a hibája" szempontból nem mindegy(feltételezem sulira kellett). És az sem mindegy, hogy apudnak miért kell a pénz, csak mert nem mindegy,hogy a villany számlát nem tudja befizetni, vagy csak félre tenné és igazából nem is akut.
2016. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
Egy vasat sem adnék abból, ami tartozásra van félretéve.
2016. nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Pedig itt a részletekből derülne ki, hogy ki a hibás.

De szerintem akármi is történt, megvárhatnák, hogy kifizesd a tartozást és utána kérhetnének tőled, ha nekik is tartozol.

2016. nov. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12%
Családtaggal nem veszünk össze. Lehet vele nem beszélni és durcáskodni, de közben szeretjük vagy legalább is elfogadjuk az álláspontját. Kérj tőle kölcsön, majd add oda neki a közösbe való artozás fejében és mondd meg, hogy majd részletekben törleszted a kapott tartozást. Ha van humora, megérti. De te is értsd meg.
2016. nov. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!