Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne feldolgozni?

Hogyan lehetne feldolgozni?

Figyelt kérdés

Szinte hetente rémàlmaim vannak a gyermekkoromról.Nem telik el nap,hogy ne gondolnék rà.

Anyàm és nagyanyàm nevelt,nagyon furcsàn..14 éves koromig ök mosdattak,fürdettek.16-18 évesen még ök mostàk a hajam,meg szabtàk,hogy melyik ruhàkat vehetem fel.Ha ellenkeztem,nagyon megvertek.Egész àlló nap szidalmaztak.Semmit Nem csinàlhattam önnàllóan.Enni-inni és kérnem kellett,Nem nyúlhattam az ételhez,és a szekrényembe sem.A holmijaimat mindig ellenörizték,minden este megszàmoltàk hàny ceruza,toll van a tolltartómban,stb.Ha valami nem stimmelt,verés vagy büntetés íràs.100-200 vagy 1000x le kellett írnom ugyanazt a mondatot..Pl.Az ételhez kérés nélkül nem nyúlok.Ezzel mentek el a tanszünetek.Verés,büntetésíras.Nagyon jó gimibe jàrtam,de ott sem mertem egy ideig beszélni róla.Hanem utolsó elötti év végén elmondtam mindent az egyik tanàrnönek.Próbàltam segíteni,de anyàm gyorsan kiíratott Onnan,majd a nyàri szünetben egy teljes hónapra bezàrt a szobàba.A levegöre is csak engedéllyel és kísérettel mehettem...Fàjdalmamban és elkeseredésemben biztostüvel végig karcoltam kezem,làbam.Megint verés.Telefonomat elvették,egyik baràtnöm így levélben keresett,de Nem adtàl oda.Iskolai bizonyítvànyaimat,okmànyaimat elvették,mai napig Nem kaptam vissza.Az érettségivel napjàn anyàm Nem engedett Ki a szobàból,így csak késöbb tudtam levizsgàzni.Amit magamnak vettem mindent elloptak,tönkre tettek.Baràtaimhoz soha Nem mehettem àt,boltba sem engedtek.Sehovà.Iskolai rendezvényekre csak kísérettel mehettem, és fél órànàl többet Nem maradhattam.Ha àtjött valamelyik baràtnöm jàtszani(ha beengedték egyàltalàn),ott ültek végig.A rokonaimmal nem tarthattam a kapcsolatot,köszönni sem volt szanad nekik.A kutyàkat nagyon szerettek,Ha pl megsimogattam v jàtszpttam a kutyànkkal,megverték a kutyàt,engem meg bezàrtak.

Màra pedig Nem tartom velük a kapcsolatot, de mindig vissza hallom,hogy anyàm mindennek elmond engem és a pàromat.



2016. nov. 16. 09:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Őszintén, anyád egy retardált, és bár nagyon nincs ínyemre nőket verni, de anyád és a nagyanyád is minden egyes alkalommal megérdemelt volna egy büdös nagy pofont hogy tudja hogyan kell rendesen viselkedni a gyerekkel. Mondanám hogy próbáld meg elfelejteni de ezek szerint az nem megy, koncentrálj a jövőtökre, és akkor utána elhalványodik a múlt.

21/f

2016. nov. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Szent ég ez elég kegyetlen. Hány éves vagy?

Sajnos nem fogsz tudni mit tenni, de az idő múlásával jobb lesz. Az az egy amire viszont figyelned kell hogy ha lesz gyereketek, nehogy lelkisérült módon neveld. Sokan beleesnek abba a csapdába hogy kegyetlen gyerekkor és a gyerekükön töltik ki...

2016. nov. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Hogy sikerült eljönnöd otthonról?
2016. nov. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem úgy, hogy minél kevesebbet töprengesz ezen, őket meg teljesen hanyagolod. Mikor bevillan ez a fejedbe akkor meg tudatosan nekiállsz valami más tevékenységnek, ami nagy összpontosítást igényel, mondván hogy ez már régen volt, le van ... A jó az ha eljutsz oda, hogy már csak mondjuk hetente egyszer villannak be az anyádtól, nagyanyádtól elszenvedett sérelmek, és akkor is már reflexszerűen hozzákezdesz máshoz (ha értelmesebb tevékenységet nem találnál, akkor akár a telefonod nyomogatásához), csak hogy minél jobban elhessegesd agyadból ezeket.
2016. nov. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Az érettségire honnan szereztél hivatalos igazolást hogy nem voltál ott?
2016. nov. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Ezt a kettőt elmegyógyintézetbe kellene zárni, de komolyan. Sajnálom, hogy igy kellett felnőnöd, ilyen emberek mellett. Lehet elszöktem volna vagy nem tudom..sirva beállitottam volna egy rokonhoz segitséget kérni vagy a gyámügyhöz.

Számomra mindkettő halott lenne, soha nem állnék velük többet szóba és mindenkinek elmondanám, hogy milyen gyerekkorom volt mellettük. Most próbáld pótolni amit lehet, éld az életed teljesen, szabadon. Sajnos a gyerekkori traumák végig kisérnek bennünket életünk végéig és nagyon nehéz megemészteni segitség nélkül. Javaslom, hogy keress fel egy pszichológust aki majd tud segiteni neked.

2016. nov. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Hát ez még a Jane Eryeben leírt árvaháznál is durvább. Szerintem lépj túl ezen az egészen és szakítsd meg a kapcsolatot velük.
2016. nov. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

Mondjuk 15-16 -17 éves korodban fogalmad sem volt arrol hogy ez nem normális? Meg sem fordult a fejedben hogy elszökj vagy valami? A gyerekorvosotok vagy valaki nem vette észre hogy betegesen visselkednek veled? Èn ezt nehezen hiszem el.

Gyerekedet ha lesz közelébe se engedd. Pszichologushoz mindenképpen kellene menned ha ez valòban így történt, mert egyedül ezt nem lehet feldolgozni.

2016. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

Egy magasabb nézőpontú gondolkodást kéne kialakíts.

Tudnod kell, ezek mind ők voltak csupán, tőled függetlenül. Ő hibáik miatt volt mindez. Sajnáld őket ennyire alacsony szintjük miatt ilyen sok téren( emberség, gondolkodásmód, stb).

Tudd, ez már mind múlté, már nem bánthatnak, más életed van, továbbhaladhatsz és tovább is haladsz.

Mindnek kik ezekről beszélnek, megmondhatod mind ezt.., ha valakit hibáztatnak akár téged vagy párod, megmondhatod, tönkretettek évtizedeket életedből terrorral.

Ez már mind nem számít. Ne utáld őket, csak sajnáld őket. Hatalmas dolgokon mehettek át amik miatt ennyire semmirevaló féreg emberek lettek.

Ha eszedbe jut, csak mosolyogj, mert végleg vége..! Biztonságban vagy.

2016. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%
Te jó ég!
2016. nov. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!