Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom nem hajlandó...

A családom nem hajlandó tekintettel rám, amikor alszom vagy tanulok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és nagyon rossz alvó. az elalvással nincs baj, de mindenre felébredek. ehhez még hozzájön, hogy a szüleim és az öcsém (10 éves) egyáltalán nem törődnek a problémámmal. mondtam már nekik, de semmit nem ér az egész. a füldugót is próbáltam, de nem zár ki szinte semmit.


csukott ajtón keresztül is hallom,,ahogy jönnek fel a lépcsőn vagy bevágják az ajtókat, de még a lépteik is, mivel parketta van, ők pedig sarokkal lépnek, jó hangosan. ők is tisztában vannak azzal, hogy minden hallatszik mind enhova, de csak nekem kell csendben lennem, ha ők akarnak aludni, rájuk nem vonatkozik semmi ilyen (íratlan) szabály.


tudom, hogy ha ők nem akarnak segíteni rajtam, akkor nem nagyon tudok mit tenni, így csak annyi kérésem van felétek, hogy nyutassatok meg, lesz majd valaki, aki figyelembe fog venni.


most nagyon ki vagyok akadva ezen, érettségi szünet van, de nem tudom kipihenni magam miattuk :(



2015. máj. 7. 08:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom ők is alszanak valamikor. Te akkor mit csinálsz?
2015. máj. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
tanulok, ha már akkor nem lehet, amikor ébren vannak
2015. máj. 7. 08:45
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
hát kollégista ne legyél...
2015. máj. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Éjjel menj le és föl hangosan a lépcsőn és csapkodj be néhány ajtót. Majd megtudják, hogy milyen érzés.
2015. máj. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%
Na, legalább van valami előnye, hogy az anyámmal élek együtt, akit alig látok és egyke vagyok :)
2015. máj. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%
Megnyugtatlak ez nálunk is így van.... Van egy nővérem és egy hugom. Az emelet csak a miénk, szintén parketta van. Csodálatos élmény arra felkelni az éjszaka közepén hogy egy mamut járkál a folyosón :D, aztán ráeszmélek, hogy jah csak a nővérem hazajött éppen egy buliból :D. Vagy pl. a húgomnak hamarabb kezdődik a suli mint nekem (nem kicsivel) és reggel kelni, hogy azt ordítja a földszinten lévő anyumnak hogy "Nem találok zoknit!" :D és igyekszik lehetőleg a legtöbb fiókot és ajtót a szekrényén ki be tologatni/húzogatni a lehető leghangosabban. Jah és a fénypont mikor lemegyek mert már nem bírom hallgatni az egészet mosolyogva megkérdezik, hogy "Nah hogyhogy már ilyen hamar felkeltél?" :) (A füldugó nem használ semmit)
2015. máj. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%

Már bocsi, de te miért gondolod azt, hogy körülötted forog a világ? Csak azért, mert te rossz alvó vagy, meg mert te nem tudsz akkor se tanulni, amikor vki járkál a lakásban, vagy netalántán lélegzik, attól még a családtagjaid is ugyanúgy emberek, lehet, szretnének normálisan élni ,nem lábújhegyen közlekedni miattad éjjel-nappal.


Itt te vagy az, aki nem tud alkalmazkodni, nem ők.


Menj el könyvtárba, vagy tanulj napközben, amikor ők munkában, iskolában vannak, éjjjel gondolom ők is alszanak, akkor aludj te is. És próbálj meg kicsit belegondolni az ő helyzetükbe is, mert gondolom nem arról van szó, hogy üvöltöznek éjjel, hanem mondjuk kimennek a mosdóba, és neked már ez is gond...nekik milyen lehet folyton kussban lenni, mert te ilyen érzékeny vagy?

2015. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%
jav: lábujj :)
2015. máj. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#6 akkor szinte ugyanaz a helyzet. a falak is vékonyak meg az ajtó is. a mamut-jelenségis megfigyelhető, jó szó ez rá :D


most a fejhallgató-szerű zajvédő vásárlásán gondolkodom, de attól tartok, az sem tudja kizárni a hangokat, a basszusról meg ne is beszéljünk :/

te mivel nyugtataod/vígasztalod magad?

2015. máj. 7. 09:05
 10/21 A kérdező kommentje:

#7 végigolvastad?


idézném:

"ők is tisztában vannak azzal, hogy minden hallatszik mind enhova, de csak nekem kell csendben lennem, ha ők akarnak aludni, rájuk nem vonatkozik semmi ilyen (íratlan) szabály. "

2015. máj. 7. 09:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!