Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem meg a szüleim...

Hogyan beszéljem meg a szüleimnel, hogy engedjenek el?

Figyelt kérdés

A barátommal tervezgetjük, hogy elmegyűnk nyaralni együtt valahova pár napra. Mind a ketten idén érettségiztünk és mivel az elmúlt időszakban nem annyira tudtunk együtt lenni, mert lefoglalt a suli, így szeretnénk elmenni valahova. Csak eddig szülein nemigen akartak elengedni sehova. Pl ott szerettem volna aludni az egyik barátnőmmél, de nem engedték meg. Nagyon sokszor előfordult, hogy barátommal sem akartak elengedni sehova, így gondolom most sem lenne másképp.

Ha éppen azon aggódnak, akkor biztosítani tudom őket, hogy már lefeküdtünk párszor és tudunk védekezni, szerintem ez alap.

Tehát komolyan nem értem, hogy miért akarnak ennyire visszatartani. Tudom, 18 vagyok és ezért nem kell az engedélyük, de azért mégis jó lenne úgy elmenni, hogy nem veszekszünk, hanem megbeszéljük.


2016. jún. 26. 09:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Mond meg nekik oszinten vagy ontsd ki a szivedet hogy leerettsegiztel es szeretnel a baratoddal egyutt nyaralni😉
2016. jún. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Eddig nem akartak elengedni. Senki nem mondta, hogy most se. Azóta leérettségiztél, ezzel beléptél a felnőttkorba. Ne engedélyt kérj, hanem közöld, hogy elmentek nyaralni. Magadat is tekintsd felnőttnek.
2016. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3%
Szia! Fiatalnak fiatal vagy szóval pl külföldre még nem engednélek én se. Ám az országban lazán...gondolj bele: mások középsuliba koleszesként járkálnak km-t, mit sem tudva mit csinálnak s merre. Ez elgondolkodtattó nem? Meg hova jártál suliba?xD szomszédba, hogy nem engednek el? + meg mi fiatal pályakezdők/felnőtt korba lépők legtöbben külföldre megyünk/mennénk. S a szüleidnek el kell fogadni: Felnősz s el kell enhednijük lassan. 23 éves vagyok. GL
2016. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Azoknak akik szerint belépett a felnőtt korba és ne engedélyt kérjenek, hanem csak jelentsék be.... üzenem:

Ugye úgy gondoltátok, hogy a nyaralás összes költségét is természetesen a nagykorú tinik állják? Mert ha abban dönthet a maga feje után, hogy mennek, akkor gondolom az összes anyagi fedezet is megvan a részükről!

2016. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Mondd el nekik normálisan, én 16 évesen voltam nem velük nyaralni először külföldön. Mi baj van a külfölddel? Angolul beszéltem, a repülőéren eltévedni nem lehet. Semmi gond nem volt.
2016. jún. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
18 eves felnott ember vagy, logj el azt kesz, kit erdekel mit szenvednek?! Nem is ertem miert ekkora problema ez.
2016. jún. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy a pénz lenne a probléma, hiszen a barátnőjénél sem aludhatott ott. Először arra kellene rájönnöd, mi a szüleid indítéka, hogy ennyire nem engednek el... Féltenek? Vagy okot adtál a bizalmatlanságra veled szemben? Aztán lehet intézkedni az érdekedben. A fiút pl. ismerik személyesen?
2016. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

4-es, miért ne állhatnák?

Én is mindig magamnak kerestem meg a nyaralás költségét (meg elég sok minden másra is, zsebpénzt nem tudtak biztosítani a szüleim).

2016. jún. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jártam diákmunkára, ahogy a barátom is és ketten együtt dobjuk össze rá a pénzt. Szóval a szüleimmel ezzel a részével nem kell bajlódniuk. Amúgy sem várnám el tőlük, hogy ők fizessék.
2016. jún. 26. 11:57
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Igazad van, jó lenne velük megbeszélni, de nem biztos, hogy sikerül. Vannak szülők, akik az átlagosnál nehezebben fogadják el, hogy felnőtt a gyerekük és eljött a leválás ideje. Szóval én határozottan, de nyugodt hangnemben közölném velük, hogy ekkor és ekkor ide és ide megyek a barátommal nyaralni. Ha kiakadnának és ellenkeznének, akkor is megpróbálnék nyugodt maradni és azt mondanám, hogy sajnálom, hogy nem értetek egyet a terveimmel, de ettől függetlenül elutazunk, mert együtt szeretnénk néhány napot tölteni. Ennyi. Hidd el, előbb utóbb elfogadják, hogy a saját utadat járod.
2016. jún. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!