Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek gáz, ha néha a...

Szerintetek gáz, ha néha a szüleimnél alszom?

Figyelt kérdés
A város külterületén lakunk, az utcánkban nincsen világítás, kilépek és ott van mellettünk az erdő. 4 hós terhes vagyok, heti 3x suliba járok szeptember óta. Amikor úgy jön ki, hogy én 6ig suliban vagyok, párom pedig megy éjszakára, akkor felugrok a szüleimhez, mert egy köpésre laknak a sulitól. Párom nem szereti, ha éjszaka, a kis zseblámpámmal megyek haza, attól fél, hogy nehogy vaddisznó járjon arra vagy ilyesmi. Heti kétszer szokott éjszakás lenni, amikor nincs suli, otthon vagyok de, mint ma is, felugrottam a szüleimhez. Egyébként nem volna gáz, ha volna az utcában világítás, de mivel négy különböző önkormányzathoz tartoznak a település részei (jobb ill bal oldal, észak és dél), mi kifogtuk azt az önkormányzatot, amelyik sem az utat nem hajlandó megcsinálni, sem világítást rakni. A mi utcánkban 5-en lakunk, a felettünk lévő fullig lakott. És mindenki zseblámpával jár a sötétben a buszmegálló felé... De mondom, pl ez a hét úgy néz ki, hogy ma éjszakás a párom, ma nekem suli volt így itt vagyok a szüleimnél. Kedd, szerda pihi, csütörtök nappal én csak délután megyek suliba otthonról, este felszed, pénteken éjszakás, akkor nincs suli, maradok otthon, szombat, vasárnap pihenő. Csak azért kérdezem, mert a szüleim mindig kérdezik, hogy félsz otthon lenni? Meg állandóan mondják, hogy költözzünk el. Nem szeretnénk elköltözni, szeretünk ott lakni, ez is csak azért van, mert terhes vagyok és párom nem szeretné, ha egyedül mászkálnék a sötétben terhesen, nehogy elessek, stb...Ez így normális, vagy gáz, hogy heti 1x a szüleimnél vagyok?
2016. nov. 14. 19:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Gratula a babához,egyébként semmi "gáz" nincs benne
2016. nov. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltakán nem gáz. Tekintve hogy terhes vagy, és nem valami jó környéken laktok, teljesen normális hogy a párod félt, és nem szeretné ha ilyen körülmények között mászkálnál este egyedül :)
2016. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A környék maga jó, nincsen c*ny csak e a világítás probléma. A város felőli részen led lámpás villany van, nálunk meg semmi. Kértük már az önkormányzatot, de nem. Még azt se sikerült elintézni, hogy párom hivatalosan ott lakjon, mivel az ügyintéző, aki ezt intézi, vagy hasfájásra vagy fejfájásra panaszkodik állandóan.
2016. nov. 14. 19:26
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális dolog amit csináltok. Előbb-utóbb meg amúgy is meg fogják csináltatni a közvilágítást. Vaddisznótól nem kell félni, mert van annyi esze, hogy feltételez rólad annyi intelligenciát, hogy akkora túlerőnek nem fogsz nekimenni, így nincs is mitől tartania. Ezt saját tapasztalatból tudom.


Ügyintézőnek, meg ha ennyi baja van, javaslom neki, hogy járuljon a rokkantosító bizottság el, hátha...

2016. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hogyhogy fejfajasra v hasfajasra? Azert nem vegzi a dolgat? Ilyet meg nem is hallottam... Azt jelentesz be, akit akarsz, kb. 5 perc... Dobbenet...
2016. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Soha nem tudjuk elérni, mindig van valami kínja.. azért kérdeztem, mert néha gáznak tartom főleg úgy, hogy mamám is nyomatja, hogy költözzetek be a városba, nincsen elég szomszédotok, én a helyedben nem laknék ott, az a gyerek olyan lesz, mint Maugli (ezt mondjuk nem értettem :D) és szinte non-stop.
2016. nov. 14. 19:47
 7/14 anonim ***** válasza:

Teljesen OK, lámpától függetlenül. Bárcsak én találkoznék vaddisznóval, de soha :( Rókákkal gyakran, de a disznók túl éjszakaiak hozzám :( Félni nem kell tőlük, van eszük, nem szokták megtámadni az embert. Egy agresszívebb kóbor kutyára pár nagyságrenddel nagyobb esély van.

Engem akkor féltettek vaddisznótól, amikor sötétben vágtam át az erdőn. Van lámpám, gond egy szál se, de azért általában nem arra megyek, gyorsabb az országúton, úgyse látok semmit az erdőben olyankor. Még egy árva disznót sem, azok amúgyis másfelé vannak, nem a horgászparadicsom mellett, a forgalmasabb gyalogúton.


2 kis falu között lakom, nagyon szép itt, néha kérdezik, nem félek-e, mitől, kérdezem, nincs itt ember... :D

Elköltözni nem tudok, senki nem venné meg a házat féláron se, sokat öltünk bele s nincs is kész :D Mi már maradunk pár évtizedre, s még csak meg se bánjuk.


Ha óvatos vagy, szerintem nem esel el, de tényleg vigyázz, ha rossz az út (nálunk látványosan nyomvályús, köves, de sosem esek el, nem vagyok animelány, bár azoknak is futni kell hozzá). Mert el tudom képzelni, hogy elkerülhetetlen, hogy sötétben menj. A szüleidnél persze legyél ott továbbra is, ha az úgy jó minden szempontból. Gondolom, nekik is jó, hogy látnak, nincs ezzel a világon semmi baj, jó lámpa, hosszú nappal és várandósság nélkül sem.


Amikor a párom nem tudott munkába járni motorral, mert keményen fagyott vagy havas volt, akkor napokra az anyjánál lakott, a munkahelye közelében (mindössze félórát kellett gyalogolnia vagy ilyesmi, de az mégsem 70 km, mint itthonról). Örültünk, hogy volt ilyen lehetőség, anélkül meg lett volna lőve. Mi gáz lenne benne?

2016. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja hogy ennyire durvák a szüleid... Maugli? Mi van? Lesz emberanyja, emberapja, s gondolom, járatni fogjátok oviba, iskolába, lesz náluk is, barátok, etc... Uramatyám...

Gondolom, már próbáltál velük beszélni, semmi nem hat?

2016. nov. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]


Egy ilyennel meg éjszaka is gyakorlatilag nappali világosságot tudsz csinálni a kivilágítatlan utcában.

2016. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszik, hogy azért, mert az erdő szélén lakunk és kicsi az udvarunk, nem lesz el a gyerekünk. Pedig egy felújított, kétszobás, B35-ös téglából épült, jól szigetelt házról van szó. Kandallót is építettek be. Az udvarunk tényleg kicsi, lejtős a porta, de 2-3 éven belül szeretnénk építkezni. Amikor ezt megemlítettük, azt kaptuk, hogy ne költsünk annyit a házra, inkább adjuk el meg, hogy én úgy féltelek téged, amiért nincsen szomszéd és az Isten háta mögött laktok. Múltkor is beszélgettem nagypapámmal, mondja, hogy milyen messze lakunk..mondom dehogy lakunk messze, van busz és kocsi ami behoz a városba...de, hogyha gyalog kellene menni... Nem örülnek valamiért, hogy páromnak van egy saját, hitelmentes családi háza, szerintem jobban szeretnék, hogyha bérházban laknánk. Meg, hogy a gyerek nem lesz jól el nálunk, mert nem lesznek ott vele egy idősek.. amíg pici, legyen velünk, laknak egyébként gyerekek a környéken, utána úgyis ott lesz a bölcsi, az ovi és meddig tart bevinni a gyereket busszal, ha megbeszéljük a szülőkkel, hogy mikor melyik játszótéren lesznek?
2016. nov. 14. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!